Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Битно им беше да го изградат до 11 декември...а шо плочките се катастрофално наредени... не е битно, бељачо ќаа упрааа хахахахахахахахаха...
Малтерџиита не можел ус малтер да го исправе ѕидо та бељачо ус вода ќе го исправе...:pos2:

А шо се однесува до споменици може да им напрааме и на Цртан Томо, Џота Пата, Милица од Баница, Аџи и Јадран од Баница, на Чанта, Мирко и Благица, Панделиш Мичо, Клец Панде и оште ного други Струмички легенди...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
а од дека знаате оти не е изграден по прописите? пише ли негде? кои се прописите?
или само така од чаршииски маабет ај дупка е доле ќе заврне дожд ќе се напне вода?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
а од дека знаате оти не е изграден по прописите? пише ли негде? кои се прописите?
или само така од чаршииски маабет ај дупка е доле ќе заврне дожд ќе се напне вода?
Гранитните плочки од авион се гледа оти се ептен афиф наредени...кај мене дома така мајстор да редеше, ќе го испадаах и немаше да му платам. А за другото незнам как е шо е и не коментирам.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Можате да си хејтате колку шо сакате, ама пак длабоко у вас знаате оти сте грешка. Плоштадо си е супер, Зајко е крал и толко.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Сега вмровците треба да пазат ко минат низ плоштадо оти ако сретне Зоки некој вмровец жив ќе го изеде, ќе му откорне некој бут!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
БРАВО!!!!!
Каква изјава...вауууу!!!!!!!
Просто немам зборови!!!! Струмица е урбано место само заради Зајко... топ!
Е ќе немаш, шо да ти кажам, ако Грчев и Јанев ти се врв... жалам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Е ќе немаш, шо да ти кажам, ако Грчев и Јанев ти се врв... жалам.
Хахахахахаха...кој тоа го рекол? Јас? Нееее.....
Само што Струмица не почнува со Зајко, како што сакаат некои да прикажат...

--- надополнето ---

па партиски му се , затва
Мене??? Шознам... тешка работа... јас со политички фаци не се дружам :) Бегам од такви, а башка некој може и да ме апне :)
А и не им се улизувам...и не правам идоли од нив.
А вашио идол си го покажа правото лице...за оние шо не го познаваа досега.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
а од дека знаате оти не е изграден по прописите? пише ли негде? кои се прописите?
или само така од чаршииски маабет ај дупка е доле ќе заврне дожд ќе се напне вода?
А од дек знааме оти е изграден по прописите?
Имах гостин у Струмица шо му е специјалност таа работа и он коо виде как работат и шо стават само слатко се насмеја а коо му кажаш за колку време е напраан центаро морах да го носам у болница, падна у несвест!
Типче, не му кажуви на татко ти деца как се праат коо те направил тебе...
Има човеци шо разбират на тај форум, потписо чуви си го за тебе и мисли си оти се знааш...

П.С. И нем саа пак да чекам одговор 24 саата, смисли нешто сам и напиши а не шо ќе ти кажат од партијата :drk:

--- надополнето ---

А вашио идол си го покажа правото лице...за оние шо не го познаваа досега.
Да не сакаше да кажеш забите, оти јаде чувеци, канибал :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да не сме офтопик ептен, денеска гледам продолжуват работите со гранитните плочки...за оние кои ја пратат темата, а не се од Струмица, плоштадот е пуштен со завршен подземен дел (улица и паркинг) и незавршен партерен дел, т.е. плоштад.
И ми се чине дека сега редат како шо треба, а не на врат на нос, колку да биде.

П.С. Еднооки последната епизода беа закон.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
П.С. Еднооки последната епизода беа закон.
Дај линк уд новата епизода на еднооки...

А коа ке врне дош, дупката нема да с плне су вода? Или зајко ки чеке некој да се удаве па да си апне малко...
Глеам и уф глобал веќе има скршани/пукнани плочки... толку ли од квалитето...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Толку е ... Сега планирале еден лав 15 метри висок да стават :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom