Twitter - Micro Blogging

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Па ти ке напишеш у школо сум, ако ми требаш ќе знам кај си и нема да те умарам, или пред коперација пијам пиво, ќе слезам ќе те најдам.
Истото може да го напраиш и со facebook, уште не ми е јасна поентата, али ок не ми реплицирајте не го разбирам срањево на кој му треба нека си се регистрира и нека им кажува на пријателите кај е за да може после да го лоцираат. ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Премногу погрешно сте го сфатиле сево ова.
 
Е

експерт

Гостин
Македонската твитер сцена

Куп тинејџерки кои по цел ден ги повикуваат Џастин Бибер и Џонас Брадрс да дојдат во Македонија, неколку компании кои се рекламираат и некои кои порано пишувале блогови ама сега ги мрзи па ќе напишат по нешто паметно со должина од 140 букви.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Македонската твитер сцена

Куп тинејџерки кои по цел ден ги повикуваат Џастин Бибер и Џонас Брадрс да дојдат во Македонија, неколку компании кои се рекламираат и некои кои порано пишувале блогови ама сега ги мрзи па ќе напишат по нешто паметно со должина од 140 букви.
И квази новинари, македонската Твитер елита, кои ја критикуваат власта, спомениците, обичните граѓани, антиквизација, архелогија итн...
:)

Сепак за мене Твитер е одличен сервис, односно зависи од тоа кој за што го користи.
 
Е

експерт

Гостин
Можете да примате СМС известувања за пораки на Твитер и во Македонија :vozbud:, ако имате вип број :(

 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Македонската твитер сцена

Куп тинејџерки кои по цел ден ги повикуваат Џастин Бибер и Џонас Брадрс да дојдат во Македонија, неколку компании кои се рекламираат и некои кои порано пишувале блогови ама сега ги мрзи па ќе напишат по нешто паметно со должина од 140 букви.
Овие последниве сега се нарекуваат самите експерти за social media и се најактивни токму на Twitter : ))) Лично мене, ретардирано ми е кога некој твита од некоја конференција за "блабла медиа или блабла нетворкинг", и имаш твит "сега овој кажа тоа и тоа", па имаш после "а сега почна да збори тој и тој". А друг му прави ретвит "еј, прашај го за тоа". Дури и се собираат за да твитаат групно :)

Ако си нереализиран, а сакаш да си придадеш до значење, имаш многу слободно време и се ти смета - тогаш си твиташ и доживуваш оргазам ако некој од уште десетина такви ко тебе ти направи ретвит на твојот твит. Кул. Твитер за корисниците кај нас се сведува на тоа.

Ништо револуционерно како сервис, колку што герила маркетингот го напумпа.
 
Член од
4 април 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Фраер колку што ти имаш мислења мислам дека никој од Твитер заедницата во Македонија нема Вкупно, затоа ова можеш за себе така да си го сватиш :) Те поздравува Твитер Заедницата во Македонија и некогаш кога ништо незнаеш а се грижиш за оние на твитер значи дефинитивно ова горанапишаното се однесува на самиот себе уствари тебе :) !
Позз :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Иам Твитер ама воопшто не ме привлекува и мн ретко се уклучувам за мене е глупо...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Овие последниве сега се нарекуваат самите експерти за social media и се најактивни токму на Twitter : ))) Лично мене, ретардирано ми е кога некој твита од некоја конференција за "блабла медиа или блабла нетворкинг", и имаш твит "сега овој кажа тоа и тоа", па имаш после "а сега почна да збори тој и тој". А друг му прави ретвит "еј, прашај го за тоа". Дури и се собираат за да твитаат групно :)

Ако си нереализиран, а сакаш да си придадеш до значење, имаш многу слободно време и се ти смета - тогаш си твиташ и доживуваш оргазам ако некој од уште десетина такви ко тебе ти направи ретвит на твојот твит. Кул. Твитер за корисниците кај нас се сведува на тоа.

Ништо револуционерно како сервис, колку што герила маркетингот го напумпа.
Прв болд
Јас мислам дека тоа е одличен начин за лајв информирање. Не е џабе што многу луѓе тоа го практикуваат. Maybe its just me...

Втор болд.
Ако идеш така тогаш и пишувањето на форумот е така, со цел зеленко да добиеш. И на фејсбук, лајк да добиеш. Се се сведува на барање одобрување од другите.

Многу генерализирање на темава, а повеќе од пола не го сфаќаат твитер како сервис. Сигурно фејсбук ви е поарен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom