David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Најдобрата журка EVER!! :vozbud:

Значи типов не е нормален, направил песна во хотелот ја крстил Made in Macedonia и песната е ВРВ.Така барем го разбрав ја, свака част, се отворив максимално.После ќе допишам уште нешто уште сум под импресии.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прекрасно, совршено беше, јас едноставно немам зборови! Денес имам подочњаци колку Водно, ама се исплатеше, толку рипање, викање, пеење и трескање од земја, одамна не сум имала! :) Инаку, пак јас да си кажам навистина не ги разбирам луѓето што у најдобриот дел од траката што ќе ја пушти само се шетаат, а бе ко на корзо да се. Значи, значи тоа малце ме напна, пошто таман ќе почнам да рипам и ме буткаат. :lud: Али ај, тоа во секој случај не може да ми го помати впечатокот кој е најпозитивен на свет.

И многу ми се свиѓаше ремиксот на Satisfaction, здивев буквално! :))))) И едно прашање, после satisfaction која песна ја пушти? Ја барам песната од кога излезе на радио, ама наоѓање слабо. :icon_lol:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Делириум!! - толку сеа за сеа :)
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
Tapa zurka. Sekoj sto prati klubska scena znae deka zurkava ne e ni vo top 10 najbolje zurki vo mkd odrzani do sea. Top si pominale samo onie sto prv pat idat na zurka, a takvi bogami vcera gi imase prilicno mnogu.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ау,ау,ау преубо!
Онака не сум скокала,пеела играла никогаш во живот значи!Прво си бев напред застаната ама ме курчеше онака шо беа далеку пијачките и си појдов позади:)
Гета онака го видов дур скокав само:pos:Пред мене високи луѓе-.-
Топло ми беше се сварив,се препотив!гдно-.-
Ама се изнажуркав ко никогаш до сега (A)
Од 10 до 4 сатот јухууу здивев :D

едит:само мене не ми стадоја печaтче :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Tapa zurka. Sekoj sto prati klubska scena znae deka zurkava ne e ni vo top 10 najbolje zurki vo mkd odrzani do sea. Top si pominale samo onie sto prv pat idat na zurka, a takvi bogami vcera gi imase prilicno mnogu.
Ајдееее уште еден хејтер. Зошто ја посетувате темава ????
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Guetta si ja ebal mamata pa se rodil! So samiot fakt shto e iskusen,tochno znaeshe vo koj moment da krene,pa da ne povozi,pa da ne akne od patos i taka nekolku pati.Za izborot na trakite nemav somnez deka ke bidat tie shto bea: electro,break so nekoi primesi na rawe (znachi nekoe moderno evropsko sranje koe mene ne bash tolku mi se bendisuva ali ko sho vidovme uspeva).

Najbiten moment vo cela vecher - PICHKI VRIESHE! Shto za mene beshe dosta pozitivna rabota za da ostanam i da ne kazam deka mi bilo tapa.

Zvukot,znaeme - TAPA,istive ovie BIG SOUND (totalen promashaj im e imevo na firmava) poshto nemaat ni big a kamoli sound ja posraa rabotata i za Carl Cox,ako se sekavate. Svetloto na scena isto taka ne mi se dopadna,Guetta celo vreme beshe vo senka,samo siluetata mu se gledashe,znachi koga go nema Tarzan vo ekipa toa e sosem normalno :) A za LED panelot,sinhronizacijata i toj shto izleze alienot/robotot so laserite,e toa veke beshe neshto na koe shto podzinav,za mene dotogash nevideno.

Inache toa shto go vikaat VIP del,da ti ebam vipot ziva utka im e,poshto malce logika da upotrebele ke svatele deka ne im uspeva.Kako na pr. jas odam so plus ushte eden choek,on se kachuva gore a jas so negovata karta/pass sleguvam dolu mu ja davam na tret choek i fino lepo i on si se kachuva.Takada za drug pat neka podrazmislat malce shto e toa VIP del.

Znachi kraen rezultat,pichki kornea kosi,si ripkaa,si skokaa,a jas si gledav :)))

SRY za latinica,ne e neshto PC-vo OK :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Tapa zurka. Sekoj sto prati klubska scena znae deka zurkava ne e ni vo top 10 najbolje zurki vo mkd odrzani do sea. Top si pominale samo onie sto prv pat idat na zurka, a takvi bogami vcera gi imase prilicno mnogu.
Го делам истото мислење.
Значи имаше толку многу луѓе што прв пат дошле на журка ( преку сила втор може биле и на фет бој слим ) и тие си поминаа најубаво.

Ај да почнам од почеток
Дојдов во 11:30 со надеж дека гета беше најавен за 11 и 30 и ке касни некој си 15 минути до пола саат али 1 и 15 минути тоооооооолку многу беа досадни тие Warm Up Dj ите што паднав даун , ми стана досадно се препотив се изнервирав ... И фала курцу што почнаа да ги свиркаат бетер од стадион кога топката се движи накај домашен гол. а најинтересно беше што овие викаат УУУУУУУ и свиркаат и палци надоле покажуваат а типот онака уште плеска со рацете.. :uvo: :pos2: ја знам дека загревањето треба да биде лабаво , али не и досадно да умреме не пушта музика на ноќна прогарама на антена 5 коа сите спијат ебати тоа. и после ова неверувам дека некој ке ги викне да пуштаат музика.
Даље идеме .. гета добар избор на траки и све то ми се допадна али не ми се допадна што имаше претерано гужва , ако на грејтест хитс 2 ( или кој и да беше whatever ) имаше 10.000 луѓе овде нема шанси да имаше 10.000 туку ако гледаме така овде 12.000 треба да имало. А колку имало точно ке се дознае деновиве али не е битно битно дека беше над нивото за да можеш да дишеш.
и коа ке резимираме Глупите диџеи што загреваа , гужвата и тоа што 25 минути ми требаше до вц и назад и тоа што 50 денари беше вода од 0.2 а ми се умираше за вода ми ја еба журката. Многу добар момент беше една типка до мене што се изнарипа од 11 до 3 без престан рипаше и на тие срање диџеите коа сите свиркаа и на гета и на све. типичен пример дека везе немала ни кој е гета веројатно :pos2:

и некој да не знае дали ја има негде таа верзија од Whatcha say што ја пушти вчера ?
edit : ja најдоФ :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Kako шо гледам од видеата, ефекти слабо, жими то позади дј от се друго за грев, следно звук исто просечно, не можи многу да се осети на кличињата со срање квалитет до толку.
За гужвата се знаеше , чим се продават карти повеќе од планираното гарант ќе е газ преку гла , друго траките шо ги пушташе гуета стандард како грејтест хитс нешто , све најпозната комерцијала , барем то шо видов, слушнав .
Се на се од страна гледано просечна журка.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Лелеееееее лудницаааааааааа!!!1 Јао не се диШеЕеШе!!
NOT -.-
Ајде сега сите што беа нека кажат колку многу врискале на When Love Takes Over и го знаеле цел текст на песната.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Не се криви диџеите шо ги исвиркаа. Ко божем не беа свесни дека повеќе од половина присутни љубат комерцијала и си сакаат само комерцијала. Затоа на Lazy и на Hey Hey сите скокаа до небо. Ама и малку ја претераа, ако не беше тоа уууу којзнае кога ќе се појавеше Гета. Big Sound поднајитно нека си го сменат името, пошто нема ни с од саунд кај нив.

Журката испадна мнооооогу повеќе од шо се надевав, пошто очекував цела вечер негови траки и сите руке у вис и да се дерат колку им држи глас. Ама не! : ) Секоја чест. Знае да го погоди моментот и да не крене. Ми се свиѓаше сетот. Посебно кога си ја слушнав Flashback, бев полна ќеф.

Според моите претходни очекувања, и според тоа што го видов синоќа, оценка за ова е 11/10. Вечер да дојде, пак ќе му одам. :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Го делам истото мислење.
Значи имаше толку многу луѓе што прв пат дошле на журка ( преку сила втор може биле и на фет бој слим ) и тие си поминаа најубаво.

Ај да почнам од почеток
Дојдов во 11:30 со надеж дека гета беше најавен за 11 и 30 и ке касни некој си 15 минути до пола саат али 1 и 15 минути тоооооооолку многу беа досадни тие Warm Up Dj ите што паднав даун , ми стана досадно се препотив се изнервирав ... И фала курцу што почнаа да ги свиркаат бетер од стадион кога топката се движи накај домашен гол. а најинтересно беше што овие викаат УУУУУУУ и свиркаат и палци надоле покажуваат а типот онака уште плеска со рацете.. :uvo: :pos2: ја знам дека загревањето треба да биде лабаво , али не и досадно да умреме не пушта музика на ноќна прогарама на антена 5 коа сите спијат ебати тоа. и после ова неверувам дека некој ке ги викне да пуштаат музика.
Даље идеме .. гета добар избор на траки и све то ми се допадна али не ми се допадна што имаше претерано гужва , ако на грејтест хитс 2 ( или кој и да беше whatever ) имаше 10.000 луѓе овде нема шанси да имаше 10.000 туку ако гледаме така овде 12.000 треба да имало. А колку имало точно ке се дознае деновиве али не е битно битно дека беше над нивото за да можеш да дишеш.
и коа ке резимираме Глупите диџеи што загреваа , гужвата и тоа што 25 минути ми требаше до вц и назад и тоа што 50 денари беше вода од 0.2 а ми се умираше за вода ми ја еба журката. Многу добар момент беше една типка до мене што се изнарипа од 11 до 3 без престан рипаше и на тие срање диџеите коа сите свиркаа и на гета и на све. типичен пример дека везе немала ни кој е гета веројатно :pos2:

и некој да не знае дали ја има негде таа верзија од Whatcha say што ја пушти вчера ?
edit : ja најдоФ :)
Ај сега кажи шо те накурчиле толку Ајсберг и Лефанк и што се тие криви дека ти си очекувал порано да почне Гета или можда немаш излез од дома за покасно такада си планираше да се прибереш дома во 2. Ворм апот траеше подого,т.е. 4 саати ради друга причина,да нема наеднаш толкав наплив на луѓе на врата и да не се ствара огромна гужва дур се влегува.Значи да се оди по етапи накај 9-10-11 да си влезат луѓето без да дојде до напната ситуација.

И да,Warm Up значи ЗАГРЕВАЊЕ колку да те размрда да разработиш мускулатура,а не е Warm Уп от за да те акне од патос уштенепочнат главниот Дџ да врти.Значи проблемот е до тебе,дечките топ си испуштаа па дури можам и да те демантирам дека беа досадни и ставале во даун,пошто едно време пуштија ствари кои што беа доста добри и за подскокнување на пример Hey,Hey и Gramophonedzie - Why don't you.

На грешна адреса ти е пратена фрустрацијата :smir:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
ВРСКА НЕМААА Ајсберг и Лефанк
тие што дошле од 21ч - жал ми е

Tapa zurka. Sekoj sto prati klubska scena znae deka zurkava ne e ni vo top 10 najbolje zurki vo mkd odrzani do sea. Top si pominale samo onie sto prv pat idat na zurka, a takvi bogami vcera gi imase prilicno mnogu
100% се согласувам
секој што барем малку ја прати сценава си знае
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ај сега кажи шо те накурчиле толку Ајсберг и Лефанк и што се тие криви дека ти си очекувал порано да почне Гета или можда немаш излез од дома за покасно такада си планираше да се прибереш дома во 2. Ворм апот траеше подого,т.е. 4 саати ради друга причина,да нема наеднаш толкав наплив на луѓе на врата и да не се ствара огромна гужва дур се влегува.Значи да се оди по етапи накај 9-10-11 да си влезат луѓето без да дојде до напната ситуација.

И да,Warm Up значи ЗАГРЕВАЊЕ колку да те размрда да разработиш мускулатура,а не е Warm Уп от за да те акне од патос уштенепочнат главниот Дџ да врти.Значи проблемот е до тебе,дечките топ си испуштаа па дури можам и да те демантирам дека беа досадни и ставале во даун,пошто едно време пуштија ствари кои што беа доста добри и за подскокнување на пример Hey,Hey и Gramophonedzie - Why don't you.

На грешна адреса ти е пратена фрустрацијата :smir:
ко прво немој одма да јадеш ( тоа што не се јаде ) за излезот и слично , неам намера да се правдам пошто знаеш дека не е така и само тоа го пиша за да изедеш гомна , али јади ако ти се јаде твое си е.

а диџејот да .. варм ап да те размрда малце АЛИ НЕ ДА УМРЕШ ОД ДОСАДА и проблемот дефинитивно ке да е у тебе , зашто цела сала ги свиркаше .. така да FUCK OFF
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom