КАЈГАНА ФУДБАЛСКА ПРЕСМЕТКА! (недела, ЈБТ, 18:00 ч.)

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Дечко да си искинал лигамнети нема да можеш да станеш од кревет 3 месеци, а не да играш фудбал после 6 дена :) Да не навлагам во твојата повреда... јас сум за во недела да се игра !!!
Искинати лигаменти на РАМO :) Искрено и мене ми е чудно зошто ги имам скоро сите движења али слабо ја осеќам цела рака и не можам да дигам работи, да давам притисок и нормално малце да паднам на рамо или удрам ќе ме боли и може да го искомплицирам. Клучната коска (клавикулата) кај што се спојува со рамото ми е отидена малце нагоре и е видно и со око и на допир се осеќа и на рентген снимки :) Првата вечер не можев да спијам од болка, втората вечер подобро и секој ден како доаѓа се подобро и подобро се осеќам. Не се секирај имам големо искуство со повреди, пред 5 години го скршив зглобот на раката (скафоидната коска) и не идев во болница година дена трпев болка(иако правев опрација после тоа на местото и имам штраф моментално во зглобот), али кога ќе кажев дека мислам дека сум ја скршил раката сите ми викаа дека ако беше скршена немаше да можам да спијам од болка и дека нема да можам да ја користам и сл. али нема врска, се зависи од местото на повредата и кои функции ги држи. Така да ова ми е дијагнозата од докторот, не кажувам на памет :)
Дрогба волон види го на пријателските на светско ја скрши раката после 3 дена играше и тоа не се осеќаше дека е повреден.
Малце оф топик отидовме : ))
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ај не тапкајте у место...

Надополнувајтесе на листава, да видиме дали можеме у четврток(во 18 00) да изиграме, ако не ќе оставиме за сабота или недела ...

1. zokiarsenal
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Ај не тапкајте у место...

Надополнувајтесе на листава, да видиме дали можеме у четврток(во 18 00) да изиграме, ако не ќе оставиме за сабота или недела ...

1. zokiarsenal
2. Bobipp (под услов утре вечер да има пристојна бројка заинтересирани)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.396
Поени од реакции
7.653
Нека биде четврток 18:00

1. zokiarsenal
2. Tonchie
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
1. zokiarsenal
2. Tonchie
3. Инкогнито
4. Nightwalker
5. Xak

--- надополнето ---

Само да не се игра груб фудбал, ивалид сум на едната страна : )))
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Погрешно се пријавив вчера, ај пак:

1. zokiarsenal
2. Tonchie
3. Инкогнито
4. Nightwalker
5. Xak
6. Nedved*
7. Bobipp
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Само не фудбалско нели. :)
Може да се организираме за ракомет пример.
Ако може модераторот да не брише,
да видиме дали има доброволци. :pipi:
Еми чупиња арно говорите.Мислам дека редно време е и ние да стапнеме на теренот, а не само од страна да чирлидуваме.
Да видиме дали мужите ги бива за чирледери.
Јас се пријавувам за одбојка, а може и фудбал.Ајмо девојкии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom