Гејминг војна

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Вечерва почнуваат со ревјус за crysis 2, очекувам и официјално да ја претстават како најдобрата за конзолите. Веќе има нешто вака


Со ова ми прават само лиги, сега неможам да ја дочекам Kindoms од Crytek која ќе биде експлузива за xbox 360. Од Crytek најавија веќе дека играта ќе изгледа подоборо од crysis 2 бидејќи е само на една платформа и дека можат да ја оптимизираат многу повеќе.
Прашањето ми е дали со излегувањето на Crytek Kindoms Mајкрософт ќе ги зачути на сите сони фанови? Според ова што го видов што се можат јас можам уште сега слободно да кажам дека оваа генерација таа игра ќе го добие тронот за најдобра графика. Ќе биде СИГУРНО ДАЛЕКУ подобра од crysis 2, останува да видиме на Е3 гемплеј сега за сега само ова го има

 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
OMG!
William Blake quotes . Fuck yeah!

Like this ако додека го глеаше клипот помисли дека у секој момент ќе се развика SPARTAAAAAA!!! :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
OMG!
William Blake quotes . Fuck yeah!

Like this ако додека го глеаше клипот помисли дека у секој момент ќе се развика SPARTAAAAAA!!! :)
Не туку, THIS IS NOT SONYYYYYYYYYYYYYY :pos2:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Вечерва почнуваат со ревјус за crysis 2, очекувам и официјално да ја претстават како најдобрата за конзолите. Веќе има нешто вака



Со ова ми прават само лиги, сега неможам да ја дочекам Kindoms од Crytek која ќе биде експлузива за xbox 360. Од Crytek најавија веќе дека играта ќе изгледа подоборо од crysis 2 бидејќи е само на една платформа и дека можат да ја оптимизираат многу повеќе.
Прашањето ми е дали со излегувањето на Crytek Kindoms Mајкрософт ќе ги зачути на сите сони фанови? Според ова што го видов што се можат јас можам уште сега слободно да кажам дека оваа генерација таа игра ќе го добие тронот за најдобра графика. Ќе биде СИГУРНО ДАЛЕКУ подобра од crysis 2, останува да видиме на Е3 гемплеј сега за сега само ова го има

Неколку страници поназад го имаш постирано ова видео и веќе се пофали дека ќе е само за xbox и ќе има најдобра графика на конзоли. Ако не е Battlefield 3 порт од xbox за ПС3 (а ќе е веројатно) ќе и лиже гз оваа. Ама сепак треба да чекаме до Е3 како што викаш.

--- надополнето ---

хахахахаха, звер
http://xbox360.ign.com/articles/115/1156688p1.html
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
^
Пусти кинект што се не му направија :pos2:

--- надополнето ---

Права гејминг војна

:cug::pos:
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
^
Пусти кинект што се не му направија :pos2:

--- надополнето ---

Права гејминг војна

:cug::pos:
Конечно некој нешто корисно да направи со својот ХВОХ............Џои ти си сега на ред.

--- надополнето ---

Girl is over her boyfriend house"
Boy (Playing Xbox)
Girl (sitting on the boys bed sad)
Boy Whats wrong babe?
Girl Oh nothin
Boy (Turns off Xbox)
Girl Why did you stop playing?
Boy Cause my baby girl is more important than my xbox
Girl Awh(smiles)
Boy ( Turns on Playstation3 )
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Microsoft Wanque

the machine is purported to be as powerful as the sun, and able to run Crysis at least two times better.

The most intriguing thing about this unit however is that it comes with it’s own motion controller, dubbed the Wanque Wand.

Никогаш не се знае нели :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
1301960617556.jpg

HuRRr долга ебана ноќ ќе биде ова :drk:
ахх ги оштетита јапан
50 фегети ги бутнаа, никад да нестанат, скотови
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде малце бројки а што викате :)

Crysis 2

xbox 360 - 370 000 копии

ps3 - 230 000 копии

pc - 100 000 копии

ВКУПНО 700 000


HomeFront

xbox 360 - 830 000

ps3 - 350 000

pc - 70 000

вкупно 1 250 000


Bulletstorm

xbox 360 - 660 000

ps3 - 150 000

pc - 50 000

Вкупно - 860 000


Kill zone 3 - 1 200 000 копии до сега.

--- надополнето ---

Отприлика така се движат продажбите на игрите секогаш, по стандарт е дупло продавана повеќе на хбох, а некогаш и до 5-6 пати повеќе. Затоа е lead platform хбох от а гледаме и зошто сите PC гејмингот го забораваат. Бидејќи ЕДВАЈ се продаваат до 100 000 копии од која било игра

--- надополнето ---

ИЗВОР
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Брат оптеретен си со бројки и статистики. :smir:



Џои во моменти на бесконечна љубов. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom