Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
абе лепи .... не ти е на место на муабетот , фудбал не е само посед на топка научете веќе еднаш , на крај краева примивте три комада со 95 % посед на топка од т.н анти фудбал , не знам секој се малце здрав разум не би бил горд на тој факт ...

е сега викаш незналица ... по ова воочив дека немаш повеќе од 15 годинки (ако имаш повеќе преиспитај се :toe:) ... незналица е тренер кој го трампа третиот стрелец во историјата на клубот , кој е префектно склопен во системот на барса и кој им донесе 2 титули во ЛШ , да не глумиме лудило ни рони ни меси туку головите на ето беа клучни , за златан ибрахимовиќ плус доплаќа 45 мил. евра :nesvest::uvo::nenene::nesum:, незналица е тренер кој нема план Б кога се соочува со тактички , интелектуално супериорен тренер и со истата тактика самоубиствено го тера тимот во бездна , незналица е тренер кој плаќа преку 90 мил за напаѓач како ибра игра на нафрлени топки а истиот тој преплатен напаѓач го вади за бојан кркиќ двојно понизок него , незналица е тренер кој има класа како анри со милион трилер утакмици во нозе а сепак се одлучува за просечен недокажан талент како џефрен против екипа составена од одбранбени уметници .... да збориме за пеп како незналица.

и трето не си ласкајте многу дека сте најдобар тим во светот или во историјата , тука е реал и тука е константно одличниот манчестер тим кој секогаш е при врвот за разлика од барса која е периодично на секој две или три години на врв кога ќе им излезе некој играч ко меси , роналдо или роналдињо кој откако нема да ја повторат таа една феноменална сезона ко задно ѓубре се бркани од тимот и секако тука никнуваат дечиња ко тебе кој дркаат на меси по две изгледани утакмици и мислата дека не постои ништо пред тоа што треба да се респектира.

четврто кој па фудбал го игра барса па толку да им се диват сите ? тотален фудбал .... немој жити се , безмилосно тупење на топка без апсолутно никаков ефект е нешто слично на анти - фудбал , да не зборам за огромната судиска помош што ја добиваат за жал и тоа не им помогна оваа сезона. тоа што се случи лани со челзи е една од поголемите бруки во историјата на фудбалот. ако сакаш тотален фудбал слободно погледни некој натпревар на арсенал од времето на анри , виера , пирес , вилторд , фреди љунгберг , или пак на манчестер од времето на кол, јорк и бекам , или пак шампањ фудбалот на реал во почетокот на галактикосите , па после ќе праиме муабет.

не се труди да ми реплицираш ова е една бесплатна лекција која ќе ти биде корисна понатаму во животот можеш и со останатите другарчиња да си ја споделиш од фан клуб барса да не бидете толку фудбалски неписмени и да тролате за анти фудбал , тотален фудбал , најдобар тим дрн дрн милојке .....


Чекич has gone enrage :):smir:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
SportDenes напиша:
Фудбалерите на италјанскиот шампион ИНтер ќе добијат голема премија доколку ја освојат тројната круна (Купот, титулата во Серија А и Лигата на Шампионите) оваа сезона.
„Нероазурите“ веќе го напрвија првиот чекор кон историското достигнување со освојувањето на Купот на Италија по победата над Рома од 1:0 во финалето.

Според „Газета дело Спорт“, газдата на Интер, Масимо Морати ќе ги наполни вреќите на играчите, па така секој играч од основниот состав на Жозе Мурињо ќе добие по 600.000 евра. Во тој состав спаѓа и нашиот репрезентативец Горан пандев.

Интер е пред уникатно освојување на тројната клубоа кој ќе го вради клбуот во златните години од ерата на „волшебникот“, Еленио Ерара ( не знам со која боја да го обележам). Пред 17-кратниот шампион на Италија предстои финалните 2 натпревари од Серија А и финалето од ЛШ во Мадрид против Баерн Минхен.
Легенда:

  • Сино - Што ли сакаше да каже писателот?
  • Црвено - „Има две можности: 1. Има проблем со тастатурата 2. Бегал на часови по Македонски во основно.
И зошто кога ќе прочитам дека некој ми ставил линк од нив ми се сере после? :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
Легенда:

  • Сино - Што ли сакаше да каже писателот?
  • Црвено - „Има две можности: 1. Има проблем со тастатурата 2. Бегал на часови по Македонски во основно.
И зошто кога ќе прочитам дека некој ми ставил линк од нив ми се сере после? :tapp:
Затоа, линкови од Спортденес на темава НЕ !!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
ФА го заборави, итаЛЈанскиот (МакедонИЈА, општо правило)...
Али кога ги видов другите грешки, мислам дека намерно си го изоставил :tapp:

УНИКАТНО ОСВОЈУВАЊЕ !!! :tapp:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Легенда:

  • Сино - Што ли сакаше да каже писателот?
  • Црвено - „Има две можности: 1. Има проблем со тастатурата 2. Бегал на часови по Македонски во основно.
И зошто кога ќе прочитам дека некој ми ставил линк од нив ми се сере после? :tapp:

Totalna nepismenost :nerv:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
ФА го заборави, итаЛЈанскиот (МакедонИЈА, општо правило)...
Али кога ги видов другите грешки, мислам дека намерно си го изоставил :tapp:

УНИКАТНО ОСВОЈУВАЊЕ !!! :tapp:
Ништо не е изоставено, се си е тука. :wink:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
100% фациве преведуваат вести преку гугл транслејт :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Пред 17-кратниот шампион на Италија предстои финалните 2 натпревари од
Сте пропуштиле нешто :pos:

Него едно време ми пишуваат од нивна редакција и ми држат некоја лекција за авторски права, како сме преземале текстови од нив. Мене инфаркт ќе ме мавнеше не од авторските права туку од срамот што некој земал текстови од нив па ако памтите ве прашував... Па пребарав едно 30 страни на назад на нашиот и на нивниот сајт, еден заеднички текст не најдов.

И се помирив дека е глупоќа во прашање.
 
R

Rigel Kent

Гостин
„Нероазурите“ веќе го напрвија првиот чекор кон историското достигнување
:pos2:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ова италијанскиве дисциплински комисии и судии ќе ме збудалат.Сите се свртени кој Специјалниот.Навистина ова плачковциве од Рома не можам да ги сфатам.Изгубиа тоа кољачите на римската волчица,самиот претседател на Сиена ветува огромни премии ако Сиена Б Јувентус му скинат бод на ИНТЕР и излегува дека Специјалниот е виновен за се што се случува кога Рома губи.
Навистина несфатливо е ова што се случува.
Моментално најдобриот светски тренер е во калчото,а сите се свртени против него.
За споредба еден кољач покондиран провокатор Тоти,поминува без никаква казна после се што направи а Специјалниот кој возвраќа на нивните провокации веднаш е под истрага.
Навистина многу жално е ова што се случува!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Сте пропуштиле нешто :pos:

Него едно време ми пишуваат од нивна редакција и ми држат некоја лекција за авторски права, како сме преземале текстови од нив. Мене инфаркт ќе ме мавнеше не од авторските права туку од срамот што некој земал текстови од нив па ако памтите ве прашував... Па пребарав едно 30 страни на назад на нашиот и на нивниот сајт, еден заеднички текст не најдов.

И се помирив дека е глупоќа во прашање.
Остај, не знам со кој памет помислиле дека сме превземале нешто од нив. Патем, пролистајте неколку текстови, ќе видите дека мин 5 грешки имаат во текст, а за запирки, точки, извичници и сл, да не праивме муабет.

24fudbal се премија за нив!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
nema satelitska izgleda...ili nema resiver Lol................
Шетај фцб10.Си знае специјалниот зошто заминал на Херта-Баерн.Заборавил да ве праша тебе и на филозофот БОБИ МКД.

абе лепи .... не ти е на место на муабетот , фудбал не е само посед на топка научете веќе еднаш , на крај краева примивте три комада со 95 % посед на топка од т.н анти фудбал , не знам секој се малце здрав разум не би бил горд на тој факт ...

е сега викаш незналица ... по ова воочив дека немаш повеќе од 15 годинки (ако имаш повеќе преиспитај се :toe:) ... незналица е тренер кој го трампа третиот стрелец во историјата на клубот , кој е префектно склопен во системот на барса и кој им донесе 2 титули во ЛШ , да не глумиме лудило ни рони ни меси туку головите на ето беа клучни , за златан ибрахимовиќ плус доплаќа 45 мил. евра :nesvest::uvo::nenene::nesum:, незналица е тренер кој нема план Б кога се соочува со тактички , интелектуално супериорен тренер и со истата тактика самоубиствено го тера тимот во бездна , незналица е тренер кој плаќа преку 90 мил за напаѓач како ибра игра на нафрлени топки а истиот тој преплатен напаѓач го вади за бојан кркиќ двојно понизок него , незналица е тренер кој има класа како анри со милион трилер утакмици во нозе а сепак се одлучува за просечен недокажан талент како џефрен против екипа составена од одбранбени уметници .... да збориме за пеп како незналица.

и трето не си ласкајте многу дека сте најдобар тим во светот или во историјата , тука е реал и тука е константно одличниот манчестер тим кој секогаш е при врвот за разлика од барса која е периодично на секој две или три години на врв кога ќе им излезе некој играч ко меси , роналдо или роналдињо кој откако нема да ја повторат таа една феноменална сезона ко задно ѓубре се бркани од тимот и секако тука никнуваат дечиња ко тебе кој дркаат на меси по две изгледани утакмици и мислата дека не постои ништо пред тоа што треба да се респектира.

четврто кој па фудбал го игра барса па толку да им се диват сите ? тотален фудбал .... немој жити се , безмилосно тупење на топка без апсолутно никаков ефект е нешто слично на анти - фудбал , да не зборам за огромната судиска помош што ја добиваат за жал и тоа не им помогна оваа сезона. тоа што се случи лани со челзи е една од поголемите бруки во историјата на фудбалот. ако сакаш тотален фудбал слободно погледни некој натпревар на арсенал од времето на анри , виера , пирес , вилторд , фреди љунгберг , или пак на манчестер од времето на кол, јорк и бекам , или пак шампањ фудбалот на реал во почетокот на галактикосите , па после ќе праиме муабет.

не се труди да ми реплицираш ова е една бесплатна лекција која ќе ти биде корисна понатаму во животот можеш и со останатите другарчиња да си ја споделиш од фан клуб барса да не бидете толку фудбалски неписмени и да тролате за анти фудбал , тотален фудбал , најдобар тим дрн дрн милојке .....
Браво Чекич.Коментар не место.Секоја чест!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Остај, не знам со кој памет помислиле дека сме превземале нешто од нив. Патем, пролистајте неколку текстови, ќе видите дека мин 5 грешки имаат во текст, а за запирки, точки, извичници и сл, да не праивме муабет.

24fudbal се премија за нив!
Незнам како воопшто може да се помисли, не е нешто за помислување тоа е смеата... или е текстот ист или не е :) И за исти работи кога сме пишувале тотално поинакви беа текстовите зошто нашите се преведени од Италијанските сајтови а нивните се шифрирани од трач.ком. Да не правиме муабет што нашите вести се побрзи од нивните. Страшна работа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom