Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.704
Поени од реакции
3.665
Коментаров на goal.com - вриштев од смеење :pos:

Here`s the Juventus cast: MOTTA: 'the pretty boy' doesn`t like to be tackled; GRYGERA: 'the fool' doesn`t understand tactics; CHIELLINI: 'the bull' lets his aggression gets the better out of him and gets pull out of position; MARCHISIO and MELO: 'the village idiots' no tactical awareness and overrun in midfield; PEPE: 'Mr no - end - product' but does a lot of running; KRASIC: 'Mr I - can - do - it - All - Myself' who`s so desparate to look good; AMAURI/IAQUINTA: 'the constipated twins' no movement. . .
Од ова, најточно ми е оноа за Киелини. Често го фаќаат out of position. Не е прв пат, си има константност во тој домен години наназад и никако да се опраи особено кога се работи за физички послаби напаѓачи од него, но побрзи и солидно технички потковани. Вчера Пасторе му бегаше како мува на џин.
Па, О Глупердо, гледај топка не нозе. Anticipation е мислена именка за него. Телеграма да му пратам преку гулаб, за да му текне да се среди малце или некој друг да го среди, ебаго.

Нека си ја опраат одбраната у скоро време затоа што никој жив нема да сака да гледа реприза од ланската сезона.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Мајсторе нели ти се откажа од јувентус бе? :pos:
Се е било у моменти на нервоза имам поминато и доживеано страшни моменти со овој клуб и не би го менел за ништо, не ми се допаѓа моментално ништо али времето ке смени се
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Коментаров на goal.com - вриштев од смеење :pos:

Од ова, најточно ми е оноа за Киелини. Често го фаќаат out of position. Не е прв пат, си има константност во тој домен години наназад и никако да се опраи особено кога се работи за физички послаби напаѓачи од него, но побрзи и солидно технички потковани. Вчера Пасторе му бегаше како мува на џин.
Па, О Глупердо, гледај топка не нозе. Anticipation е мислена именка за него. Телеграма да му пратам преку гулаб, за да му текне да се среди малце или некој друг да го среди, ебаго.

Нека си ја опраат одбраната у скоро време затоа што никој жив нема да сака да гледа реприза од ланската сезона.
Итекако ќе гледаме реприза, ако не и полошо сценарио од минатата сезона, уште кога го спомнаа Дел Нери знаев дека и оваа сезона е отидена веќе, како може ваков клуб да си дозволи 4 години по ред да не доведе еден стабилен бек, толку пари се фрлаат за џабе а немаме еден ебан бек, кој кур ни е Мартинез :tapp:, го даваме Џовинко а го земаме Мартинез, едноставно ниедна работа во ЈУВЕ нема логика, човек да си помисли дека некој намерно прави лошо на тимот и тоа 4 години по ред. Па нели може еднаш да се оправат работите, секој потег им е погрешен, го продаваат Диего не се вклопувал во тактиката. Која тактика? Во 3 натпревара на домашен 9 примени гола. Ако е тоа тактика јас сум супермен.Единствен спас е да дојде што побргу Липи и да стави каков таков ред, инаку гадно сме наебале, очигледно е дека и Дел Нери нема авторитет кај играчите :toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Тутоспорт пишува дека Дел Нери сериозно размислува Пепе наместо крило да му биде сменета улогата во бек,а можно е и Салихамиџич да биде вратен во првиот состав на Јувентус.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
50
Поени од реакции
1
golema zaguba e povredata na traore..koga ke se vrati na treninzite i mu se posveti na klubot...mislam deka imame odlicno resenie za levata bekovska pozicija...a grigera da dojde na mestoto na mota kako taka ke se skrpime do zimski preoden rok FORZA JUVE
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Тутоспорт пишува дека Дел Нери сериозно размислува Пепе наместо крило да му биде сменета улогата во бек,а можно е и Салихамиџич да биде вратен во првиот состав на Јувентус.
Абе незнам што не ги вратат Брацо и Гросо и така зимат пари а не играт ништо а кога би биле во тимот сигурно Мота и де Чеље ќе играат помотивирано под притисок на конкуренција вака играат како сакаат и не се замараат. Сигурен сум дека Гросо подобро би изиграл од сите бекови на Јуве во моментов. :)
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Знаете што е најбедното у целава ситуација ? Тоа што до минатата сезона се молевмо Гросо и Григера да не ги видиме никогаш повеќе на бековските позиции во Јувентус а сега се молимо да се врата пошто овја моментално се дури и помизерни од нив ... :nesvest: :pos2:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Знаете што е најбедното у целава ситуација ? Тоа што до минатата сезона се молевмо Гросо и Григера да не ги видиме никогаш повеќе на бековските позиции во Јувентус а сега се молимо да се врата пошто овја моментално се дури и помизерни од нив ... :nesvest: :pos2:
Епа кога зборев јас дека не ги пополнивме дупките во одбраната некои тука ме убедуваа дека сме се засилиле со Мота. Јас искрено, а и реално е така, мислам дека Мота не може да се смета за засилување. Кој е тој играч Мота за на него да се потпира нашата одбрана? Требаше да се донесат лев и десен бек од светска класа за да бидеме конкурентни. За средината и нападот не можам да најдам некои посебни замерки ама не можат да дадат повеќе голови од тоа што одбраната може да прими. Јуве треба да дава по 4-5 гола на натпревар за да победи. Тоа едноставно не е изводливо, не е ова мал фудбал.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
http://football-italia.net/sep24o.html Единствена работа што ми дава надеж дека работите ќе одат на подобро е Андреа Ањели од една едноставна причина зашто Јуве му е во крвта и ќе стори се за да го врати на старата слава на која го донесоа неговите дедо и татко.

Не можев да го гледам натпреварот вчера. И подобро, само ќе кинев живци. Се уште не ми се верува дека одбранава прима 3 пати по ред во Торино по 3 гола!?!?!?!? Пред 2006 толку гола примаа на Деле Алпи во текот на целата сезона!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Тутоспорт пишува дека Дел Нери сериозно размислува Пепе наместо крило да му биде сменета улогата во бек,а можно е и Салихамиџич да биде вратен во првиот состав на Јувентус.
имаше овде еден нз кој беше имасе писано дека тој ке го ставел бек на Пепе
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Абе незнам што не ги вратат Брацо и Гросо и така зимат пари а не играт ништо а кога би биле во тимот сигурно Мота и де Чеље ќе играат помотивирано под притисок на конкуренција вака играат како сакаат и не се замараат. Сигурен сум дека Гросо подобро би изиграл од сите бекови на Јуве во моментов.
Реално,мислам дека враќањето на Гросо и Салихамиџич не е можно барем за Фабио Гросо кој одби трансфер во Атлетико Мадрид,и веројатно до Јануари (ако и тогаш не сакаат,веројатно до крајот на сезоната) нема да биде ниту во повиканите од страна на Дел Нери,а мислам дека и Салихамиџич ќе биде истиот случај.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Реално,мислам дека враќањето на Гросо и Салихамиџич не е можно барем за Фабио Гросо кој одби трансфер во Атлетико Мадрид,и веројатно до Јануари (ако и тогаш не сакаат,веројатно до крајот на сезоната) нема да биде ниту во повиканите од страна на Дел Нери,а мислам дека и Салихамиџич ќе биде истиот случај.
Ама колку и да не играат самото нивно присуство ќе биде од голема корист со тоа што ќе се зголеми конкуренцијата во тимот а со тоа ќе се натераат Мота, Де Чеље и компанијата да работат повеќе. Барем јас така мисалм :)
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Коментаров на goal.com - вриштев од смеење :pos:

Од ова, најточно ми е оноа за Киелини. Често го фаќаат out of position. Не е прв пат, си има константност во тој домен години наназад и никако да се опраи особено кога се работи за физички послаби напаѓачи од него, но побрзи и солидно технички потковани. Вчера Пасторе му бегаше како мува на џин.
Па, О Глупердо, гледај топка не нозе. Anticipation е мислена именка за него. Телеграма да му пратам преку гулаб, за да му текне да се среди малце или некој друг да го среди, ебаго.

Нека си ја опраат одбраната у скоро време затоа што никој жив нема да сака да гледа реприза од ланската сезона.
Е фала ти боже, имало и некој друг што забележал дека и Киелини прави грешки (и тоа многу), па нема да згршам ако кажам дека од досега одиграното оваа сезона повеке сум задоволен од Бонучи него ли од Киелини (освен шо Киелини даде 2 гола, ама тоа не му е примарна задача нели). Можеби е тешко некој да го помине еден на еден и е појак физички од повеќето напаѓачи против кои игра, ама тоа позиционирањето му е тешка катастрофа. Колку пати само прави излети надвор од неговата позиција, па потоа додека да се врати кај шо треба ете сме примиле гол (нормално, после криви се другите оти не затвориле). Сега ќе каже некој мора да прави такви излети за да покрие тоа што другите неможат, епа ај нека проба за промена да игра како што е нормално, и секој нека си ја гледа неговата позиција, посебно Киелини.

Инаку нонстоп ве читам ама многу ретко коментирам, ама ова беше онака нешто што го немав видено и друг да го примети па морав да го пофалам коментарот на fossil

А да не зборувам за Маркизио, не знам што се дешава со дечкото, вчера тој коментаторот вели бил меѓу најдобрите играчи на Јуве досега. Според мене тој после Мота и Де Чеље е најслабиот досега. Да даде 2 гола, ама другите делови од натпреварот го нема жив, па нели е креативец, јас не гледам ништо креативно во него, Мело има 100 пати повеќе креативност од него. Кога гледаш некоја утакмица најзабележителен во тимот е тој што треба да ја креира играта (освен во тимот ако не ти се Меси или К.Роналдо). Многу ми се допаѓаше овој играч ама тотално сум разочаран од него, очигледно тешко дека ке го оствари тој негов талент кој несомнено го има, ама ми изгледа како ич да не се труди да го искористи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да се пофалам иако нема ништо ново со клубот нека не е мртва темава.Ја купуем ствари од Јуве у најлошиот период ама ми е гајле гордо ќе ги носам кога победува тимот и кога губи.Сеа брат ми ми кажа ми земал оргинал тренерка Јуве од Америка имам сега плус ствар у колекцијата.Форца Јуве
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Камо ја да имав чоек шо би можел да ми купи дрес од странство :(
да не испадне оф топик ќе кажам дека Каљари ќе биде мн тежок дуел ако победиме мислам дека ќе биде одвај со триста маки...Амаури и Аквилани прва постава според мене...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom