Слаткаристика ,концерт на 13-ти февруари - Метрополис Арена

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Конечно концерт

Слаткаристика во Скопје на 13-ти февруари!

Долго очекуваниот концертот насловен како Хип-хоп револуција во Скопје ќе се одржи на 13-ти февруари 2010-тa (сабота) во Метрополис Арена.

Едистверниот и котроверзниот рапер Слаткаристика, кој со својот успех дефинитивно ја одбележа 2009 година, наметнувајќи свој претпознатлив стил со македонска хип-хоп музика, ќе има концерт во Скопје, заедно со Тони Зен, кој неодамна го промовираше својот најнов албум насловен Во мој стил, Скит Скитара, Пука Козметика и цела Токсикологија.

Фановите на хип-хоп музиката ќе можат да присуствуваат на еден спектакуларен и голем концерт на македонски хип-хоп артисти. Песните ќе бидат изведувани во живо со бенд, гудачки состав од 9 члена (виолини, виоли, виолончела) и DJ сет. Интересни сценски настапи, кореографии, пиротехника и други изненадувања, ќе бидат само дел од тој настан.



За да можат да бидат и присутни различни генерации на концертот, организаторите од Јованов Рекордс ни најавија дека ќе биде во функцијата и терасата на Метрополис арена, каде што ќе има повозрасни и ВИП гости. Картите во продажба ќе бидат од 27. јануари.

Ова е време на хип-хоп музика. Благодарни сме и на публиката што ја подржува македонската хип-хоп сцена, воедно работата на Слаткаристика и другите негови соработници. Ќе се потрудиме да направиме вистински спектакл – ветуваат од Јованов Рекордс.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не ме разочара во Охрид, очекувам да биде уште подобро организирано и тука :helou:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Машала машала колку мислења фалат...
Мојот став за оваа тема најверојатно го памтите.Јас бев на второ место у хејтање:pipi:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ќе присуствувам.
После толку пцуење, плукање, колнење и триста други ствари по него ти ќе одиш на концерт:)

Нешто не штима у приказнава или до мене е????
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
После толку пцуење, плукање, колнење и триста други ствари по него ти ќе одиш на концерт:)

Нешто не штима у приказнава или до мене е????
Изгледа ке иде со полна гајба патлиџани да го мава :)

Јас нормално...






















нема да присуствувам :pipi:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Машала машала колку мислења фалат...
Мојот став за оваа тема најверојатно го памтите.Јас бев на второ место у хејтање:pipi:
како не памтиме ама најдобро ти беше она ..........ти си доволно казнет што си фан на слаткар :pos2::pos2:сум се пресмеал на ова
 
B

black angel

Гостин
:eek:ftopic: тој ден ми е роденден јеј:vozbud:


он топик можно е да отидам.........после роденденската журка:pipi:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Машко нема да има, харем ќе го биде, одам и јас!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom