Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Мојот избор за составот за утре:
Манингер
Григера-Бонучи-Келини-Де Чеље
Красич-Сисоко-Маркизио-Пепе
Јакинта-Дел Пиеро
Голман може и Сторари поради константност али и Манингер треба да добие шанса па според мене голман би требал да биде Манингер.Григера би играл за да се освежи Мота зошто се чуствуваше замор кај него против Самдорија.Бонучи треба да стартува со Келини да се воиграат што побрзо евентуално у 80 таму негде да се даде шанса на Ринаудо секако зависно и со Резултатот,а шанса би требало да добие и Ланзафаме ако не и во прв тим ако не се доволно спремни Красич,Дел Пиеро или Јакинта.
Гросо најверојатно го бркаат ама не се сложувам со тоа и посебно до Јануари треба да му се даде шанса зошто многу слабо игра Де Чеље а Гросо може ке не изненади со добри игри.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Имат шанси да давет пренос на Канал5 + или да си планирам за вкладилница да одам? На компјутер глупо е.:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Можна формација на Јувентус против Lech:

JUVENTUS (4-4-2): Manninger; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie; Krasic, Sissoko, Melo, Lanzafame; Del Piero, Iaquinta.
Manninger

Grygera--Legrottaglie--Chiellini--De Ceglie

Krasic--Sissoko--Melo--Lanzafame

Iaquinta--Del Piero

 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Имат шанси да давет пренос на Канал5 + или да си планирам за вкладилница да одам? На компјутер глупо е.:)
за кладилница да не бе бев болен ке дојдев ана канал 5 немат да ја јавет динамо загреб вилареал ке ја давет во 19:kesa:

--- надополнето ---

Можна формација на Јувентус против Lech:

Manninger

Grygera--Legrottaglie--Chiellini--De Ceglie

Krasic--Sissoko--Melo--Lanzafame

Iaquinta--Del Piero

бро според кој медиум е тоа
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Мислам дека против вакви клубови Дел Пиеро најмногу може да ни помогне бидејќи веќе ја нема онаа кондиција и цврстина во себе но сепак е премногу добар играч за оние од спротивниот табор и знае да ги отвори ко конзерви во шеснаесетникот...ја сепак сум за Сторари да брани зашо ако има испади како шо имаше со Самдорија тогаш незнам дали баш Манингер би ги одбранил иако е квалитетен голман :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Карлос Тевез изјави дека јувентус е еден од фаворитите за освојување на лига европа и дека за едно од првите две места кој водат понатака ..и дека со нетрпение го чека дуелот манчестер сити со јуве кој е заказан на 30 октомври линк тука
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Можна формација на Јувентус против Lech:

Manninger

Grygera--Legrottaglie--Chiellini--De Ceglie

Krasic--Sissoko--Melo--Lanzafame

Iaquinta--Del Piero

Sky Italia излезе со истава формација, според тоа 99% е точнa :)

Само што таму беше Сторари на гол.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А да ве прашам што се случува моментално со Буфон? Како оди опоравувањето од повредата? Или ако е опоравен која му е кондицијата зашто не е во тимот ...?
И со среќа вечерва !!!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
storari treba da brani pred maninger
inaku casano i on kako krasic a?
vide nesto juventus se zainteresiral za nego i ajde juventus e favorit za titulata a pred nedela kaza deka milan e favorit a juve 3 mesto
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
А да ве прашам што се случува моментално со Буфон? Како оди опоравувањето од повредата? Или ако е опоравен која му е кондицијата зашто не е во тимот ...?
И со среќа вечерва !!!
Џиџи се опоравува и би требало да се врати во Јануари. Мислам дека не е ни регистриран за во Европа.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Се убаво ама место Ланзафаме треба Пепе да игра :)
Пепе е потребен за Серија А нема потреба да се напиња за овој натпревар кој би требало да биде лесна задача.Пак ,,феноменалниот тандем,, Мело Сисоко,Мело нема замор кај него изгледа или Аквилани нема право на настап?Сисоко сеа ако не се снајде тогаш нека си бара нов клуб
 
P

PewDiePie

Гостин
inaku casano i on kako krasic a?
vide nesto juventus se zainteresiral za nego i ajde juventus e favorit za titulata a pred nedela kaza deka milan e favorit a juve 3 mesto
Кога изјавил Касано дека јуве се фаворити за титула житиии се?? :uvo:.....знам за изјавата дека Милан бил,итн итн итн ама може и да лиже гз за да го земат............


Вечер ве чекам 1 на ливче за високи 600 ден. :icon_lol: составов ми изгледа тиње ама се надевам дека ќе победите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom