Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
ајде сите сакавте да остани сисоко сеа плукајте по него нене добро е нека ви прави така кога јас ви викам дека нечини сиссоко никој не ме верува и дека е премногу склон на повреди исто не ме вервите секој контакт врз него е повреда така да аут за него под итно нека оди во др клуб таму нека држи болница а за диего нема да биде продаден
Проблемот кај Сисоко е константноста. Еден натпревар знае да одигра беспрекорно, а на другиот да биде како дух на теренот. И како што кажав пасот му е катастрофа

^ Диего
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Проблемот кај Сисоко е константноста. Еден натпревар знае да одигра беспрекорно, а на другиот да биде како дух на теренот. И како што кажав пасот му е катастрофа

^ Диего
епа поради тоа сакам да биде продаден сисоко
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Сисоко е многу добар во дефанзивните задачи!
Многу бев среќен кога си замина од Ливерпул зашто само тој им вредеше! Сега ете ги пропаднаа... немаат деструктивец!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Сисоко е многу добар во дефанзивните задачи!
Многу бев среќен кога си замина од Ливерпул зашто само тој им вредеше! Сега ете ги пропаднаа... немаат деструктивец!
На Сисоко само му фали пас,нема прецизен пас иначе е добар играч.

Диего каква асистенција:vozbud:

ауууу Трезе хет трик
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Можда Лајнаури гарантира 20+ голови , но јас гарантирам 20+ за Трезегол ... се гледа дека е физички спремен како во најдобрите години ...
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Диего и Трезеге одличен тандем се никако продавање, Трезе во 2 натпревари постигна колку Амаури цела ланска сезона:pos2:, Мота пријатно ме изнанади се на се добар натпревар како за со прегорен противник.Сисоко многу варира и тоа во еден ист натпревар, прави некоја глупост подава на противнички играч па после ќе покоси 3,4 наеднаш, мора да поработи некој со него инаку не е лош има потенцијал и енергија во него.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.704
Поени од реакции
3.679
Сеа јасно ви е на сите зошто Трезеге секогаш, сегде, во конкуренција на било кој напаѓачи беше во прв тим на Липи, Капело, Дешамп, Раниери, Ферара, Жаки. . .
Здрав Трезеге ке биде најдоброто засилување на Јувентус летово :wink:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Нека си иде Трезеге бе, шо ќе ни е?! Па не е интересно само он да дава голови......... :nesvest:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Колку заврши мечот?
И сепак ќе се повторам ... Трезеге е легенда на клубот и не смее да биде продаден!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Не можев да го гледам натпреварот, но по ова што прочитав Трезеге најдобар. :)
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Според Тутојуве и Тутоспорт,Марота сериозно размислувал за ангажирање на крилото на Хамбург Елиа.По добрите игри на Светсково, Елиа побарал од тимот нов договор и зголемена плата,нешто што Хамбург во моментов не може да му го обезбеди.Уште една информација која ги подгрева шпекулациите за негово заминување, е тоа што тренерот на Хамбург Армин Вех следната сезона планира да игра без крила,во формација слична како нашата минатата година,во која нема место за Елиа.Марота е спремен да ја искористи целава ситуација,и ќе му понуди на Хамбург 15 милиони за младиот Холанѓанец.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom