Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Значи Пепе,Сторари,Бонучи и Мартинез се новите Бјанконери.Уште Красич,Џеко и некои асални лев и десен бек и работата околу играчкиот кадар е завршена. А според мене сето тоа треба да се заврши пред 3. Јули т.е. пред почетокот на официјалните тренинзи во Пинзоло.Епа Марота,пола работа си завршил,уште само пола и готово ...

--- надополнето ---

По се изгледа Јувентус нема да ја искористи можноста да го откупи договорот на Кандрева и тој ќе се врати во Удинезе,каде што би требало да го потполни местото на Д`Агустино (овој нели замина за Фиорентина).Според мене Кандрева имаше моменти на блесок,но и моменти на губење на теренот.Но тој е млад и перспективен.Мислам дека Јуве треба да го купи и ако не е дораснат за црно-белиот дрес,да се даде на калење во некој од тимовите од подолниот дел на табелата. линк
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ako ima nekoj od upravata na juventus na kajgana ili nekoj kajgandija da zivee so anjeli neka me p[oslusa i neka mu go dade ovoj sovet.
na juvenuts podobro resenie mu e suarez a p0otoa dzeko a mislam i deka poeftin e t.e mekses i surez se kolku dzeko a dzeko=suarez ako ne i podobat vo odbrananta znaci vaka jas mislam
bufon
odbrana caseres-bonuci\mekses-celini-bastos
sredina melo-diego-pepe-1 zvezda od visok kalibar da ja drze cela sredina kako golot bufon i odbranata celini
napad suarez-dzeko ili eden od niv neka dojde dobro ce bide
tim realen so moze da se ima a vreden za sapionska titula
p.s
aktivna rezerva da bidat sisoko i candreva,markisio trezeke koj mislam deka ne zaboravil da igra fudbal,camoranesi mislam deka treba da ostane
da si zaminat amuri,salihamidzic,zebina,grigera,legrotaje,pulsen moze uste nekoj sega ne mi teknuva vo momentot
caseres 10 miliona €
mekses 10 miliona €
bastos 15 miliona €
zvezdata koja saka neka bide 30-35 miliona €
suarez 25 €
dzeko 32-35 €
sevkupno 125 miliona €
da dobieme od prodadenite
amauri 15 miliona €
salihamidzic 10 miliona €
zebina 5 miliona €
grigera 5 miliona €
legrotaje 5 miliona €
pulsen 10 miliona €
50 miliona ako se dodade treege koj ne go sakaat i kamoranezi koj vredat po 10 miliona €
ce se dojde do 70 miliona €
125-70=55 miliona €
za 55 miliona € imame tim i za liga na sampioni da ja osvoe.
i + bonuci 15 miliona € sorari 4 miliona € pepe pozajmen neznam dali se dava pari iili dali se presmetuvaat za plata so treba da mu ja daaat martinez 10 miliona € =84 milioni € oni reko dek ce se dadat 80 so znaci ispadnaa 4 milioni + ama so tolku pari nema da gi osetat via 4 miliona ce gi pomesaat ili dodeka da gi izbrojat tia pari moze ce mislat deka imaat greska.
 
С

сашенко

Гостин
Да ама немаме толку пари.Тие 80 милиона ги планираа со се продавање на играчи а не 80 милиона плус што ке се продаде.Јас спомнував едно време заем од банка ама некој ми врати тогаш не се сеќавам кој дека:
1.Не е паметно да се зема големи заеми за време на светска економска криза
2.Веќе имаме долг голем за стадионот кој сеуште се отплаќа

Мислам дека со продажба на некои играчи и плус ова што до се се зема ке имаме добар тим за следната сезона и многу подобар од некои тимови кои успеаа да се квалификуваат во ЛШ од италија годинава.Ако се квалификуваме во ЛШ следното лето ке има донасање на некоја звезда и да се подобри тимот кој ке се гради летово.Следната сезона уште некоја звезда и ете го јувееееееееееее.....Ова се моите очекувања и сигурен сум дека тоа е планот на Јуве зашто според тоа што го видовме до сега не верувам дека нешто друго имаат во план.Позз
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Сликата сама покажува колку силен партнер ќе има Џорџо bonucci.jpg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Изјава на Марота за трансферите:
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Spending is not enough to have success. The added value comes from the culture that the club transmits to individuals: the sense of belonging, the spirit of competition and the desire to always improve oneself. [/FONT]
„Трошењето не е доволно за да се има успех.Додадената вредност доаѓа од културата која клубот им ја пренесува на индивидуалците,чувството на припадност,и духот на натпреварувањето кое им дава желба на играчите секогаш да се докажуваат самите себеси“

Исто така, Марота изјави дека големо внимание ќе биде обрнато на младинската школа, и дека тоа било првото барање на Ањели до него.

линк

Во свое друго интервју, Марота потврди дека преговорите за Красич не се завршени, и од нивниот тек зависи како ќе се постави ЦСКА, истовремено напоменувајќи дека Мартинез ќе биде доста важен играч во Јувентус(со тоа индиректно праќајќи порака до ЦСКА,дека Јуве не може да биде во заложеништво на желбите на ЦСКА). линк
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] [/FONT]
 
С

сашенко

Гостин
Ауууу добра химна си ја симнав одма.Како што читам денес треба Мартинез и Бонучи да бидат претставени во како играчи на јувентус така?
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Изјава на Марота за трансферите: „Трошењето не е доволно за да се има успех.Додадената вредност доаѓа од културата која клубот им ја пренесува на индивидуалците,чувството на припадност,и духот на натпреварувањето кое им дава желба на играчите секогаш да се докажуваат самите себеси

Исто така, Марота изјави дека големо внимание ќе биде обрнато на младинската школа, и дека тоа било првото барање на Ањели до него.

линк

Во свое друго интервју, Марота потврди дека преговорите за Красич не се завршени, и од нивниот тек зависи како ќе се постави ЦСКА, истовремено напоменувајќи дека Мартинез ќе биде доста важен играч во Јувентус(со тоа индиректно праќајќи порака до ЦСКА,дека Јуве не може да биде во заложеништво на желбите на ЦСКА). линк
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] [/FONT]
Ова е вистинскиот Јuve style, она што го красе Јуве сите изминати години и го правеше еден и единствен.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Изјава на Марота за трансферите: „Трошењето не е доволно за да се има успех.Додадената вредност доаѓа од културата која клубот им ја пренесува на индивидуалците,чувството на припадност,и духот на натпреварувањето кое им дава желба на играчите секогаш да се докажуваат самите себеси

Исто така, Марота изјави дека големо внимание ќе биде обрнато на младинската школа, и дека тоа било првото барање на Ањели до него.

линк

Во свое друго интервју, Марота потврди дека преговорите за Красич не се завршени, и од нивниот тек зависи како ќе се постави ЦСКА, истовремено напоменувајќи дека Мартинез ќе биде доста важен играч во Јувентус(со тоа индиректно праќајќи порака до ЦСКА,дека Јуве не може да биде во заложеништво на желбите на ЦСКА). линк
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] [/FONT]
Ова е вистинскиот Јuve style, она што го красеше Јуве сите изминати години и го правеше еден и единствен.
 
F

FuckYouAll

Гостин

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Неофициално:Јуве и Сампдорија се договориле околу Пацини- Треба медиумите да пишуваат нешто.:)
Претседателот на Сампдорија, Гароне изјави дека не би го продал Пацини на Јуве ниту за 100 милиони евра. линк

Бонучи и Мартинез ги поминаа медицинските прегледи.

 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Оваа сезона што следува ќе биде или голема преродба на ЈУВЕ или тотален потоп останува само да сочекаме и да видиме, Бонучи заедно со Киело сметам дека ќе бидат одлични во одбрана, Бонучи направи некои грешки со Мексико за Италија на пријателската но секој кој што игра покрај јудата е осуден на пропаст така да не го окривувам, заедно со Киело според мене ќе бидат најдобар одбрандбен тандем во Европа, уште да се донесе и Мексес и ќе имаме 3 одлични штопера и еден просечен, но добар работник, Мартинез и Пепе се солидни но доколку се продаде Диего или не се донесе Красич мислам дека тешко ќе оди, првиве двајца се добри за замени, Мартинез може да игра и во прв тим (видовме како ја седна цела одбрана на шинтерашиве), е сега ме загрижува малку ситуацијата околу бековите (најкритичните две места во тимот), за лев бек само Таиво е спасот а за десен ако не биде ништо со Ван дер Вил и Мота е добар, и за накрај напаѓач, по можност Џеко, чим толку е решен Ањели за него ваљда ќе биде нешто, останува само да сочекаме :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom