Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Па за нив 33 годишен играч е дете затоа вели дека не се многу.:)
:zver::pos::pos::pos::pos::pos:

браво за Красич,покажа во натпреварот со силните германци дека може секој елитен клуб да смета на неговите способности и да ја подигне неговата цена на најмалку + 5 милиони.....
Да бе така се качува цената за секој натпревар по 5М немаш грешка. Ако е така додека да заврши првенството неговаа цена може да дојде и до 3-40М не заебавајте:nenene:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
браво за Красич,покажа во натпреварот со силните германци дека може секој елитен клуб да смета на неговите способности и да ја подигне неговата цена на најмалку + 5 милиони.....
Според мене Красич беше еден од најслабите поединци во дресот на Србија во првите два меча на СП.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Според мене Красич беше еден од најслабите поединци во дресот на Србија во првите два меча на СП.

Првата да, ама вторава ја изигра одлично, го направи голот, придонесе за уште неколку одлични шанси. Дефанзивниот момент малку му беше слаб, ама офанзивно го вадеше од копачки Батштубер!
 
С

сашенко

Гостин
Одлично изигра красич денеска нема што...нека даде марота таму 15м и krasic welcome to juve...
Писмото од Андреа е :vozbud::vozbud::vozbud:....очекував да спомне и некој играч ама ке нема проблем и онака се што напишал е одлично.Ке си ги видиме засилувањата у јули...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Според мене Красич беше еден од најслабите поединци во дресот на Србија во првите два меча на СП.
Првата беше за никаде али денеска се што направи Србија беше по негова заслуга, 3 жолти картони добија од него германците, асистираше при голот, а направи уште минимум 3 шанси не знам што сакаш повеќе.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Мартинез е и официјално играч на Јувентус ... Линк
 
С

сашенко

Гостин
Со среќа нека ни е мартинез тогаш....и едно прашање:Мартинез дојде како замена(резерва) за красич во прв тим или како замена ако ништо не направиме со трансферот на красич да го земеме мартинез?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
и Красич веројатно доаѓа ... летово се работи претежно на доведување на крилни играчи ... а би било пожелно да има 3-4 такви во тимот , чисто заради конкуренција и превентива ...
 
С

сашенко

Гостин
Овој мартинез лево или десно крило игра?Мислам дека Пепе игра добро и на двете страни и тој би бил замената а Красич и Мартинез лево и десно прва постава.

Мартинез ???????? Маркизио Красич


 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Лево игра Мартинез, а може и како сапорт страјкер да биде искористен. Дечкото има неверојатно висок скор за средишњак во тим од калиброт на Катанија.

2009/10
19 games 9 goals

2008/09
22 games 5 goals

2007/08
22 games 8 goals

Го немам многу гледано, но тоа што сум го видел, не е воопшто лошо. Мислам дека трансферот не е лош, со оглед на тоа што ни требаат крила. Разгледав и неколку видеа, неверојатно многу голови со глава постигнува, што доста ме изненади. Како и да е, со среќа нека му е. Му посакувам многу успеси.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Мартинез и Пепе се повеќе крилни напаѓачи и играта во одбрана им е слаба страна ... значи не се прави крила како Красич кој може да игра и офанзивно и дефанзивно ... според досегашниве засилувања голема е веројатноста дека следната сезона ќе се настапува со 4-3-3 формација , која исто така ја форсира Дел Нери...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Честито ново засилување!!!
Браво , само вие купувате додека другите чекаат светсково да заврши!
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Нека ми е со среќе се надевам на добри игро од негова страна со црно-белоиот дрес :)
 
С

сашенко

Гостин
Мартинез и Пепе се повеќе крилни напаѓачи и играта во одбрана им е слаба страна ... значи не се прави крила како Красич кој може да игра и офанзивно и дефанзивно ... според досегашниве засилувања голема е веројатноста дека следната сезона ќе се настапува со 4-3-3 формација , која исто така ја форсира Дел Нери...

Момент!!!!!Како би изгледало 4-3-3? Ја имам видено формацијата со три шпица а некде со еден шпиц и двајца позади него што е далеку пореално кај нас сега ама нели би играл и диего добро во таа формација? Тогаш Диего би останал нели?
Џеко
Мартинез Диего
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom