Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
ти ми кажа каде најмногу поени добија германците, но ти кажи ми каде највеќе поени изгубија италијанците??? а? дали највеќе изгубија кога Рома во 1/4 финалето изгуби од Ман.Утд со 7-1 или оти шампионот на италија прерано ја завршуваше сезоната во Европа три години по ред... затоа безвредно е да го спомнуваш срамниот пораз на Рома од Манчестер кога со самиот влез во 1/4 финалето таа и наредната година заврши поголема работа за калчото отколки Интер за 3 години

ти како фан на Интер на што си навикнат??? се гледа дека си многу многу радосен што дојдовте до 1/4-финале, мора да признаеш ти се познава, тоа го искажа уште во првиот твој пост на кој реплицирав, се извинувам доколку го омаложив успехот на твојот Интер со моите постови...
Не, воопшто не се радувам ко да нема утре зашто 1/4 финале е само 1/4 финале, ко што и второ место е само второ место односно прв лузер.
Италија најмногу трпи поради тоа што не го сваќаат сериозно натпреварувањето во УЕФА Купот, сега Лига на Европа, и бидејќи ми шириш мизерна експертиза, кажи ми колку германски екипи брилјираа во ЛШ во последниве 3 години, или најмногу кинеа во второто по ранг европско натпреварување, каде пак повторувам, Рома беше елиминирана од грчка екипа што е аналогно на срамота, тоа и вие сами си го пишувавте во вашиот фан клуб, натпреварување во кое ниедна калчо екипа не загризува сериозно за да го освои.

Елиминациите на Интер од имиња во европскиот фудбал ја не ги окарактеризирувам како срам за истиот, нешто што сите светски ревелавнтни медиуми го окарактеризираа катастрофалниот пораз на Рома од 7-1 во Англија, тоа е факт кој никогаш нема да го побиеш, и факт за кој до ден денес се зборува.

И прочитај си го твојот идол Тоти кого го имаш и у ник што вели за Интер во моментов, онака, чисто информативно да те просветли малце. На крај краева 4 години по ред бар јас го прославувам скудетото и 4 години по ред моментот на разочараност по крајот на сезоната отсуствува, го нема, нит оној момент на срамота. :wink:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
Не се аматерски ? Па основни работи грешат, од должина на договори до бесмислици и нелогичности, дај жити све, бар на темава можеме да тераме со fcinternews.it, football-italia, fcinter1908.it и остали релевантни медиуми за нас, google translate ке истерате и ке разберете што сакаат писателите да кажат.
Извини вака што се мешам во дискусијата, но ако странските сајтови не се аматерски за тебе, нема ни овој сајт да биди аматерски, овие нашите се копи-пасте од странските, да не ги набројувам ги знаеш кој се гледам добро си упатен во тоа .

Така да без врска сигурно никој нема да ти напиши некоја информација, сепак треба да знаеш дека се е ова шпекулација, дали на странски или наш медиум, до дека играч не одржи прес конференција и да се исчкрапа со дресот во клубот во кој ќе настапува, неможи на никого да му се верува 100%:wink:

Поздрав
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Извини вака што се мешам во дискусијата, но ако странските сајтови не се аматерски за тебе, нема ни овој сајт да биди аматерски, овие нашите се копи-пасте од странските, да не ги набројувам ги знаеш кој се гледам добро си упатен во тоа .

Така да без врска сигурно никој нема да ти напиши некоја информација, сепак треба да знаеш дека се е ова шпекулација, дали на странски или наш медиум, до дека играч не одржи прес конференција и да се исчкрапа со дресот во клубот во кој ќе настапува, неможи на никого да му се верува 100%:wink:

Поздрав
Без врска се спорд-денес, договорот на Коларов го утнаа, напишаа дека има истек на крајот од оваа сезона а истекува за година ипол. Е сега пази колку е аматерски ова, истово го напишале во Јануари, а бидејќи се до тој степен аматери не знаат основна работа дека доколку има истек на договор од пола година он слободно може да преговара со кого сака, плус со Лацио, и да замине од тој тим во текот на летото како слободен играч.
Ама не, они упорни, Коларов може да оди во Интер од летото за таа и таа сума со оглед на фактот дека има уште пола година од истек на договор.

Имаат мал милион вакви основни работи кои ги грешат и грешат и грешат, сега на оваа ми текна зашто последен пат тој период отворив, а и претходно приметував нон-стоп ....

Немој да ми споредуеш спорт-денес со оние кои претходно ги набројав, смешно делува.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Не, воопшто не се радувам ко да нема утре зашто 1/4 финале е само 1/4 финале, ко што и второ место е само второ место односно прв лузер.
Италија најмногу трпи поради тоа што не го сваќаат сериозно натпреварувањето во УЕФА Купот, сега Лига на Европа, и бидејќи ми шириш мизерна експертиза, кажи ми колку германски екипи брилјираа во ЛШ во последниве 3 години, или најмногу кинеа во второто по ранг европско натпреварување, каде пак повторувам, Рома беше елиминирана од грчка екипа што е аналогно на срамота, тоа и вие сами си го пишувавте во вашиот фан клуб, натпреварување во кое ниедна калчо екипа не загризува сериозно за да го освои.

Елиминациите на Интер од имиња во европскиот фудбал ја не ги окарактеризирувам како срам за истиот, нешто што сите светски ревелавнтни медиуми го окарактеризираа катастрофалниот пораз на Рома од 7-1 во Англија, тоа е факт кој никогаш нема да го побиеш, и факт за кој до ден денес се зборува.

И прочитај си го твојот идол Тоти кого го имаш и у ник што вели за Интер во моментов, онака, чисто информативно да те просветли малце. На крај краева 4 години по ред бар јас го прославувам скудетото и 4 години по ред моментот на разочараност по крајот на сезоната отсуствува, го нема, нит оној момент на срамота. :wink:
нормално дека трпи Италија во Лига Европа поради тоа што италијанските екипи не сваќаат сериозно на ова натпреварување, но по кој пат да ти повторам, главниот проблем е тоа што кога веќе се слаби германските екипи во ЛШ, зошто италијанските не го искористат тоа и не прават подобри резултати од нив??
туку остануват со резултати на рамниште на екипите од бундес лигата, значи според тебе Интер не е крив бидејќи лани испаднал во 1/8 финале и некој од германците испаднале во 1/8 финале(си го исполнил своето,Итаија не е во минус), но крива е Рома што ќе испадне од ЛЕ а Вердер ќе помине понатака(пример)... според мене Интер не завршил работа доколку остварил исти резултати како еден бундес лигаш во Лигата на шампионите:toe:

и за вториот пасус повторно ќе ти нагласам: "не правиме муабет за тоа која екипа го обрукала италијанскиот фудбал со срамен резултат, туку која екипа собрала повеќе поени кои би му биле од корист на италијанскиот фудбал" а факт е дека Рома во последните три години нанижа повеќе поени за италијанската лига отколку Интер без разлика дали изгубила 10-0, значи не збориме за срамни резулати

за треитот пасус дадов мислење
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
нормално дека трпи Италија во Лига Европа поради тоа што италијанските екипи не сваќаат сериозно на ова натпреварување, но по кој пат да ти повторам, главниот проблем е тоа што кога веќе се слаби германските екипи во ЛШ, зошто италијанските не го искористат тоа и не прават подобри резултати од нив??
туку остануват со резултати на рамниште на екипите од бундес лигата, значи според тебе Интер не е крив бидејќи лани испаднал во 1/8 финале и некој од германците испаднале во 1/8 финале(си го исполнил своето,Итаија не е во минус), но крива е Рома што ќе испадне од ЛЕ а Вердер ќе помине понатака(пример)... според мене Интер не завршил работа доколку остварил исти резултати како еден бундес лигаш во Лигата на шампионите:toe:

и за вториот пасус повторно ќе ти нагласам: "не правиме муабет за тоа која екипа го обрукала италијанскиот фудбал со срамен резултат, туку која екипа собрала повеќе поени кои би му биле од корист на италијанскиот фудбал" а факт е дека Рома во последните три години нанижа повеќе поени за италијанската лига отколку Интер без разлика дали изгубила 10-0, значи не збориме за срамни резулати

за треитот пасус дадов мислење
Пупоне ти беше тој кој посочуваше, не јас, јас добро реков зашто го напишав тој пост, потенцирав дека Интер сезонава трпеше и од медиуми и од федерација, дел од медиумите тераа и на потсмев за нивната европска приказна а сега само они се италијански претставник во Европа.

Италија секоја година иначе е подобра од Бундес Лигата во ЛШ, на ваков или онаков начин, али е во огромен, преголем минус од Лига Европа каде се направи клучната разлика. Нема да ти дозволам овде да ми тролаш со тоа осмина финале кога минатата година Милан загубија од Вердер во ЛЕ, кога сезонава Рома губат од грчки тим а Јувентус од 10тиот во Англија. Тоа се третокласни тимови ( и тоа е многу за дел од нив ), а ти ми викаш Интер и само Интер биле виновни на што ти реплицирав, сите се виновни со тоа што Интер во ниеден случај не се посрамотиле како Рома и не биле предмет на потсмев од цела медиумска Англија.

Разликата меѓу мене и тебе иначе е следнава, ти се маваш нон стоп во гради со тоа 1/4 финале на Рома, јас никогаш не би го ставил ова 1/4 финале на Интер во случај тука да застанат у иднина и со истото никогаш, никогаш нема да се гордеам.

И не се прај на тошо, ке го потеше цела Недела да беше Рома једини италијански претставник во Европа у моментов, и тоа праам муабет за ЛЕ, не за ЛШ. :tv:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Гледам тепачка имало на форум? :pos:

Зар има некој лице да збори против интер и неговите успеси во досегашната кампања на тимот? пфффффффф....

Ајде утре ждрепка :vozbud: (само да не се успијам)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пупоне , го утепа од дрвење на темава за Тоти и Рома :)

Чекај , иднава недела играме па ке има зашто да се пишува :kesa:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А има ли подобра ждрепка од двата англиски тимови?
Едниот во 1/4, другиот во 1/2 финале..
Подобро од тоа здравје.. :smir:
Еј кои наслови после ќе ги има низ весници замисли.. :pipi:

Истото си го мислев и ја :back:
 
В

Вори

Гостин
Да го избегнете Манчестер гледајте,зашто се прејаки.
За другиве мање-више.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
ние секогаш го јадеме нека се паднат Барселона - Манчестер Ј. еднаш и Барса да види тежок натпревар... не може само Интер да добива тешки противници, а Барса секогаш да се извлекува...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Ај и тука:

Јас уште еднаш да си кажам дека сакам да ни падне Баерн. Ми се гледаат како ливади со убав коефициент. После нив, ја чекам ЦСКА, не од истите причини кои сите ја чекаат. Прво, Интер играше со Рубин и Динамо кои се подобри од ЦСКА и помина добро. Второ, ЦСКА ми е во пријатно сеќавање откако Стратев го исплеска Газаев на градски пред 25.000 луѓе. Тоа беше ден рагаци... игла немаше кај да падне, и скалите беа полни со луѓе. :) Гранде Вардар!

Настрана од ждрепката за Интер, сакам да паднат Барса и Арсенал, пошто топџиите се единствена доволно луда екипа да им тргне на гол повеќе. Сешто може да се случи таму, а и секако ќе фатам добивка на гол-гол.

Тоа би било тоа, па кој падне, падне...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Да го избегнете Манчестер гледајте,зашто се прејаки.
За другиве мање-више.
Зборуваше за Манчестер со Роналдо?
Или слабо пратеше фудбал сезонава.. Овај со Руни е далеку послаб од оној со Роналдо, Андерсон, Гигс, Сколс во добра форма и тако даље..
А нели одмаздата е слатка? :pipi:

@Ио Соно

Дај да ебем маме да фатиме нешто.. Со манчестер во гости ќе ни дадат 3.5 коеф.. :smir:
Остави ги тие кокошките Баерн Минхен..
Со нив ќе имаме 1.7 на домашен терен.. :pipi:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Момци линк некој за извлекувањето да не има?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom