Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Дај боже и Ѕакерони така да направи,што фајде од еден 40 годишен трет голман.Младиот ќе има желба да се докаже пред сениорите и треба да му се даде шанса.
:Juventus:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Па подобро Пинsољо на голот отколку Кименти, веќе со овие повреди преку к****, тотално се треба да се менува во Јувентус на лето почнувајќи од медицинкиот тим, управата а може и газдата бидејќи многу побитен му е Фиат отколку ЈУВЕ, и неколку балетани, оваа утакмица ми е тотално небитна, после дуелот со Сиена човек може да се разочара само, оваа сезона колку разочарувања ни приредија колку за 100 години, да се надеваме дека ќе дојдат подобри денови, а може да дојдат доколку се промени управата на лето, инаку тешко нас :toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ја би го стаил Кико у управа на јуве без размислување,Кико uno di noi:):) мала шала,супер ќе биде ако брани малиов,20 години има,ќе има желба за докажување пред својот идол најверојатно гранде Џиџи.
Се е тоа во ред, ама кога ќе грмнат тоа фанатичните англиски навивачишта од трибините, на малиов и раце и нозе ќе му се тресат. Мое мислиње е подобро старото да брани.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Аве кој сака нека брани, јас очекувам да пројдеме вечер да не заебат работа како со у неделата.:toe:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Fulham ke igra otvoreno, nema sto da zagubi, a Juve od kontri da dava goolovi :smir:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
ех убаво кажа уште така да биде лесно...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Fulham ke igra otvoreno, nema sto da zagubi, a Juve od kontri da dava goolovi :smir:
Кој ке ни трчи на контри бе ? Дел Пиеро ? Трезеге ? :)

Ни фали во ваква ситуација Џовинко + Диего, еве ти контра за мерак. :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Се е тоа во ред, ама кога ќе грмнат тоа фанатичните англиски навивачишта од трибините, на малиов и раце и нозе ќе му се тресат. Мое мислиње е подобро старото да брани.
Слажем се

И јас сум да брани Чименто затоа што тука пред се ни е потребно искуството. Колку - толку Чименто има брането за првиот тим, башка има 100 милиони години и пред него е одбрана која му е позната. Голманот треба да биде столбот на одбраната. Пинсољо не знам колку ке може да ги контролира дефанзивците. Башка голман е, ако направи и најситна грешка, примаме гол и на лошо може да тргне. Се надевам Жаки знае најдобро кој е боље опција.

Друга работа. Гросо треба да игра пред Де Чељо. Без разлика тоа што направи бајаги грешки сезонава, Гросо е играч што може да реши натпревар. Исто и во одбрана е подобар.

Средниот ред вечер мора да биде разарач. Да се покрие што поголем дел од теренот, и да се намалат шутеви, центаршутеви кон гол. Во средината имаме опции. Жаки има избор. Тука не би требало да погреши.

Имаме добар резултат, само треба 90` да им се одржи лекција по тактички фудбал на енглезиве.
Чврсто, сконцентрирано, по инструкциите на Жаки - и ги добиваме:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Juventus (4-3-2-1): Chimenti; Grygera, Zebina, Cannavaro, Grosso; Salihamidzic, Poulsen, Sissoko; Diego; Camoranesi, Iaquinta.
Можна формација според Тутојуве.

Chimenti

Grygera--Zebina--Cannavaro--Grosso

Salihamidzic--Poulsen--Sissoko

Diego---Camoranesi

Iaquinta
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Григера и Мело Сакаат победнички Јуве ... Линк :tv:

Ќе биде победнички без нив двајца ... која провала последниве 2 дена со овие изјавиве ...:kesa:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Мерак ми праи што Јакинта е можно да игра прва постава...мислам дека ќе се покаже односно ќе ги покаже своите квалитети...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Можна формација според Тутојуве.

Chimenti

Grygera
--Zebina--Cannavaro--Grosso

Salihamidzic--Poulsen--Sissoko

Diego---Camoranesi

Iaquinta
Според мене со 3ца помалце играме или со 8 играчи зошто овие не ги сметам за играчи.Без Буфон и Киелини со господ на помош да не испаднеме !!! Колку сат се игра ме мрзи да проверам?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Според мене со 3ца помалце играме или со 8 играчи зошто овие не ги сметам за играчи.Без Буфон и Киелини со господ на помош да не испаднеме !!! Колку сат се игра ме мрзи да проверам?
Ве читам и се чудам...со кој памет мислите односно како можите да се убедувате дека фулам би ве победил и тоа со два гола разлика:toe:...е што екипа има фулам за да ве победи ...Знајте некој така опасен продорен играч освен даф и замора(и овие двајца ништо не се во споредба со вашите)..според мене ќе биде ОГРОМНО изненадување доколку јувентус изгуби и испадне.едноставно фулам е НУЛА екипа ..не треба ни да помислите за елиминација не па да се убедувате..Вас и Маџовски да ви брани пак ќе бидите поарни од нив...Утакмицата ја гледам како убава двојка е сега кој ќе ја уплати со среќа кој не пак со среќа..позз
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ве читам и се чудам...со кој памет мислите односно како можите да се убедувате дека фулам би ве победил и тоа со два гола разлика:toe:...е што екипа има фулам за да ве победи ...Знајте некој така опасен продорен играч освен даф и замора(и овие двајца ништо не се во споредба со вашите)..според мене ќе биде ОГРОМНО изненадување доколку јувентус изгуби и испадне.едноставно фулам е НУЛА екипа ..не треба ни да помислите за елиминација не па да се убедувате..Вас и Маџовски да ви брани пак ќе бидите поарни од нив...Утакмицата ја гледам како убава двојка е сега кој ќе ја уплати со среќа кој не пак со среќа..позз
со оглед на изненадувањата што ги приредија сезонава не е не могуче.Со Кименти и Григера у тим ова не е Јуве.Ако се направи нешто во нападот да се постигне ран гол ќе биде готово а ако постигне Фулам прв гол тешко нас после.За натамошен дел од уефа треба да почекаме времето да покаже дали ќе имаме сили за поголем успех
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Според мене со 3ца помалце играме или со 8 играчи зошто овие не ги сметам за играчи.Без Буфон и Киелини со господ на помош да не испаднеме !!! Колку сат се игра ме мрзи да проверам?
За Григера и Кименти во ред (со оглед на нивната игра против Сиена, киксевите на Григера,а Кименти во 3 години има 1 натпревар изиграно), ама за Салихамиџич не се сложувам воопшто.Салихамиџич е играч кој секогаш го дава својот максимум на терен и иако е еден од најстарите во Јуве секогаш е играч кој најмногу трча, има брзина и техника што на Јувентус му е потребно на овој натпревар, а пред се искуство кое е од круцијален карактер баш за вакви натпревари.Григера и Кименти немаше сигурно да бидат во составот, ако беа подготвени Буфон,Манингер и Касерес, така да со оглед на многуте повреди во тимот, Григера и Кименти мора да играат:toe:

А не знам зошто си толку голем песимист, Фулам не е Барселона, ги направи како којзнае колку силна екипа да се, со којзнае каков состав. Јуве има 3-1 предност од првиот натпревар, има посилен состав, Фулам е екипата која треба да брка резултат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom