Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Па морам ли да имам друга идеја за фан на Рома кој кења како играле Интер во ЛШ, не сериозно, мора ли да се трудам за нешто друго да напишам ... :tv:
Од една страна дебакл доживуваат од Манчестер у ЛШ, од друга ги елиминира грчки клуб сезонава од Лига Европа, и пак, се дрзнал да тера на сеир за Интер демек играле антифудбал .... знам знам, глупо изгледа, нелогично у секој случај.
абе се убаво, ама кога веќе спомнуваш 7-1, автоматски од фан на Рома добаш информација дека во месец Април 2007, истата година кога Манчестер ја понижи Рома, твојот омилен фудбалски клуб Интернационале од Милано во две утакмици со Рома примил 9 комада од кои 6 на гостински терен од финалето на Купот на Италија и 3 на домашен од првенствената утакмица:wink:

а сега продожи си го муабетот со Комита за анти-фудбалот на Интер или како беше... а јас морам да одам па така да ако реплицираш очекувај утре одговор или вечер во доцните часови...:helou::helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Нешто од фан клуб Барса што прочитав
Пеп на прес:
“It’s okay to compare Ronaldo with Messi now that Ronaldo has scored a hat-trick.”

Ова што го кажал Пеп, да го кажеше Мурињо ќе наидеше на најостри реакции, и секакви критики... Со ист стил збори и Мурињо, али тогаш МУРИЊО го кажува тоа а сега е добриот и фин Пеп... :tapp:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.007
Pupone брат што не напушташ бе, добар беше за читање :icon_frow:icon_frow
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Незнам дали некој спомна... Тоти не го фаулира САМО Балотели.....
1. удар со нога по глава на Мота
2. удар со топка по Балотели додека лежи
3. удар со нога на Балотели (за црвен)
4. удар со ногата на Балотели


Ова не е играч. Срамота за сите што го оправдуваат.... Минимум треба да му се даде 4-5 месеци суспензија. И во никој случај да не го земат на Светското....

Еве ги сите фаули:


По овие фаули и овие педерски игри Тоти НИКАД нема да биде легенда од типот на Малдини , Барези браќата , бергоми , дел пиеро , занети
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
абе се убаво, ама кога веќе спомнуваш 7-1, автоматски од фан на Рома добаш информација дека во месец Април 2007, истата година кога Манчестер ја понижи Рома, твојот омилен фудбалски клуб Интернационале од Милано во две утакмици со Рома примил 9 комада од кои 6 на гостински терен од финалето на Купот на Италија и 3 на домашен од првенствената утакмица:wink:
И автоматски добивам 1-4,0-4, Скудето 2 години по ред и тн и тн, како и да ја вртиш, Интер >> Рома ...
Тој пораз од Купот го надокнадија со титули, и со 2 големи победи во Рим.

А тоа 7-1 го спомнав за муабет од Лигата на Шампионите, не за натпреварување чиј врв е огромен успех само за малите тимови, што да правам кога ти Рома ги спушташ на ниво на кое освојувањето на Купот е окарактеризирано ко огромен успех, или можеби, у твои очи Рома е сепак мал клуб, незнам. :toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
За Дел Пиеро не сум баш сигурен... после 2та одглумени пенали(ќе речете кој не глуми, али големите играчи не глумат пенали) против Лацио и незнам кој беше вториот тим никогаш повеќе нема да го сметам во тие големи играчи како на пр. Малдини...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Боби[Мкд];3540103 напиша:
Го напишав тоа погоре, иако тоа тој го кажа иронично, не дека ќе му биде помошник некогаш.:tv:
Боби не заборавај.Мурињо моментално не дека е тренер на ИНТЕР,најдобар тренер во светот!!!!!!!!!!Според многумина!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Боби не заборавај.Мурињо моментално не дека е тренер на ИНТЕР,најдобар тренер во светот!!!!!!!!!!Според многумина!
Не негирам дека е најдобар, ама зошто Ван Гал да му биде помошник, кога овој вториов е меѓу топ10 тренери, двајца јаки тренери неможат да работат во еден клуб, ќе има недоразбирања, ја само реков дека тоа тој го рече иронично во интервјуто уз низа пофални зборови за Мур, и Ван Гал знае дека е најдобар тренер Мурињо, ама рече дека дека го познава од А до Ш.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас на пример, не можам да го сфатам Пупоне, колку само успеа да го сврти муабетов во круг, куче што брка опашка не знае за такво нешто... Згора на се, овој пак Синов, какви нерви има, му спомнавме прееска со ФА да не се труди, али нејќе да слуша :)

Човеку, Комита тераше муабет за играта на Интер во ЛШ, Син му реплицираше со тоа што го врати на местото каде што припаѓа, да не го должиме, му одговори за играта на Рома во ЛШ, како најсвеж пример го зеде натпреварот со Манчестер, каде што Рома тргна со предност од 3-2, а сепак беше декласирана со 7-1. Муабетот е, џабе ти играш убаво за око кога немаш резултати за какви што се натпреваруваш, во случајов, Рома игра атрактивен фудбал, ама Дони беше повеќе во голот, позади линијата, отколку пред неа, нели, додека ги вадеше топките.

Е сега она што најмногу мене ме иритира, значи доаѓа фан на Рома, навивач на тим кој што во задни години е газен од Интер, доаѓа во период кога Интер освојувал скудета во Италија (4 по ред), патем ја тепал на двапати Рома со по 3 или 4 гола разлика на Олимпико, и ми зборува за тоа КАКО Интер играл, и КАКО треба да игра. А во муабет се убацуа некој пораз над Интер во некој безначаен куп, кој што ниту еден од големата тројка (Интер, Милан, Јубе) не го перцепира, т.е. не го сматраат дека постои.

Ок, јас ве разбирам до некаде, вие како фанови на Рома можете да се радувате на периодични успеси, го тепате Интер, ама Интер на крај крева Скудето, или пак, сте отишле едно скалило повеќе од Интер во ЛШ ... ок, уште еднаш, разбирам, ама дајте бе, олабавете тука, ко деца мали сте.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Иначе Рома тепаше 2-1 со Јунајтед, не 3-2. Др се е ок. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Боби[Мкд];3541116 напиша:
Не негирам дека е најдобар, ама зошто Ван Гал да му биде помошник, кога овој вториов е меѓу топ10 тренери, двајца јаки тренери неможат да работат во еден клуб, ќе има недоразбирања, ја само реков дека тоа тој го рече иронично во интервјуто уз низа пофални зборови за Мур, и Ван Гал знае дека е најдобар тренер Мурињо, ама рече дека дека го познава од А до Ш.
Тоа беше добар одговор на глупо и провокаторско прашање. Секоја чест што Ван Гал го реши тоа на елегантен начин. : )
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
И автоматски добивам 1-4,0-4, Скудето 2 години по ред и тн и тн, како и да ја вртиш, Интер >> Рома ...
Тој пораз од Купот го надокнадија со титули, и со 2 големи победи во Рим.

А тоа 7-1 го спомнав за муабет од Лигата на Шампионите, не за натпреварување чиј врв е огромен успех само за малите тимови, што да правам кога ти Рома ги спушташ на ниво на кое освојувањето на Купот е окарактеризирано ко огромен успех, или можеби, у твои очи Рома е сепак мал клуб, незнам. :toe:
и тоа што викаш така си е... The Great вели јас сум го вртел муабетот, на тебе ти беше потребно 100 пати да ти реплицирам за да ја сфатиш и пак нема фајде....

Јас на пример, не можам да го сфатам Пупоне, колку само успеа да го сврти муабетов во круг, куче што брка опашка не знае за такво нешто... Згора на се, овој пак Синов, какви нерви има, му спомнавме прееска со ФА да не се труди, али нејќе да слуша :)

Човеку, Комита тераше муабет за играта на Интер во ЛШ, Син му реплицираше со тоа што го врати на местото каде што припаѓа, да не го должиме, му одговори за играта на Рома во ЛШ, како најсвеж пример го зеде натпреварот со Манчестер, каде што Рома тргна со предност од 3-2, а сепак беше декласирана со 7-1. Муабетот е, џабе ти играш убаво за око кога немаш резултати за какви што се натпреваруваш, во случајов, Рома игра атрактивен фудбал, ама Дони беше повеќе во голот, позади линијата, отколку пред неа, нели, додека ги вадеше топките.

Е сега она што најмногу мене ме иритира, значи доаѓа фан на Рома, навивач на тим кој што во задни години е газен од Интер, доаѓа во период кога Интер освојувал скудета во Италија (4 по ред), патем ја тепал на двапати Рома со по 3 или 4 гола разлика на Олимпико, и ми зборува за тоа КАКО Интер играл, и КАКО треба да игра. А во муабет се убацуа некој пораз над Интер во некој безначаен куп, кој што ниту еден од големата тројка (Интер, Милан, Јубе) не го перцепира, т.е. не го сматраат дека постои.

Ок, јас ве разбирам до некаде, вие како фанови на Рома можете да се радувате на периодични успеси, го тепате Интер, ама Интер на крај крева Скудето, или пак, сте отишле едно скалило повеќе од Интер во ЛШ ... ок, уште еднаш, разбирам, ама дајте бе, олабавете тука, ко деца мали сте.
хахаха колку сте опасни вие интерашите еј, на мсн се договарате како ќе го терате муабетот... ц ц ц
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
и тоа што викаш така си е... The Great вели јас сум го вртел муабетот, на тебе ти беше потребно 100 пати да ти реплицирам за да ја сфатиш и пак нема фајде....
Што да сватам де, дека ти партија на Интер од Куп ја споредуваш со меч на Рома од ЛШ ... :tv:
Тоа ли да сватам ? Демек залагањето во Купот и важноста на тој трофеј е еднаква со она од ЛШ и трофејот во тоа наптреварување, така му доаѓа по твоиве логики, или, па Рома не е дорасната да парира во ЛШ, така испаѓа, чим ми ги ставаш на исто рамниште Купот и Лигата на Шампионите.

Сумасумарум, ми доаѓа фан на Рома и дели лекции за фудбалот на Интер во ЛШ, на тоа доаѓа реплицирање на место, во стил, види го грдиот израз од огледалото па после кенкај за некој што догурал до финале, и ти на ова ми тераш на куп на Италија, као наводно начинот на кој изгубиле Рома у ЛШ бил аналоген на оној од Интер во Купот на Италија каде прв голман на Интер беше Толдоне.

Купот нит е императив за тим како Интер, нит влагаат со некој енормен притисок, нит се обрзани да го освојат, нит пораз во истото натпреварување е окарактеризирано ко неуспех. За од разлика Купот, ЛШ ти е друга бариера ко што реков, мора да си перфектен, мора да го дадат најдоброто од себе, а Рома по позитива од 2-1 во прв меч се посрамотува пред цела светска фудбалска јавност ...
На крај краева спореди го тој пораз на Интер, и како помина истиот кај фановите, и елиминацијата од Ливерпул во осмина финалето од ЛШ или од Манчестер лани, или од Валенсија пред неколку години, ете, види што повеќе нас не погодило. Ја сезонава повеќе се радував на триумфот над Динамо Киев гости во групи, него ли на титулава од купот ...
Така беше и кај медиумите поврзани со Интер, вклучувајќи ги и форумите поврзани со тимов.

Не ми ствај друг пат Куп на Италија и ЛШ на исто рамниште, тоа ти е ко Биба Додева да ми ја ставаш на исто скалило со Елена Ристеска ... се кладам дека на првата не ти се ни дига ... нешто слично ко нас на Купот. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom