Последен гледан филм

Статус
Затворена за нови мислења.

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Сношти на А1.Мрачни мисли мислам дека се викаше филмов.Не беше нешо посебно,не беше ни глуп нормален филм:wink:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Half Baked (1998)

Одамна не сум гледал комедија од ваков тип. Ликовите имаа особини што можам да ги наречан средината на Харолд и Круман и Глупав и Поглупав. Оцените на имдб и критиките неможат да споредат комедија, секој си има различен вкус за хумор.
Иако со мизерните ефекти и некои тапи дијалози, сепак имаше хард кор сцени на кои паѓав од смеење. Јес да е глуп филмов на прв поглед, ама успеа да ме насмее на моменти.

Before Night Falls (2000)

Американска - латино американска продукција. Многу контроверзна биографска драма. Почетокот ме потсеќаше на онаа биографија на Едит Пјаф. После филмов зеде друг замав. На моменти морав да менам канал поради експлицитните хомосексуални сцени.
Сепак, добри реплики, некои и извадоци од книги. Многу повеќе ми наликуваше на некои сцени од Федерико Фелини, и покрај некои глупави нелогичности високо котира на мојата база на оценување.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Exuilibrium



Главна улога Christian Bale, и многу пукање :)
Оценка 7/10
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
aj komentiraj mi go filmow daj pofalbi kritiki bas me interesira go gledaw trailerot na youtube ali ne zn pak mi treba mislenje od drug sto go gledal


3ца другари од средно школо ќе одаат на викенд во еден колеџ камп . Таму запознаваат девојќи кој ги лажаат дека се на колеџ и така цел филм се на некој журки ....И така . Искрено филмот можеле да го направаат по добар но тоа е тоа...
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
3ца другари од средно школо ќе одаат на викенд во еден колеџ камп . Таму запознаваат девојќи кој ги лажаат дека се на колеџ и така цел филм се на некој журки ....И така . Искрено филмот можеле да го направаат по добар но тоа е тоа...
znaci sve sto e prikazano na trajlerot e skoro celiot film:P

anyway thnxxx
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
A момент ту римембер! Се отепав плачење, ексик и палома и све.... :nesum::icon_neut
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
A момент ту римембер! Се отепав плачење, ексик и палома и све.... :nesum::icon_neut
Тој да не е A walk to remember, пошто не можам да најдам филм со такво име...?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
The Dark Knight.

Филмов ме одзема, прекрасен е! Читав тука негативни критики, затоа долго одолговлекував да го гледам, а и затоа што сеуште ми е жал за Хит Леџер. Сега ми е криво за тоа и планирам да го гледам уште сто пати деновиве. Не знам зошто толку ми легна на срце ... дали дека има добри актери или само поради Леџер незнам ... важно, една 10-ка има од мене!:pipi:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Pathology - Болно добар филм навистина ми се допадна

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom