Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
вака ако сте за купвење на ѕвезди јуве не купвел преку нок сворени ѕвезди јуве ги правел ѕвезди тоа е одлика на овај клуб
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Си ја кажа човекот желбата. . . доволно е. Ако не е сигурен дека сака да игра само во Јувентус, како на пример еден Красич тогаш веројатно не треба да го носиме. Бујрун, нека игра за Шити.
Џеко си ја кажа желбата,ама и Галијани ја кажа неговата - Милан нема да достави понуда за Џеко. линк

Сега Џеко веројатно ќе ги демантира гласините дека изјавил дека ќе чека понуда од Милан.

Сисоко изјави дека е среќен во Јувентус,и дека сака да остани во Јувентус. линк

--- надополнето ---

вака ако сте за купвење на ѕвезди јуве не купвел преку нок сворени ѕвезди јуве ги правел ѕвезди тоа е одлика на овај клуб
Токму така.Подобро да играат „недокажани“ играчи и да го даваат максимумот за дресот, отколку платеници кои ќе гледаат само за себе.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
ахам добро то шо плукате по играчот ме терате да повторвам јес да 12 мил можи се мн али има наспат во сериа а неколку години добро ја познава има 27 години а кога дојде каморанеси и тој имаше 27 години а беше платен 9 мил значи 3 мил помалце од мартинес и стана едено од најдобрите крила а додека пак немаше настап во сериа а и не ја познаваше толку тоа е еден плус за мартиес
Camoranesi imase 25 godini koga pristigna vo Juve od Verona, dodeka jas licno poveke mi cini Martinez od Pepe ili Krasic... Ke vidite, Martinez ke ima mnogu uspesna sezona vo dresot na Juventus, dodeka Pepe ke ima "teska vojna" so Lanzafame za garantirano prvotimski status, i sigurno ke igra toj koj sto ke bide vo forma ....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Camoranesi imase 25 godini koga pristigna vo Juve od Verona, dodeka jas licno poveke mi cini Martinez od Pepe ili Krasic... Ke vidite, Martinez ke ima mnogu uspesna sezona vo dresot na Juventus, dodeka Pepe ke ima "teska vojna" so Lanzafame za garantirano prvotimski status, i sigurno ke igra toj koj sto ke bide vo forma ....
Се сложувам.Мартинез минатата сезона одлично изигра во дресот на Катанија,им даде голови на Јуве,Милан и Интер.Може да игра и како лево и како десно крило, како втор напаѓач, и сметам дека ќе биде доста корисен за Јуве нареднава сезона.Тоа што сеуште нема добиено статус на „ѕвезда’’ не значи дека во Јуве нема да блесне.Во минатото тоа се случувало со многу играчи во Јуве,а се надевам дека и со Мартинез ќе биде така. Има брзина,упорен е, и голем работник.Се надевам дека ќе се усоврши уште повеќе во Јувентус.

Веќе е веројатно дека Џеко си заминува од Волфсбург.Волфсбург денеска го комплетираше трансферот со напаѓачот на Динамо Загреб,Манџукич за 9 милиони евра.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
veke da pocneme od sega da go precekame vo Torino .... Edin vieni alla Juve :baeh:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Пак ќе кажам, не ми е ич јасна управата со тоа што не купува лев и десен бек. Да не се задоволни од овие што ги имаме?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Пак ќе кажам, не ми е ич јасна управата со тоа што не купува лев и десен бек. Да не се задоволни од овие што ги имаме?
А Мота каков бек е??? или го купивме така оти имаме многу пари.... Лев бек ке купат, но откако ке продадат 2-3 од сегашните играчи. Донт вори, пејшнс.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Нели натпреваров со Ал-Наср требаше да почне од 16.30???
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Пак ќе кажам, не ми е ич јасна управата со тоа што не купува лев и десен бек. Да не се задоволни од овие што ги имаме?
Десен бек ќе биде Мота. Лев бек сигурно ќе биде ангажиран, како што изјави и Дел Нери:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]We are still incomplete. We lack a winger, a centre-back, a full-back and a striker if one leaves.[/FONT]
„Сеуште сме некомплетни.Ни недостасува крило, централен дефанзивец, бек и напаѓач ако еден замине.“
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Пак ќе кажам, не ми е ич јасна управата со тоа што не купува лев и десен бек. Да не се задоволни од овие што ги имаме?
Читав дека го бараа Касани пред некое време али ништо,не е лесно да се створи тимот,Дел Нери ќе има 35 играчи така да треба и да продадеме некој не само да купуваме.

него што е со Иаго,дали е на позајмица или е во јуве?би било добро да го промовираме во прв тим,мислам дека игра лево крило.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Нели натпреваров со Ал-Наср требаше да почне од 16.30???
Од 17:00 би требало.

Искрено незнам Пепе и Мартинез точно на која позиција ќе играат кај нас.Еднаш прашав пред неколку дена ама никој не ми одговори, се надевам некој ќе напише во која постава одприлика би играле со засега купените играчи.

Некој ако најде добар стрим нека пише.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Стартни 11:
JUVENTUS (4-4-1-1): Storari; Grygera, Legrottaglie, Alcibiade, Grosso; Martinez, Sissoko, Ekdal, Lanzafame; Del Piero; Amauri. All.: Delneri
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom