David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Како бе не знаеш?:(
Има две варијанти:
или да е типот толку добар што не ми го има привлечено вниманието и не ме има импресионирани поради квалитетите кои ги нуди, или пак јас да живеам во среден век и општото мислење за тоа дали нештото е убаво е одамна изменето...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Хејтајте колку сакате на оваа журка ако се одржи ќе има највеќе девојки и ќе се даваат на пола пијачка. Вие останете хејтери, ако бидне ова јас идам :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе значи какви се луѓево значи еееј, ќе дојде некој што им е по мерак и одма рипаат ако некој промрчи, ама затоа не дај Боже некој што не го сакаат да дојде први се за јадење тоа што не се јаде.

Го знам Дејвид Гета, можеби и би му одела, сеедно ми е, не ми е баш омилен, зашто не слушам таква музика, но го поздравувам потегот, ако е вистина, мене за разлика од wannabe хејтерчињата на кои никогаш ништо не им е погодено ми е мило кога ќе дојде некој општо познат...

Исто и како за 50 цент. Не го сакам едноставно, нема да одам, ама мило ми е бе што се придвижуваат работиве.

Можда преку глава ми е од ДЈи пошто не слушам таква музика, ама не си земам за право за мрчам, како што прават повеќето кога нема да дојде некој што му е по мерак.

Преку 4#$%^^ ми е веќе од хејтер4иња. Сфатете, не сте kewl.

До вчера само во Србија и Софија и Загреб до некаде имаше концерти (исклучувам фестивали и масовни збиранки како Егзит), кај нас немаше ни К. од концерти и сега конечно почнаа полека да се организираат евенти и одма бреее да се мрчело. Ебати македонскиот менталитет ебате. Све експерти, све се најдобри, што они слушаат само тоа вреди.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Јас ќе одам, ако доаѓа David Guettа, или ако ништо друго ќе пробам да отидам еден од поомилените DeeJay ми е.......Само доколку е вистина ова.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
А бе значи какви се луѓево значи еееј, ќе дојде некој што им е по мерак и одма рипаат ако некој промрчи, ама затоа не дај Боже некој што не го сакаат да дојде први се за јадење тоа што не се јаде.

Го знам Дејвид Гета, можеби и би му одела, сеедно ми е, не ми е баш омилен, зашто не слушам таква музика, но го поздравувам потегот, ако е вистина, мене за разлика од wannabe хејтерчињата на кои никогаш ништо не им е погодено ми е мило кога ќе дојде некој општо познат...

Исто и како за 50 цент. Не го сакам едноставно, нема да одам, ама мило ми е бе што се придвижуваат работиве.

Можда преку глава ми е од ДЈи пошто не слушам таква музика, ама не си земам за право за мрчам, како што прават повеќето кога нема да дојде некој што му е по мерак.

Преку 4#$%^^ ми е веќе од хејтер4иња. Сфатете, не сте kewl.

До вчера само во Србија и Софија и Загреб до некаде имаше концерти (исклучувам фестивали и масовни збиранки како Егзит), кај нас немаше ни К. од концерти и сега конечно почнаа полека да се организираат евенти и одма бреее да се мрчело. Ебати македонскиот менталитет ебате. Све експерти, све се најдобри, што они слушаат само тоа вреди.
Џабе се трудиш да објасниш, врвот на македонската сцена ке биде Панчо мали П, Слаткар и ДениСекс.

Сериозно што е со народов?:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе овој Дејвид Гета ни сам незнае шо музика праи. :pos:

А настанов ако се одржи цело 69 у метрополис ќе биде и такви ми ти фацки гејчиња/кремчиња/фуфици и ќе се палат „леле колку е најбољи“. :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
не е можно да не го знаеш David guetta ! се кладам у све живо дека барем една песна СЛУЧАЈНО си слушнала.

иначе дефинитивно би идел има хитчиња што се вртеле и кај мене по дома и сеуште се вртат така да дефинитивно идам ако доага иако неверувам на инфово...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
И пак се провлекува македонското малограѓанското, фуфици/кремци/позери...

Дечкото е слушан сеа, хитчиња си прави кешот си го врти маркетинг је права ствар. Лејди Гага исто, Ријана исто пола светска сцена исто.

Пример бр.1 Еве да речеме јас не сум слушнал за него до сега ама гледам дека доаѓа некој ептен познат диџеј у моментов, и одам на настапот чисто само да ги проширам моите музички знаења значи без разлика дали сум фан на таа музика или не.

Пример бр.2 Доаѓа некој добар сликар кај нас предтоа не сум слушнал за него ама се збори дека има добри слики, настанот добива голема фама кај нас цела Македонија е на нозе...доколку се појавам таму во кој кластер на фаци сум тогаш?

Зашто само кај нас се прават тие бош муабети...

Опуштете се бе луѓе, проширете малку гледишта и култура.:wink:

После сакаме у ЕУ...:nenene:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
ваша работа дали знаете или незнаете кој е гета само ако знае некој нека каже дали сигурно доаѓа
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ако збориме за поквалитетни dj's од овој Гуета не бцкајте има...Океј е што го носат мене не ми смета.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Уште да се официјализира.Очекувајте едно 50тина групи на фејсбук од типот DA DOJDE DAVID GUETA U SK!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Дечки нема да дојде се е само фацебоок буллшит верујте ќе беше најавен до сега, и 3 страни офф топик забегавте срамота жива.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Доста се карате бе кој сака ќе оди кој не нека не мрчи ако не му се свиѓа!
Дај боже да е официјален муабетов прв купувам карта човекот е махерррр моментално е број DJ според многумина и би било перфектно да дојде а и ќе врие луѓе 10000 посто !!!!
Така да другите не го дрвете ако не ви се свиѓа ;)
Колку сте само досадни со тој муабет да бидат видено чудно нешто исто и за VAN BUUREN кога беше во Скопје летово исто тука така го тупевте и што?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom