Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Ако е така

Интер ( Милито 13 + Ето 8 + Балотели 5) = 26
Барселона ( Меси 15 + Ибра 11 + Педро 6) = 32

Факт е дека реализацијата ни е послаба од лани, ама кога тогаш ќе се поправиме..:helou:
Mуабетот е колку да се долови дека нападот на Интер до овој момент функционира феноменално, плус, дел се од првенство каде помалите тимови форсираат бункер формации и од старт се задоволни со 0-0, а не да се фрли кал врз Барселона.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Пандев најдобро зимско засилување

Не знам дали има за ова...ако има модераторот нека го избрише постов.
Без сомнеж Пандев е најдоброто зимско засилување, па се надевам дека својот квалитет ќе го покаже и во наредните сезони.:helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Нема везе, и да го има голема работа, него мн јасно дека е најдобро засилување, играч кој на трансфер берза во моментов чини помеѓу 9 и 15 милиони евра беше донесен за една голема нула, доволно за да биде прогласен за еден од подобрите трансфер зделки оваа зима. :toe:

Нула евра = Учествував во акцијата кога дадоа гол со Киево, асистира за победоносниот гол против Сиена, дава гол против Бари и врз него беше направен пенал, со Милан асистира за првиот гол и постигнува убав гол од слободен .... to be continued. :wink:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Нема везе, и да го има голема работа, него мн јасно дека е најдобро засилување, играч кој на трансфер берза во моментов чини помеѓу 9 и 15 милиони евра беше донесен за една голема нула, доволно за да биде прогласен за еден од подобрите трансфер зделки оваа зима. :toe:

Нула евра = Учествував во акцијата кога дадоа гол со Киево, асистира за победоносниот гол против Сиена, дава гол против Бари и врз него беше направен пенал, со Милан асистира за првиот гол и постигнува убав гол од слободен .... to be continued. :wink:
Не знам дали ќе се согласите, но играч број 1 за месец Јануари на Интер според мене. Благодарение на него освоивте 10 поени овој месец, со што успеавте да ја одржувате бодовната дистанца со Милан.:smir:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Најдобро засилување ќе биде Амантино Мансини:tapp::tapp::tapp:. Добро е што не играме со Милан па нема да ни бапне гол.

Иначе на листата срамно е да нема играчи од типот на Дејвид Бекам и Лука Тони во споредба со второто место на Ван Нистелрој.

Иначе пред нас се два клучни месеци. Имаме многу незгодни натпревари во Серија А плус Лигата на Шампионите мислам дека се собираат вкупно околу 13 натпревари. Сега е време да покажеме колку сме добри и колку сме способни за финале во ЛШ. Најдобрите се покажуваат кога е најтешко. Очекувам максимална посветеност од сите над 22 бода во Серија А и секако елиминација на Челзи.

пс само господ да го чува Снајдер
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Незнам дали ви текнува летоска кога се дебатираше за Ибра и Ето, некои овде викаа дека Ибра во Барса, во Шпанско првенство каде се игра за гол повеќе од противникот ,во тим каде за асистенти ги има Чави, Иниеста и Меси...Ибра уште првата сезона ќе постигнел 40 гола, што ставрно беше апсурдно.

Сега мислам дека ќе се види убаво дека не е така лесно да се надминат 30те гола на Ето во една сезона, само во Ла лига, иако ќе повторам и Ибра ги има Иниеста, Чави и Меси за соиграчи. Некој идеше и до таму дека штом Ибра дал 25 гола во калчо дефакто во Примера ќе постигнел 50 гола.

Е сега, факт е дека ова му е само прва сезона на Ибра, но по тоа што го гледам, по неговата поставеност на терен, и по шансите во кои влага мислам дека тешко ќе ја надмине цифрата на Ето наредниве години. Али живи били па видели.

Иначе морам да напоменам дека јас генерално сум задоволен од Ибра иако знаев дека ќе биде далеку од цифрите што многумина овде ги тврдеа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Е сега, факт е дека ова му е само прва сезона на Ибра, но по тоа што го гледам, по неговата поставеност на терен, и по шансите во кои влага мислам дека тешко ќе ја надмине цифрата на Ето наредниве години. Али живи били па видели.

Иначе морам да напоменам дека јас генерално сум задоволен од Ибра иако знаев дека ќе биде далеку од цифрите што многумина овде ги тврдеа.
Јас јадев бурек ама никој не ме слушаше. Нити Ибра ќе дава голови како Ето во Барса, нити Ето ќе дава како Ибра во Интер. Ибра беше одговор на раководтвото на Барса на засилувањата на Реал. Пошто многу залет зема Реал, пред се психолошки гледано. Ја лично никогаш не би дал играч што полни мрежи за никого. На пример сега, не би го мењал Милито за Торес и Руни заедно. Прајте ме будала вие. Се дури Principe ги полни мрежите, не ме интересира што мислите за моиве изјави :pos2:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Милито е два пати по ефикасен од секој фудбалер во калчото.Ибра секоја чест за последната сезона кога даде 25 Ето сега има 9 ги нема играно сите мечеви.Сигурно нема да ги повтори 25 од последната година на Ибара но 17 од 2007-08(9 од пенал)сигурно ќе ги помине.А за Милито оди над 20 со сигурност.Како што кажа и Јосоно нема напаѓач за кој би го менувал(освен за Роналодо но тој од 1998:vozbud:).
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Незнам дали ви текнува летоска кога се дебатираше за Ибра и Ето, некои овде викаа дека Ибра во Барса, во Шпанско првенство каде се игра за гол повеќе од противникот ,во тим каде за асистенти ги има Чави, Иниеста и Меси...Ибра уште првата сезона ќе постигнел 40 гола, што ставрно беше апсурдно.

Сега мислам дека ќе се види убаво дека не е така лесно да се надминат 30те гола на Ето во една сезона, само во Ла лига, иако ќе повторам и Ибра ги има Иниеста, Чави и Меси за соиграчи. Некој идеше и до таму дека штом Ибра дал 25 гола во калчо дефакто во Примера ќе постигнел 50 гола.

Е сега, факт е дека ова му е само прва сезона на Ибра, но по тоа што го гледам, по неговата поставеност на терен, и по шансите во кои влага мислам дека тешко ќе ја надмине цифрата на Ето наредниве години. Али живи били па видели.

Иначе морам да напоменам дека јас генерално сум задоволен од Ибра иако знаев дека ќе биде далеку од цифрите што многумина овде ги тврдеа.
Oчекував кога тогаш некој да го спомене ова, друже, кур те боли, може Ибра не растура од голови али глеј ги Барса, незнаат да загубат, тоа е најважното, а не тоа дали Ибра ке даде повеќе голови од Ето и обратно.

Исто и Интер, Ето може има дадено 8 голови до сега, но најважно е тоа што нападот функционира беспрекорно и нит вие осетивте дека Ето го нема, нит ние дека Ибра го нема.

Ибра доволно е да стои на терен, ко магнет е за 2 до 3 играчи кај противникот, затоа Педро и Меси маме ебаваат, самото присуство на такво створење у напад ко Ибра нив им обезбедува еден тон простор. :wink:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520

Добар (3+) Ако сакаш за на полугодие петка да имаш, да си го попрајш воведот! И ВНИМАВАЈ ГОЛЕМИ МАЛИ БУКВИ!!!
помина полугодие оставка за ненавремено оценување :)

Ако е така

Интер ( Милито 13 + Ето 8 + Балотели 5) = 26
Барселона ( Меси 15 + Ибра 11 + Педро 6) = 32

Факт е дека реализацијата ни е послаба од лани, ама кога тогаш ќе се поправиме..:helou:
незнам линкот беше од некој македонски вебсајт таму 31 стоеше.
а и 32 нека биде, спореди ги само цените на играчите и ќе ти стане јасно.
овие настапуваат со два пати поефтини играчи во двојно позатворена лига и постигнуваат скоро исто голови како вашите играчи.
али не ми отварај дискусија не сакам да се расправам на полусезона.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
.

Ибра доволно е да стои на терен, ко магнет е за 2 до 3 играчи кај противникот, затоа Педро и Меси маме ебаваат, самото присуство на такво створење у напад ко Ибра нив им обезбедува еден тон простор. :wink:
Тоа е факт, да стои и да решава крстозбор пак има фајде од него :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Oчекував кога тогаш некој да го спомене ова, друже, кур те боли, може Ибра не растура од голови али глеј ги Барса, незнаат да загубат, тоа е најважното, а не тоа дали Ибра ке даде повеќе голови од Ето и обратно.
. :wink:
Чисто онака пишав, колку да се види дека не е се така како што изглеа на прв поглед, а и нормално, најважно е што тимовите за кои што навиваме постигнуваат одлични резултати, па се дур е така, се друго е небитно.:smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ке игра вечер пандев ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom