Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Штета радоста по освоена титула нема да ми биде толку голема бидејќи нема да можам да му го видам она скиселело лице на она педерчено Лапорта :/
Ма нее, дај боже да освоиме, не се замарам со нив, цело наредно лето има да уживам во титулата.

Иако, морам да признаам, овој состав на Барселона, + Виља, и како што се спомнува Торес, за мене изгледа застрашувачки.. Но го имаме еден од најдобрите тренери на клупата, се надевам ќе ги среди, не за џабе е The Special One.. :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Штета радоста по освоена титула нема да ми биде толку голема бидејќи нема да можам да му го видам она скиселело лице на она педерчено Лапорта :/
За да се ку.чиш, а? а? а?:)
Ме заболе ...от и за Лапорта и за овие, оние...сакам само титула исто како што кажа Хрис, желен!!!
Епа тоа што не ви се свиѓат Џерард и Коларов и мене исто:toe: Ди Мариа ќе блесне кај нас, ќе смените сите мислења, а повеќето ќе го засакаат:pipi:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Ма нее, дај боже да освоиме, не се замарам со нив, цело наредно лето има да уживам во титулата.

Иако, морам да признаам, овој состав на Барселона, + Виља, и како што се спомнува Торес, за мене изгледа застрашувачки.. Но го имаме еден од најдобрите тренери на клупата, се надевам ќе ги среди, не за џабе е The Special One.. :D
:sakas_ust
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Најбитниот трансфер за нас до година е Маикон,до кај е работата со него???
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Уффф мераци.:vozbud:Како само ќе ни ја засили одбраната и пробивност по десната страна ќе добиеме.Против нападот на Барса сега со Виља мора да имама ѕверска одбрана.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Роналдо < Ван Перси:uvo:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^
Јеа. Сеа го видов, газеше исти Роналдо е.

--- надополнето ---

Него слушнете го ова.
Пред 2 години стигнал во Мадрид како 15 годишен, Марио Мартин бил само еден обичен играч. Момчето со Бугарско потекло има предвидувано светла иднина од многумина.Подоцна мајка му починала и живеел сам во Мадрид.
Две години после тешката несреќа Мартин играл подобро него било кога, и минатата сезона постигнал 20 гола и бил еден од најдобрите кадети. Но, Sportyou.es тврди дека Реал несакал да продолжи и го отфрлил и момчето останало без ништо. Доколку тврдењава се точни, а најверојатно се бидејќи го имало и на As.com, ова е еден од најлошите и најнеморален потег во историјата на клубот.

Бедно ако е точно....
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Нашиот играч Рикардо Кака' беше избран за втор најубав фудбалер на Мундијалот.Прв е Горкуф.Патем си личат двајцата помалку..

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom