Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Тој ако не знаеш беше многу гласен навивач на Лацио од времето кога Пандев не ни играше таму, кога тренер им беше Свен Ериксон. Сакаш да кажеш дека сега навива за Интер?:pos2:
Човек кој менува клубови како чорапи не може да има квалитетен став:toe:

p.s. Инаку не го читам воопшто, овде на форум постираа и случајно прочитав, инаку немам намера да читам неаргументирани ставови кои се пишувани од ум, без ни малку логика во нив, само за инает!

znaci aj da pocnam so red, vekje ne sakam po stotici pati da pisuvam za Hajduk Lazio Barcelona i Argentina... mal milion pati me prasuvale i sekogas sum bil ljubezen da ja objasnam... samo kje kazam zapocna od 1978 i trae se do den denes, vo site tri kluba a za Argentina ne sakm da zboruvam bidejki i intimno sum povrzan so ta , ne bi sakal nikako da go vmetnuvam ovde kaj sto ne mu e mestot...koj saka kako saka neka misli..no vakvi stavovi se bezpredmetni...
a sega kje prodolzam i na uste edna tema samo da go najdam postot koj mi treba...

pzodrav do site so seta moja pocit kon vas

Здраво ѓаволи, да ви се замешам малку околу Филе :smir:

Ако одите кај него во емисија, баш би сакал некој од вас да го праша од кога Филе навива за Барса. Од пред година, две?? Јас како што памтам Филе се крстеше во Лацио и Аргентина и не признаваше ништо друго. Ако не се лажам се потпишуваше Игор де Аргентина Филевски- Филе?

otsekogas... da ne recam tocno od 1982.. a i den denes se potpisuvam taka.... kjerka mi se vika Argentina... i te molam vekje da ne go zloupotrebuvate mojot licen stav vo ovie prepiski...
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Aман бе,што сте запнале со Филе сеа? :)

Јас него отсекогаш сум го почитувал,отсекогаш ги глеам Топки-те негови,а и оваа Ноќ со Шампионите,интересен типац е..Е сеа јебига,не значи ако го мрази Јунајтед дека е и лош човек нели? :) Секој од нас мрази некоја екипа,така да мислам дека тоа си е негово и нас ич не треба да не боли дали го сакал Јунајтед или не..А за таа закачката меѓу него и навивачите шо биле у Шенклис,нема да зборувам,бидејќи освен шо имало закачка,не знам ништо друго..Како и да е,мое мислење е дека ако Филе убаво ги покани фановите на Јунајтед у студио,можеби и би можеле некои да одат..Ете на фејбук,не има многу во групите за Јунајтед,па од неколку илјади,сигурно ќе се најдат 20 души,шо ни чуле,ни прочитале за закачката и ќе идат :)...

hahahahaha ja najdov konecno...
znaci vaka:

NIKOGAS NE SUM GO MRAZEL MUTD. TVRDAM I SEUSTE TOA GO VELAM, NIKOGAS!

A sto se slucilo ednas vo toj Shanklys... znaci
Eden den.
Porto-Mancester Liga na Sampioni.
Jas so nikakov dres, naprotiv, vo Nike trenerka.
Porto dava gol i jas i prijatelite na mojata masa nazdravuvame vo cest na Porto.
Ednostavno, poradi toa sto kje bide polesna celta na barca do finale bez MUTD.
Cisto i jasno...(i ova se e privatno, NIKOGAS na TV. NIKOGAS!

Pocnuvaat prpukuvanja od edna devojka pred mene, zosto jas navivam za Porto? i toa dosta vulgarno!!!
Objasnuvam, deka mozam da navivam za kogo sakam a konkretno, vo slucajov za da ne se zamara Barcelona mnogu do finale.
Prodolzuvaat dofrluvanjata od nejzinata masa, na koi jas voopsto ne reagiram!
Si pieme pivo, grickavme pileski prsti, natprevarot zavrsi, si otidovme site.
Ova e sluckata , pa sega vie procenet sami...


a konkretno ,nema emisija Topki da nema prilog povran so MUTD nema! pojdete na web tv i poglednete gi site emisii nanazad i kje zabelezite. poslednite 4 se svrtea so nekolku Rock ` Gol za Rooney Poker, Fergi, Crisitano so tomahavkot od vremeto na MUTD i MUTD kako favorit protiv Milan....

Za barcelona ovaa godina odese samo eden prilog i plus novogodisnata koja bese snimena tamu. A vo prasanje e veke tret mesec....

Ponatamu,

bev vo Rim , site moi javuvanja i na radio i na tv od finaleto bea vo superlativi za ekipata koa e najmokjnata zaedno so Real (po individualni zvezdi) na planetava.

No mojot stav e licno moj stav i toa e blog koj o pisuvam so srce... Dali istite vie kje go plukate Johan Krojf koj gi pisuva istite stavovi i vo konkreten slucaj uste "ponavredlivo" spored vas, na istata tema... i voedno naviva za barcelona, Ayax, go pocituva najmnogu Chelsea i e simaptizer so ogromno srce za uste tri ekipi od italia juzna amerika????

mislam deka i pokanata koja ja upativ do fanovite na MUTD i toa i javna e smesna da vi kazam kako zavrsi, a se vodese preku mojot meil i na facebook...

zal mi e sto ste zaloznici na nekolkumina koi ocigledno se daleku od realnosta za mojata rabota a vi se serviraat raboti koi se daleku i od cesno i iskreno komuniciranje...


kako i da e.... toa e toa i jas kje ve napustam, so isto otvoreni i iskreno srce...
So seta pocit, ako go eliminirate Bayern, sigurno kje bidete vo finale.

Togas povotrno kje upatam poraka do vas...

Golem pozdrav, bez ogled dali i kolku me mrazite ... jas vas ne, ne sum taka vospitan :):smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Cist X ke bide ako se osmelam da kazam i konecen rezultat 1-1
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
незнам мене повеке ме влече на 2 сеа не зборам како фан на јунајтед туку реално.. според игра во последни натпревари кој во каква форма е.. манчестер има многу повеке шанси да победи него баерн тоа е мое мислење..:smir:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Идеме пак: Ошеј, Андерсон, Харгривс, Браун, Овен се аут до крај на сезона.
Па имаат замена за сите од овие не е страшно,значи да очекувам победа на Манчестер и да се надевам на пораз на Арсенал па да ја добијам кладбата со братучед ми.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
A sto se slucilo ednas vo toj Shanklys... znaci
Eden den.
Porto-Mancester Liga na Sampioni.
Jas so nikakov dres, naprotiv, vo Nike trenerka.
Porto dava gol i jas i prijatelite na mojata masa nazdravuvame vo cest na Porto.
Ednostavno, poradi toa sto kje bide polesna celta na barca do finale bez MUTD.
Cisto i jasno...(i ova se e privatno, NIKOGAS na TV. NIKOGAS!


Pocnuvaat prpukuvanja od edna devojka pred mene, zosto jas navivam za Porto? i toa dosta vulgarno!!!
Objasnuvam, deka mozam da navivam za kogo sakam a konkretno, vo slucajov za da ne se zamara Barcelona mnogu do finale.
Prodolzuvaat dofrluvanjata od nejzinata masa, na koi jas voopsto ne reagiram!
Si pieme pivo, grickavme pileski prsti, natprevarot zavrsi, si otidovme site.
Ova e sluckata , pa sega vie procenet sami...


a konkretno ,nema emisija Topki da nema prilog povran so MUTD nema! pojdete na web tv i poglednete gi site emisii nanazad i kje zabelezite. poslednite 4 se svrtea so nekolku Rock ` Gol za Rooney Poker, Fergi, Crisitano so tomahavkot od vremeto na MUTD i MUTD kako favorit protiv Milan....

Za barcelona ovaa godina odese samo eden prilog i plus novogodisnata koja bese snimena tamu. A vo prasanje e veke tret mesec....

Ponatamu,

bev vo Rim , site moi javuvanja i na radio i na tv od finaleto bea vo superlativi za ekipata koa e najmokjnata zaedno so Real (po individualni zvezdi) na planetava.

zal mi e sto ste zaloznici na nekolkumina koi ocigledno se daleku od realnosta za mojata rabota a vi se serviraat raboti koi se daleku i od cesno i iskreno komuniciranje...


kako i da e.... toa e toa i jas kje ve napustam, so isto otvoreni i iskreno srce...
So seta pocit, ako go eliminirate Bayern, sigurno kje bidete vo finale.

Togas povotrno kje upatam poraka do vas...

Golem pozdrav, bez ogled dali i kolku me mrazite ... jas vas ne, ne sum taka vospitan :):smir:
Се е ок тоа што си дошол да навијаш против Манчестер и слично ... па макар и со дрес порто да си дошол нема везе тоа него... зашто не бидеш тука искрен и да кажеш погрдните зборови што си ги употребувал кон Манчестер Јунајтед ? (
Така да не изигравај невина фаца.
Не те разбрирам шо сакаш да кажеш со тоа дека ги има Манчестер у секоја емисија ?
Уживај си ќе играме со "твојата" Барса у финале и ќе видиме кој е кој.
Поздрав, и не те мразиме и употребувај кирилица :helou:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Се е ок тоа што си дошол да навијаш против Манчестер и слично ... па макар и со дрес порто да си дошол нема везе тоа него... зашто не бидеш тука искрен и да кажеш погрдните зборови што си ги употребувал кон Манчестер Јунајтед ? (
Така да не изигравај невина фаца.
Не те разбрирам шо сакаш да кажеш со тоа дека ги има Манчестер у секоја емисија ?
Уживај си ќе играме со "твојата" Барса у финале и ќе видиме кој е кој.
Поздрав, и не те мразиме и употребувај кирилица :helou:

hahahahahahahaha... pogrdnite zborovi?????? jas nikogas ne upotrebuvam takv i zborovi, tie sto me poznavaat, znaat...a vie drugite ne ni morate da veruvate... of lele, slatko me iznasmea... :)))... vtoro , ne dojdov da navivam protiv manchester, tuku me pokanija da dojdam tamu, tokmu prijateli koi navivaat za manutd, nie trojca koi navivavme za Barca, Arcenal i Liverpul ... i nikoj ne ni kaza deka Shanklys e kafana na MUTD ... i ustvari sto vekje se zamarame so toj problem, slusnavte od mene licno , ako sakate veruajte, ako ne toa e vekje vas problem....

a za se drugo sto sum sakl da kazam, sum kazal, preprocitaj podobro i mozebi kje ti bide pojasno... poz :)
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
NIKOGAS NE SUM GO MRAZEL MUTD. TVRDAM I SEUSTE TOA GO VELAM, NIKOGAS!

a konkretno ,nema emisija Topki da nema prilog povran so MUTD nema! pojdete na web tv i poglednete gi site emisii nanazad i kje zabelezite. poslednite 4 se svrtea so nekolku Rock ` Gol za Rooney Poker, Fergi, Crisitano so tomahavkot od vremeto na MUTD i MUTD kako favorit protiv Milan....

No mojot stav e licno moj stav i toa e blog koj o pisuvam so srce... Dali istite vie kje go plukate Johan Krojf koj gi pisuva istite stavovi i vo konkreten slucaj uste "ponavredlivo" spored vas, na istata tema... i voedno naviva za barcelona, Ayax, go pocituva najmnogu Chelsea i e simaptizer so ogromno srce za uste tri ekipi od italia juzna amerika????

mislam deka i pokanata koja ja upativ do fanovite na MUTD i toa i javna e smesna da vi kazam kako zavrsi, a se vodese preku mojot meil i na facebook...

zal mi e sto ste zaloznici na nekolkumina koi ocigledno se daleku od realnosta za mojata rabota a vi se serviraat raboti koi se daleku i od cesno i iskreno komuniciranje...

Golem pozdrav, bez ogled dali i kolku me mrazite ... jas vas ne, ne sum taka vospitan :):smir:
Прво и основно господине Филевски никој вас не ве мрази. Не се согласуваме со некои од вашите ставови. Вие имате право на ваше сопствено мислење и ние имаме право на наше мислење.

Никој не тврди дека клубот Манчестер Јунајтед не е доволно опфатен во вашата емисија ниту некој ви вели да не пишувате колумни. Јохан Кројф е една од најголемите фудбалски легенди на светот и секако дека неговите колумни ќе се прочитаат со должна почит, но тоа не значи дека мораме да се согласиме со се што тој напишал.

Инаку за отворената покана до навивачите на Јунајтед да гостуваат во вашата емисија сум добро запознат и ја знам групата на ФБ преку која сте комуницирале и познавајќи го нејзиниот администратор и неговата сериозност не ме ни чуди што завршила смешно. Ако некои наши фанови решат кај вас во емисија да гостуваат јас само би им порачал убаво да си поминат и да го претстават клубот во најдобро светло, зошто ниту јас ниту некој друг сме овластени да дозволуваме или да забрануваме на некого нешто да прави. Ако некој го прифати мојот став и се согласи со него тоа е веќе друга приказна.

Инаку јас лично ја познавам девојката со која сте влегле во расправија. Таа никогаш не би го повишила својот глас доколку нема вистинска причина за тоа. За ова толку.

И уште еднаш никој не ве мрази тука и не е убаво работите да се вадат од контекст. Јас не ве мразам. Не се согласувам со сите ваши ставови и тоа е тоа. Никој не е заложник на нечие мислење тука, секој си има своја глава со која размислува и резонира, прифаќањето на нечиј став не е заложништво, фала богу има интернет, секоја информација може да се провери и да се утврди нејзината вистинитост. Ви благодарам што го удостоивте овој фан клуб со вашиот пост. Секое добро.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Бидејќи постовите на Г-дин Филевски се премногу долги, само вака ќе напишам...

Човече, ти си новинар, јавна фаца... во приватниот живот навивај за кој сакаш, но фанатизмот спрема некој клуб не треба да се изкажува јавно на ТВ, барем јас така размислувам... Бидејќи фудбалот е најгледаната работа на светот и ако не секој, секој втор човек е повеќе или помалку фан на некој европски клуб. Така да има многу што навиваат за Реал, Манчестер, Милан, Интер... и со самото тоа што ти јавно се декларираш дека си навивач на Барса, на 90% од тие фанови ти си им мизерен... Биди поздравен, ова го пишав бидејќи јас така размислувам и без доза на омраза :smir:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Прво и основно господине Филевски никој вас не ве мрази. Не се согласуваме со некои од вашите ставови. Вие имате право на ваше сопствено мислење и ние имаме право на наше мислење.

Никој не тврди дека клубот Манчестер Јунајтед не е доволно опфатен во вашата емисија ниту некој ви вели да не пишувате колумни. Јохан Кројф е една од најголемите фудбалски легенди на светот и секако дека неговите колумни ќе се прочитаат со должна почит, но тоа не значи дека мораме да се согласиме со се што тој напишал.

Инаку за отворената покана до навивачите на Јунајтед да гостуваат во вашата емисија сум добро запознат и ја знам групата на ФБ преку која сте комуницирале и познавајќи го нејзиниот администратор и неговата сериозност не ме ни чуди што завршила смешно. Ако некои наши фанови решат кај вас во емисија да гостуваат јас само би им порачал убаво да си поминат и да го претстават клубот во најдобро светло, зошто ниту јас ниту некој друг сме овластени да дозволуваме или да забрануваме на некого нешто да прави. Ако некој го прифати мојот став и се согласи со него тоа е веќе друга приказна.

Инаку јас лично ја познавам девојката со која сте влегле во расправија. Таа никогаш не би го повишила својот глас доколку нема вистинска причина за тоа. За ова толку.

И уште еднаш никој не ве мрази тука и не е убаво работите да се вадат од контекст. Јас не ве мразам. Не се согласувам со сите ваши ставови и тоа е тоа. Никој не е заложник на нечие мислење тука, секој си има своја глава со која размислува и резонира, прифаќањето на нечиј став не е заложништво, фала богу има интернет, секоја информација може да се провери и да се утврди нејзината вистинитост. Ви благодарам што го удостоивте овој фан клуб со вашиот пост. Секое добро.
epa tokmu ovde imam administratori koi se i moi prijateli, pa prasaj gi niv dali jas bi kazal pogrdni zborovi nekomu a ne na devojche...

a toa devojche (malku vo povozran godinki verojatno, aj da ne gresam dusha) se brecna na mene vo faca kon site na nasata masa... i toa bese samo zatoa sto koga Portoto dade gol, rekovme"bravo" napravivme pozdrav i nazdravje i viknavme edna tura castenje... ne treba da bides kojznae kolku vizualizator za da pretpostavis koj tuka i zosto izbuvnal, neli? ...i aj te molam veke da zavrsime... navistina , samo sakav da objasnam za da ne me pravite dzabe muabet...

inaku se sto ti e prethodno napisano, da ...se slozuvam ...taka treba da bide...

Бидејќи постовите на Г-дин Филевски се премногу долги, само вака ќе напишам...

Човече, ти си новинар, јавна фаца... во приватниот живот навивај за кој сакаш, но фанатизмот спрема некој клуб не треба да се изкажува јавно на ТВ, барем јас така размислувам... Бидејќи фудбалот е најгледаната работа на светот и ако не секој, секој втор човек е повеќе или помалку фан на некој европски клуб. Така да има многу што навиваат за Реал, Манчестер, Милан, Интер... и со самото тоа што ти јавно се декларираш дека си навивач на Барса, на 90% од тие фанови ти си им мизерен... Биди поздравен, ова го пишав бидејќи јас така размислувам и без доза на омраза :smir:
eve zosto ne mi se prestojuva povekje na forumot... tokmu poradi vakvi kako tvojot post ... za zal... toa e ona sto sekogas go pisuvam , a koe e kompletno sprotivno na se tvoe napisano... bas mi e zal, no nemam namera vekje so tebe da se zamaram, nitu so takvi komentari kako tvojot... poz... ne stanuva zbor za omraza... hahahahahaha...cepki si :)))
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
epa tokmu ovde imam administratori koi se i moi prijateli, pa prasaj gi niv dali jas bi kazal pogrdni zborovi nekomu a ne na devojche...

a toa devojche (malku vo povozran godinki verojatno, aj da ne gresam dusha) se brecna na mene vo faca kon site na nasata masa... i toa bese samo zatoa sto koga Portoto dade gol, rekovme"bravo" napravivme pozdrav i nazdravje i viknavme edna tura castenje... ne treba da bides kojznae kolku vizualizator za da pretpostavis koj tuka i zosto izbuvnal, neli? ...i aj te molam veke da zavrsime... navistina , samo sakav da objasnam za da ne me pravite dzabe muabet...

inaku se sto ti e prethodno napisano, da ...se slozuvam ...taka treba da bide...
Девојчето е малку повозрасно, не грешиш душа :smir:. Таа вечер и јас бев присутен во пабот и ќе ја развлечеме на долго и широко ако го реконструираме целиот разговор меѓу вас двајца. Само 'браво' не беше, ама се согласувам дека тука треба да ставиме крај на оваа дискусија. И уште еднаш ви посакувам успех во вашите понатамошни професионални ангажмани и секој пат сте добродојдени во овој фан клуб и покрај тоа што можеби ќе налетате на некој пост од член кој поемоционално се изразил, тоа не ја отсликува генералната слика на овој фан клуб. Поздрав :smir:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Девојчето е малку повозрасно, не грешиш душа :smir:. Таа вечер и јас бев присутен во пабот и ќе ја развлечеме на долго и широко ако го реконструираме целиот разговор меѓу вас двајца. Само 'браво' не беше, ама се согласувам дека тука треба да ставиме крај на оваа дискусија. И уште еднаш ви посакувам успех во вашите понатамошни професионални ангажмани и секој пат сте добродојдени во овој фан клуб и покрај тоа што можеби ќе налетате на некој пост од член кој поемоционално се изразил, тоа не ја отсликува генералната слика на овој фан клуб. Поздрав :smir:
znaci uste ednas kje ti kazam (cim si bil i ti tamu verojatno id podobro se sekjavas od mene, zasto mene da ne mi prenesoa, nemase da se setam nikogas) NIKOGAS nikogo ne sum navredil kako licnost, a za navivanje, sum zestok navivac, normalno vo granicite na dozvolenoto... pa znaes li ti sto se slucuvase vo Irski Pab koga Iniesta go dade golot na kraj... bevme 8 navivaci na Barca megju povekje od 50tina na Chelsea... bevme poludeni, se prskavme so pivo, frlavme vo vozduh od pileskite krilca... no nikogo ne navredivme NIKOGO... i zatoa nemase ni incident... prasaj nekoj sto bil tamu , prepolno bese ...kje ti go kaze istoto... :)))) taka da aj da ja zatvorime temava....

Fala za poddrskata za mojata rabota, vo sekoj slucaj... i ako nesto ti znaci, nekolkumina moi drugarcinja se navivachi na MUTD, so koi sme vo neverojatni dueli sekojdnevno, dvajca za Arsenal, dvajca za Totnem i eden za Real i eden za Inter... sme najdobri drugarcinja so seta pocit kon nivnite klubovi kako i tie za moite Hajduk, Lazio i Barca... Argentina mi e von konkurencija, nad se ... sekogas... :)))) ...

Golem pozdrav... :)

Девојчето е малку повозрасно, не грешиш душа :smir:. Таа вечер и јас бев присутен во пабот и ќе ја развлечеме на долго и широко ако го реконструираме целиот разговор меѓу вас двајца. Само 'браво' не беше, ама се согласувам дека тука треба да ставиме крај на оваа дискусија. И уште еднаш ви посакувам успех во вашите понатамошни професионални ангажмани и секој пат сте добродојдени во овој фан клуб и покрај тоа што можеби ќе налетате на некој пост од член кој поемоционално се изразил, тоа не ја отсликува генералната слика на овој фан клуб. Поздрав :smir:
i ne moras da mi persiras, bidejki dovolno e sto se pocituvame so civilizirana komunikacija :)))
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
znaci uste ednas kje ti kazam (cim si bil i ti tamu verojatno id podobro se sekjavas od mene, zasto mene da ne mi prenesoa, nemase da se setam nikogas) NIKOGAS nikogo ne sum navredil kako licnost, a za navivanje, sum zestok navivac, normalno vo granicite na dozvolenoto... pa znaes li ti sto se slucuvase vo Irski Pab koga Iniesta go dade golot na kraj... bevme 8 navivaci na Barca megju povekje od 50tina na Chelsea... bevme poludeni, se prskavme so pivo, frlavme vo vozduh od pileskite krilca... no nikogo ne navredivme NIKOGO... i zatoa nemase ni incident... prasaj nekoj sto bil tamu , prepolno bese ...kje ti go kaze istoto... :)))) taka da aj da ja zatvorime temava....

Golem pozdrav... :)
Значи јас вашите коментари не ги квалификувам како лични навреди кон девојката зошто тие тоа не беа. Тоа што некој тука рекол дека вие неа лично сте ја навредиле, јас отворено тврдам дека вие тоа не го направивте. Туку тоа се однесува на кажаните нешта КОН КЛУБОТ кои фановите ги земаа при срце, кои вие сте ги кажале при и после постигнувањето на голот на Порто.

Голем поздрав и до вас и добра ноќ.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
. . . најнапред Филе ќе ти кажам дека дефинитивно си ги погрешил тимовите за кои треба да се навива:nenene:(шала), друго како ти што викаш дека сте го така прославиле голот на Иниеста со прсти у воздух и ред други работи, и јас го прославив голот на Сколс во 2008 против Барселона, ама не со прсти, туку со чаши и маси у фоздух..инаку за тоа во Шенклис искрено незнам како било, ама имам слушнато дека многу си провоцирал кога дале гол Порто и затоа сето тоа настанало, а како што гледам Порто не ти е ставен во клубовите за кои навиваш. Навивај за кого сакаш и мрази кого сакаш, ама не на тој начин и не јавно, затоа што сепак си личност од јавниот живот и не треба да дозволуваш да стекнуваш лоши впечатоци. Тоа е од мене..! Позд.:helou: А и заборавив - Glory Glory Man Utd..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom