Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Ај неможеш цело од goal.com да го пастираш тука :)
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Еве исечок за оние кои го бараа Македонското знаме..

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Од оние на кои им треба одмор според мене се:

Маикон каде ако не ја гледаме утакмицата со Милан од натпревар во натпревар беше очаен, па така мислам дека тој е прв на листата.
Koj не беше очаен во 4-2-3-1 системот ? Освен Пандев што се двоеше и Снајдер, другите беа тиња. И за Пандев очигледно е дека повеќе му одговара онаа формација со која играа против Милан, и воопшто, разликата од старт веќе беше евидентна за цел тим.

Мурињо чат пат се обидува да уфрли крила али по незнам кој пат на терен е демантиран дека со такви формации во Италија бар на Интер едноставно не му оди, лани така беше со 4-3-3 системот, сега со 4-2-3-1 системот. Немаше форум на Интер каде членовите не удираа критика на таквата формација, и како и тука, така и на останатите интер-форуми не владееше некаков страв од BB Merda, од второ коло стигна потврдата кој е кој, единствениот универзално прифатен проблем беше формацијата со која ќе се излезе на терен.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Koj не беше очаен во 4-2-3-1 системот ? Освен Пандев што се двоеше и Снајдер, другите беа тиња. И за Пандев очигледно е дека повеќе му одговара онаа формација со која играа против Милан, и воопшто, разликата од старт веќе беше евидентна за цел тим.

Мурињо чат пат се обидува да уфрли крила али по незнам кој пат на терен е демантиран дека со такви формации во Италија бар на Интер едноставно не му оди, лани така беше со 4-3-3 системот, сега со 4-2-3-1 системот. Немаше форум на Интер каде членовите не удираа критика на таквата формација, и како и тука, така и на останатите интер-форуми не владееше некаков страв од BB Merda, од второ коло стигна потврдата кој е кој, единствениот универзално прифатен проблем беше формацијата со која ќе се излезе на терен.
Не алудирав формација, туку состав.

Мислам дека на теренот ке истрча најдобриот состав а за формација не се знае ништо од Мурињо!:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Вечер за купов, сериозен сум коа ке кажам дека тој трофеј го гледам како вц шоља или канта за ѓубре сеедно, воопшто не ми е релевантен и неговото освојување во ситуација да немаш никаква титула во останатите натпреварувања ми е ко да идеш у вц и да извршиш голема нужда т.е. да ја исереш цела смрдена сезона.

Једино нешто кое го окарактеризируем ко успех по секој меч во купот е следново, добра претстава на иднината на Интер и немање на повреди во ростерот, поготово кај оние клучни играчи.

Колку да ви доловам, зимаш иста ситуација ко онаа на Милан вчера, једино нешто што ми бе курчело во пораз у куп е претстава на играч ко онаа на Ди Џенаро, Хунтелар, односно од една страна сакаат да го носат тој дрес, а од друга се губат у неговата тежина и никако да го оправдаат своето присуство тука.

п.с. @superstarpizza, ja затоа го цитирав само делот од твојот пост каде рече дека Маикон бил очаен. Маикон, Балотели, Занети, Камбијасо, Пандев нема да ги гледаш во добро издание ако на терен се тера таа глупа тактика на Мур. Подобар пример од последниве 3 изданија на Интер за ова и нема. :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Зошто бе овој куп ви е срање,баш сакам да го освоиме и тоа е пехар кој се почитува:toe:,иначе највеќе сакам да ги затнеме јуве со победа бидејки се палат само нив не сме ги тепале:toe:,затоа вечер да ги згазат и јуве да биде понижен максимално.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
п.с. @superstarpizza, ja затоа го цитирав само делот од твојот пост каде рече дека Маикон бил очаен. Маикон, Балотели, Занети, Камбијасо, Пандев нема да ги гледаш во добро издание ако на терен се тера таа глупа тактика на Мур. Подобар пример од последниве 3 изданија на Интер за ова и нема. :toe:

Не мора да значи дека формацијата е глупа.

Според мене формацијата ке биде одлична, доколку Камбиасо и Станковиќ бидат на позицијата ДМ или ЦМ сеедно. Тогаш ке се растерети работата на Снајдер и работата на Бековите затоа што со слаба средина ( мислам на тиа два играча) таа формација секогаш пропаѓа, таков е случајот со Ливерпул и со други кои не сакам да ги коментиррам!:toe:

Значи ова е според мене!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Денес му било роденден на буфон и за подарок сакал победа:pos2:,нека пази да не прими 3 - 4 комада зш овој роденден никад нема да го заборави:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Земањето на Ледесма кој е класичен мидфилдер значи и дефинитивно дека Мур тера на тројца у средина што е супер.

Што добива Интер со него ? Играч у најдобри фудбалски години, одличен изведувач на слободни удари, центаршутеви и креативец односно баш во Лацио беше нешто налик на Пандевчо наш, има убитачен и прецизен пас.

Маана му е што е спор и технички не е добро поткован, но кога ке ми текне дека Мунтари е у тим, добро е што доаѓа играч кој во моментов знае да игра фудбал.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
ми се свиѓа играчов, се сложувам со тоа што го напиша син, али ме загрижува фактот што во цела кариера има постигнато 13 гола, 6 во лече, 7 во лацио.
нас ни треба играч во среден ред што знае да шутира почесто и патем да дава голови а не да ја гаѓа публиката.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.028
Toa e oк бројка со оглед на тимовите во кои играл, Лече и Лацио не се на нивото на Интер башка во Лацио покрај него и Зарате изведуваше слободни удари. Интер со Снајдер, Пандев, Милито, Ето е друга приказна, уз нив и Стиви Вондер ке даде бар еден гол во сезона, со глава и тоа.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Заборавивте дека во еден талијански град температурата е -16? :)

Инаку, знае некој дали ќе не даваат вечер на МТВ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom