Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
мислам дека и цезар нема да игра
Нема парен картон Цезар.
Само се надевам дека замената на Лусио во 1/4 финале (Кордоба, Киву, Матераци) ќе има барем половина од неговата мотивација.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Со оглед на лошиот first touch на Милито, и неспретноста на Пандев со десна нога, Ето беше вистинскиот човек за финиширање на онаа акција по која и падна голот, што вика и англискиот коментатор, брилијантен финиш по феноменален fist touch, иако до репетицијата беше убеден дека е офсајд. :tv:

Да го цитирам и англискиот новинар што му правеше интервју на Мур по мечот '' Jose, you go through cause you didn't came here and park the bus but you drove the bus .... '' :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Со оглед на лошиот first touch на Милито, и неспретноста на Пандев со десна нога, Ето беше вистинскиот човек за финиширање на онаа акција по која и падна голот, што вика и англискиот коментатор, брилијантен финиш по феноменален fist touch, иако до репетицијата беше убеден дека е офсајд. :tv:

Да го цитирам и англискиот новинар што му правеше интервју на Мур по мечот '' Jose, you go through cause you didn't came here and park the bus but you drove the bus .... '' :)
Мое гледиште на сево ова, кое Мурињо го направи, а воедно и играчите како што кажав и претходно е нешто неверојатно.

На прашањето "Како успеа Интер?" сите го знаат одговорот. Мурињо. Според мене Интер, победи поради квалитетот на играчите, кој моментално за мене е еден од најаките состави на Интер кој Јас досега сум ги гледал, победи поради најдобрите тренерски способности на Мурињо, човек кој едноставно прави магија со секој тим. Кога сум кај магијата, тоа е она што Јас најмногу мислам зошто Интер излезе од Стемфорд како победник.

Магијата, атмосферата. Интер победи поради поставеноста на играчите и сите тактики направени, пред натпреварот. Но Интер победи поради атмосферата, не поради тренерот, поради човекот и карактерот кој го има Мурињо. Имам чуство, дека се работи за исклучиво пред се човек, кој знае како да сплоти, да смири и да мотивира еден играч и да го даде својот максимум. Интер е еден од ретките тимови денес, кој знаат што е тим, дух, мешавина на луѓе од сите краеви на светов, кој пријателски и пред се`, со душа се борат, за да се одбрани честа на италијанскиот тим.

Гледајќи ја после натпреварот накратко радоста на играчите, става јасно до знаење, дека пред се` атмосферата, самата психа и расположеност кај играчите, меѓусебното согласување и мотивираност, го прави денес Интер, она што е.

Едноставно човек, колку и да сака да ги изостави тие моменти, емотивни пред се`, кој ги покажуваат играчите на Интер, неможе. Без разлика на вашиот понатамошен успех, Ви посакувам среќа и се надевам деќа ќе гледам многу онакви утакмици, како што видов вчера, со различни тренери и различни тимови. Бидејќи тоа е спортот и тоа е за мене вистинскиот дух кој секој тим треба да го има.

Спортски поздрав. :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.763
Супер е линкчево што го остави Мите84 во ЛШ. Можете да кликнете на секој играч и да видите каде се движел по теренот, потоа колку претрчал, процент на прецизни додавања и други статистики...
 
В

Вори

Гостин
Мое гледиште на сево ова, кое Мурињо го направи, а воедно и играчите како што кажав и претходно е нешто неверојатно.

На прашањето "Како успеа Интер?" сите го знаат одговорот. Мурињо. Според мене Интер, победи поради квалитетот на играчите, кој моментално за мене е еден од најаките состави на Интер кој Јас досега сум ги гледал, победи поради најдобрите тренерски способности на Мурињо, човек кој едноставно прави магија со секој тим. Кога сум кај магијата, тоа е она што Јас најмногу мислам зошто Интер излезе од Стемфорд како победник.

Магијата, атмосферата. Интер победи поради поставеноста на играчите и сите тактики направени, пред натпреварот. Но Интер победи поради атмосферата, не поради тренерот, поради човекот и карактерот кој го има Мурињо. Имам чуство, дека се работи за исклучиво пред се човек, кој знае како да сплоти, да смири и да мотивира еден играч и да го даде својот максимум. Интер е еден од ретките тимови денес, кој знаат што е тим, дух, мешавина на луѓе од сите краеви на светов, кој пријателски и пред се`, со душа се борат, за да се одбрани честа на италијанскиот тим.

Гледајќи ја после натпреварот накратко радоста на играчите, става јасно до знаење, дека пред се` атмосферата, самата психа и расположеност кај играчите, меѓусебното согласување и мотивираност, го прави денес Интер, она што е.

Едноставно човек, колку и да сака да ги изостави тие моменти, емотивни пред се`, кој ги покажуваат играчите на Интер, неможе. Без разлика на вашиот понатамошен успех, Ви посакувам среќа и се надевам деќа ќе гледам многу онакви утакмици, како што видов вчера, со различни тренери и различни тимови. Бидејќи тоа е спортот и тоа е за мене вистинскиот дух кој секој тим треба да го има.

Спортски поздрав. :wink:
Сето ова е добро,но без многу тупење...

Човекот е цар,тоа е тоа.

После САФ,за мене најдобриот тренер на денешницава.
Толку!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.516
Може. На Бернабеу :)

Баерн бе луѓе, ем коефициент ем луди кокошки што би рекол коментаторон на канал 5 :pos:
Цска нека се падне, за во меѓувреме пак да им направиме разлика на биланезите.

коментаторот е за грефче. :(
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Е кога не можите да се договорите кој, тогаш нека падне некој со кого не сме играле одамна или воопшто..
Со ЦСКА, Барса, Баерн и Арсенал сме играле во групите..
Со Манчестер игравме лани..
Значи остануваат само Лион и Бордо..
Осеќам дека така ќе биде.. :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.763
Цска нека се падне, за во меѓувреме пак да им направиме разлика на биланезите.

коментаторот е за грефче. :(
Слушај што ти викам, ги гледав со Нирнберг, Келн и два пати со Фиорентина. Значи луди кокошки, не знаат кај тераат. Со ЦСКА ќе играме за 1.40, тие немаат што да изгубат ќе си играат опуштено... ќе ги поминеме ама не е тоа тоа. Со Баерн нема да имаме ич маки, тие се дезорганизирана екипа во која само Робен игра нешто, во главно индивидуализам. Убави 2.30 - 2.50 во гости, пласман и пари, и Боби[мкд] таман ќе заврши со носење на аватарчето од Интер ќе му најдам друго... :pos:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Осеќам ќе се падне пак некој фаворит.

Јебига, ако сакаме да освоиме мора да ги победиме сите. Затоа на тој што ќе ги бира двојките, да му се потрефи уште некој фаворит (Манчестер?). Мотивација огромна, ако пројдеме, тогаш билдаме самодоверба и идеме на тројна. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Осеќам ќе се падне пак некој фаворит.

Јебига, ако сакаме да освоиме мора да ги победиме сите. Затоа на тој што ќе ги бира двојките, да му се потрефи уште некој фаворит (Манчестер?). Мотивација огромна, ако пројдеме, тогаш билдаме самодоверба и идеме на тројна. :)

Да му се исуши раката де :tv::tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom