Формула 1 сезона 2010

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Добра трка на почетокот. Како идеше кон крајот, отапе. Тоа е излеа до новите правила ... како завршува трката сите штедат гориво и гуми, па никој не се трка ниту ризикува. Се надевам следната сезона ќе се реши ова и нема да биде вака.
Освен тоа, лош ден за Ред Бул и за Ферари, но затоа искористија Мекларен. Честитки за победата.
(аууу како го изеде шуми на крајот ... не сум го мислел за толку добар возач Лиуци, ама како што изгледа, има талент и во него)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Тапа трка,сега овие неколку стази ќе им одговараат на Мекларен понатаму пак ќе се измешаат работите.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Се врати Ферари се држеше со мекларенот и да не беше буеми во првиот случај тешко дека мекларен ке имаше 1-2 и штета за маса многу судари
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Да да тапа е поготово кога алонсо ке биде претркан во последните кругови и кога маса ке заврши вон зона на бодови....
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
^ Добро е што се оправаат Ферари ке има интересни трки а мислам дека Ред Бул ке почнат да заостануваат според мене толку им беше силата а може и се лажам
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183


Ај нека ни е честита третата 1-2 победа :) McLaren the best!!!

--- надополнето ---

Тапа трка,сега овие неколку стази ќе им одговараат на Мекларен понатаму пак ќе се измешаат работите.
Како можеш да кажеш дека трката била тапа?
Или ферари го јадеа по којзнае кој пат оваа сезона, па затоа трката била тапа? Ајде бидете оптимисти, гледате тимот дека ви се опоравува колку-толку...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Јас навивам Ф1 моментално против Алонсо и Хамилтон и голем ќејф ми праат годинава РБ,поточно Фетел и Вебер.Инаку да,во времето на Шуми бев за Ферари поточно за него.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
^
И јас можеби не ги љубам ферари али да ги мразиш двајцата возачи со најголем број претркувања сезонава?! WTF
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Интересна трка, нема што. Мекларен се очекуваше да бидат премногу моќни во Канада, но сепак грешките на Алонсо со заостанатите болиди беа пресудни за 1-2 победата. Како и да е, заслужена е. Честитки од фановите.

Ферари се враќа полека во форма, истото го потврди и Aлонсо. Штета за Маса, бидејќи имаше добар болид, но инцидентот на почетокот, потоа и она со Шумахер, го унаказија. На крај и казната од 20 сек го дотолчи!

Се заострува борбата, тоа е она што ние го бараме, ќе биде интеренсо...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
1-2 Честитки до Хамилтон и Мекларен
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
После толку време изгледав една трка. Како Ферари фан не ми е баш по мерак...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
После толку време изгледав една трка. Како Ферари фан не ми е баш по мерак...
Баш треба да ти е по мерак затоа што многу напреднаа за разлика од прошлата трка каде се бореа со рено жива срамота беа а вчера се бореа за прво место голем напредок.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
4та овосезонска победа, 3та 1-2, по 2 за секој пилот - WOW !! :vozbud::vozbud: - Харакири тандем :) .

Што кажам, презадоволен од резултатите на МекЛарен од псоледниве 2 ГП викенди, две 1-2 со 2 победи на Луис за ибивање на лидерската позиција во генерален со +3 во однос на Џенсон и +6 пред Марк. Посебно ми е мило, а и добро е за сезонава воопшто тоа што конечно на 8мото ГП, РБте не ја фатија ПП иии очигледна беше нивната стагнација и на самата трка во недела. Болидот не им функционираше онака беспрекорно како во сите предходни трки. Ферари направија добар резултат, третото место на Фернандо е екстра резултат после неколкуте лоши резултати (особено во Турција).

После оваа трка евидентно е дека МекЛарен, РБ и Ферари се трите тима кои ќе ги ловат највисоките бодови и ќе котираат за највисок пласман. Со исклучок на Маса, сите останати 5 пилоти од овие 3 тима имаат да не речам еднакви шанси за Шампионската титула во возачи, нијанси и малце бодови ќе одлучат на крај. Во констроктури мислам дека ќе биде само МекЛарен вс. РБ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom