Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Луѓе, ќе се прави ли собиранка за Фулам или решено е кој ги продолжува натпреварите па не е интересно да се гледа?:vozbud:
Требаше порано да се договориме, веќе нема време за организирање, ако има некој доброволец да организира јас сум ин :wink:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Требаше порано да се договориме, веќе нема време за организирање, ако има некој доброволец да организира јас сум ин :wink:
Во право си, малце е касно. Ајде ако не сега, за некој друг меч:helou:
 

Juventin0

Alex Del Piero
Член од
23 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
2
Зашо не бе..па цел ден има време :) ..јас од струга тешко дека ке дојдам сега ..за финалето ЛЕ идам да се собериме ..а за сега добро е вие шо можите да се соберите од градот :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Во право си, малце е касно. Ајде ако не сега, за некој друг меч:helou:
Абе може и сеа само треба некој да резервира у Irish, јас утре имам работа ако има некој доброволец да резервира маси, може да се појде :wink:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Абе може и сеа само треба некој да резервира у Irish, јас утре имам работа ако има некој доброволец да резервира маси, може да се појде :wink:
Абе јас ќе резервирав ама и јас сум зафатен скоро цел ден (имам неодложна работа). Ако има некој друг, нека не извести.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Уште еднаш покажува колку голем човек е и надвор од терен!
Алекс за Бекам - тука
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Изјавата на Куркерони во врска со Григера ... Спремете се да се мавните од ѕид :tv:

“Зборував со Григера и не му беше лесно. Потоа го потсетив колку има придонесено за Јувентус во минатото и му реков дека треба да продолжи така. Имам потполна доверба во него“ :cuc::aplauz:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Изјавата на Куркерони во врска со Григера ... Спремете се да се мавните од ѕид :tv:

“Зборував со Григера и не му беше лесно. Потоа го потсетив колку има придонесено за Јувентус во минатото и му реков дека треба да продолжи така. Имам потполна доверба во него“ :cuc::aplauz:
Види, додека му е во тим, плус пред ваква важна утакмица кога Григера мора да игра, многу повеќе ќе му служи ако го мотивира.
Ако почне да го криви за идиотските грешки и да го обесхрабрува, со каков мотив мислиш дека ќе одигра на утрешната утакмица за која повторувам МОРА да игра.

Така да од таа гледна точка сосема логична ми е изјавата на Жаки (Kуркерони :pos:)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Aбе добро, али делот “колку има придонесено за Јувентус во минатото“ е мастерпис :icon_mrgr
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
го фаќа на цак....изгледа Григера амнезија има па ќе истрча утре како лав на теренот:pos2:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Денес Штудгарт дур тонеа после Хлеб ... Молинаро се истакна највеќе!
Па ми дојде идеа да ве прашам... што се дешава со тој ... на позајмница е или го откупија Штудгарт?
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Денес Штудгарт дур тонеа после Хлеб ... Молинаро се истакна највеќе!
Па ми дојде идеа да ве прашам... што се дешава со тој ... на позајмница е или го откупија Штудгарт?

На позајмица е.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Се најавува дека голманот на Примавера тимот на Јувентус, Пинсољо ќе биде на голот на Јувентус на гостувањето против Фулам.

Според мене подобро ќе биде да му се овозможи шанса на Пинсољо, на кој ова ќе му биде животна шанса да ги покаже своите квалитети,отколку на Кименти кој има веќе 40 години и во последните 3 години има изиграно само 2 натпревари.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Се најавува дека голманот на Примавера тимот на Јувентус, Пинсољо ќе биде на голот на Јувентус на гостувањето против Фулам.

Според мене подобро ќе биде да му се овозможи шанса на Пинсољо, на кој ова ќе му биде животна шанса да ги покаже своите квалитети,отколку на Кименти кој има веќе 40 години и во последните 3 години има изиграно само 2 натпревари.
Ја би го стаил Кико у управа на јуве без размислување,Кико uno di noi:):) мала шала,супер ќе биде ако брани малиов,20 години има,ќе има желба за докажување пред својот идол најверојатно гранде Џиџи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom