Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
И Шустер...и Пелегрини го имаа изјавувано тоа.Мислам дека нема да се промени и со Мур.
Поразличен е од двајцава, што вети исполнува
Иначе и додека беше менаџер на Челзи и Интер(за Порто незнам) исто имаше изјави дека нема да го занемарува купот и сегде го освојуваше. Сигурен сум дека ќе обрати максимално внимание на купот чим го изјавил тоа, човек од збор е Мур
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Karanka canterano recommended to 'Mou': Jesse Rodriguez

toa e toa so se cekase

--- надополнето ---

Кој бр сакате да земе Џерард?
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
1. Гуркуф
2. Кака
3. Роналдо
4 и 5 не ми текнува кој беа... глеав прееска на мтв
Добро де овој како се всушност вика?Некои велат Гурков,јас мислев Горкуф,сега читам Гуркуф..И,не знам...Многупати со разни имиња го имам сретнато.Сега на Мурињо да му текне и овој да ни го донесе..Млад е,има желба за игра,и од она што имам гледано од него игра супер.

Инаку,доколку си оди Раул(не дај боже),се прават шпекулации дека КР ќе ја зеде 7,бидејки тоа било неговиот заштитен знак:?

Што се однесува на Кики,Шурикен(така вајда би било)-не е Кики убав...хах.Не знам како му го доделиле 3 место....:tv:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Добро де овој како се всушност вика?Некои велат Гурков,јас мислев Горкуф,сега читам Гуркуф..И,не знам...Многупати со разни имиња го имам сретнато.Сега на Мурињо да му текне и овој да ни го донесе..Млад е,има желба за игра,и од она што имам гледано од него игра супер.

Инаку,доколку си оди Раул(не дај боже),се прават шпекулации дека КР ќе ја зеде 7,бидејки тоа било неговиот заштитен знак:?

Што се однесува на Кики,Шурикен(така вајда би било)-не е Кики убав...хах.Не знам како му го доделиле 3 место....:tv:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Добро де овој како се всушност вика?Некои велат Гурков,јас мислев Горкуф,сега читам Гуркуф..И,не знам...Многупати со разни имиња го имам сретнато.Сега на Мурињо да му текне и овој да ни го донесе..Млад е,има желба за игра,и од она што имам гледано од него игра супер.

Инаку,доколку си оди Раул(не дај боже),се прават шпекулации дека КР ќе ја зеде 7,бидејки тоа било неговиот заштитен знак:?

Што се однесува на Кики,Шурикен(така вајда би било)-не е Кики убав...хах.Не знам како му го доделиле 3 место....:tv:


Yoann Gourcuff. Гуркуф или Горкуф исти .... :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
јас би сакал рамос да остане како офанзивен бек:cug:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
b.jpg :tv:
За една недела ке ја гледаме истава слика.:drk:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Прегледај го приврзокот 30878:tv:
За една недела ке ја гледаме истава слика.:drk:
Или можеби Кики ќе му намести црвен на Кака',како што тоа го стори со Руни...Ќе биде интереснo

Кака'-Џерард е еден од малкумината фудбалери во светот кои ја имаат можноста да играат во Реал.Јас сум сигурен дека тој многу го почитува Мурињо и Реал би бил одличен клуб за него..

 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Или можеби Кики ќе му намести црвен на Кака',како што тоа го стори со Руни...Ќе биде интереснo

Кака'-Џерард е еден од малкумината фудбалери во светот кои ја имаат можноста да играат во Реал.Јас сум сигурен дека тој многу го почитува Мурињо и Реал би бил одличен клуб за него..


taka e treba gerrard da go smeni klubot ne moze da bide legenda a da nema osvoeno trofei za toa ako sakak da go fane posledniot voz neka ne ceka.
Tesko deka vo anglija ce napravat nesto so ogleda na toa kakov tim pravat ,pred se celzi a potoa i mancester,arsenal tuka se i siti i totenhem pa i everton e dobar tim.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
taka e treba gerrard da go smeni klubot ne moze da bide legenda a da nema osvoeno trofei za toa ako sakak da go fane posledniot voz neka ne ceka.
Tesko deka vo anglija ce napravat nesto so ogleda na toa kakov tim pravat ,pred se celzi a potoa i mancester,arsenal tuka se i siti i totenhem pa i everton e dobar tim.
Така треба да го фане последнио воз за во Мадрид и да освое нешто инаку нема да постане легенда :/
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Или можеби Кики ќе му намести црвен на Кака',како што тоа го стори со Руни...Ќе биде интереснo

Кака'-Џерард е еден од малкумината фудбалери во светот кои ја имаат можноста да играат во Реал.Јас сум сигурен дека тој многу го почитува Мурињо и Реал би бил одличен клуб за него..


Замисли се дешава нешто слично со Кака како она со Руни... нема никад да би му простел нешто такво на Роналдо. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom