Syn

23 декември 2007
29.797
44.293
Во второ штета примија гол многу рано, до 60та да издржеа ке вадеше еден од напад и ке се вратеше на стандард формација.

А сакав да пишам на полувреме дека овој резултат ништо не гарантира и 1 гол во први 10 минути од второ и го ебавме ежот :), aли слично нешто вакво напишав и на полувреме Интер - Палермо, тогаш реков, дури ни 4-0 на полувреме не ми влева некоја сигурност за крај, па ај си реков, да не ширам песимизам пак. :tv:

Незнам зашто и со ваква ситуација на играчи на терен, не игра со Милито и Балотели ко напаѓачи, Пандев да биде плеј/полушпиц како со Каљари а Снајди да игра поназад. Вака делува изводливо, а и на football manager исто :), али кај Мур не, за жал. Со оглед дека Балотели феноменално гради топка и лесно поминува играчи, ко напаѓач би бил многу поопасен уз Милито, башка и страшен шут има.

Syn

29.797
44.293
@deko

Шо е битно, тоа што беше најважно за Интер е денес да извојува победа, и те како се важни овие 3 бодови од проста причина што Рома киксна а наредно коло истиов овој тим ги пречекува Милан дома кои најверојатно ке бидат и без Пато на терен, десеткувани до јаја. Да победеа и Рома денес само со нерешено наредно коло ке се одлепеа од конкурентите, вака одговара и победа на Рома.
Минатата година по стагнација од неколку сезони победија во Удине, исто, еден од најважните мечеви за Интер таа сезона, меч по кој и 85% ја имаа титулата, оваа сезона пак во клучен период доаѓа ова гостување, со оглед на десеткуваниот тим плус без Мур на клупа, како што реков и прееска, 3 бода поголеми и од Монт Еверест.

Наредно коло играат со Џенова дома, тим кој е катастрофален во одбраната оваа сезона, ова коло загубија дома од Болоња 3-4, Интер првиот меч го доби 0-5 гости и Се освен победа ке биде рамно на пораз, башка си го имаат и нати го дај ми го со играчи и ке речев сигурна победа за Интер да не беше овој нивни кикс денес дома со Болоња.

Ф

ФорцаМилан

Син 100% ке бидеме без Пато не највероватно..
И дај ств некој нека ископа статистика за пенали мада Милан е на лидерската позиција