Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Ај бе не се бламирајте мора да поминте понатака :) Па понатака некој германски тим да акнете од земја! Остана на вас да ја браните честа на Италија со Интер :helou:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Како што е тајната стратегија на Ферги -додај му ја на Руни, нашата нека биде -не му ја давајте на Григера и успехот ќе биде неминовен.:pos2:
боље да не му ја дадете не зна шта да ради.Со сиена игравме ко со 10 играчи ако не се рачуна григера без него на терен боље ке изиграа да ставеја некој од примавера
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Во четврток треба чудо да се деси за да се пласираме со оглед на проблемите што ги имаме во составот.Ако сум на место на Ѕак би му дал шанса на Пинсољо да брани иако е млад неискусен и има 19 години сепак ќе има кај него мотив плус да се докаже на такви ретки можности што му се укажуваат,наместо ‘‘Циментото‘‘ кое не се помрднува од голот.Киелни пак нема да игра највероватно, не е опоравен,и одбраната ќе ни биде урда.
Фулам нема пораза дома во европски купови како што разбрав,али мислам дека премногу ќе биде и против Фулам да се деси дебакл пред се што имаме добра предност а тоа италијани знаат да го искористат во нокаут утакмици,лошо ќе биде да се браниме а и одбраната ни е дебакл
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Фулам нема пораза дома во европски купови како што разбрав,али мислам дека премногу ќе биде и против Фулам да се деси дебакл пред се што имаме добра предност а тоа италијани знаат да го искористат во нокаут утакмици,лошо ќе биде да се браниме а и одбраната ни е дебакл

Ако одбраната ни беше комплетна и немавме проблем на голманската позиција би можело едно катанаџо да се изигра во одбраната.А така како што е сега составот би било според мене поразително да се препушти играта на Фулам а ние да се браниме.Мора некако да наметнеме некој стил на игра со која што ќе можеме да изиграме добро и да се пласираме понатаму.Исто така според мене кога топката ќе биде кај Фулам мора да играме пресинг на целиот терен ама најмногу во средината а не да ги чекаме пред нашиот гол да не нападнат.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
До кај стигнавте од Фулам да се плашите бе нц нц нц
Дај бе не си играјте курот ке ви се смее пола форум,ако сега не сте со тимот и верувате во победа незнам кога треба да бидете.
Раширете си позитивна енергија низ фан клубот ке ви биде поарно,не да се замарате дали Фулам има или нема пораз дома.
Среќно:smir:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Ако одбраната ни беше комплетна и немавме проблем на голманската позиција би можело едно катанаџо да се изигра во одбраната.А така како што е сега составот би било според мене поразително да се препушти играта на Фулам а ние да се браниме.Мора некако да наметнеме некој стил на игра со која што ќе можеме да изиграме добро и да се пласираме понатаму.Исто така според мене кога топката ќе биде кај Фулам мора да играме пресинг на целиот терен ама најмногу во средината а не да ги чекаме пред нашиот гол да не нападнат.
Да ги добиеме на средина и немаме гајле,не смееме да им дадеме многу простор и да бидеме агресивни,не мора по секоја цена да напаѓаме само да изиграме тактички и паметно како со Ајакс втората утакмица,
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
:salut:
Мело им се извинува на навивачите поради неговата нервозна реакција која ја упати кон нив во последните минути од натпреварот со Сиена.ЛИНК
:salut: Ciao Kanta-Melo :salut:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
До кај стигнавте од Фулам да се плашите бе нц нц нц
Дај бе не си играјте курот ке ви се смее пола форум,ако сега не сте со тимот и верувате во победа незнам кога треба да бидете.
Раширете си позитивна енергија низ фан клубот ке ви биде поарно,не да се замарате дали Фулам има или нема пораз дома.
Среќно:smir:
Не е работата да се плашиме од Фулам.Било кој противник треба да се респектира максимално.Има едно старо правило ‘‘Ако не го респектираш противникот веќе на пола пат си ја изгубил битката‘‘.
Риспект ди опонент.:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Мело им се извинува на навивачите поради неговата нервозна реакција која ја упати кон нив во последните минути од натпреварот со Сиена.ЛИНК
а да се извини за неговата катастрофална игра цела сезона?! додека некои работеа,некои како на пикник да беа....Кантава си ја зациментира излезната врата од тимов...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не бе која излезна врата и каква канта , прво Ферара сега е Ѕакерони крив , не игра на пожелната позиција, иначе е ѕвер , првотимец во Бразил шо би рекле некои :tv:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
позицијата Продавач на семки му одговара најповеќе....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Агентот на Џиџи Буфон, ги отфрли шпекулациите што се појавија низ медиумите во Англија, дека ова лето можно е Буфон да се пресели во Манчестер Сити.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“There is no way Buffon will be leaving Juventus for City.[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]These links are pure speculations. And Buffon himself is irritated by them.“[/FONT]
„Нема шанси Буфон да го напушти Јувентус за Сити.Тие пишувања се чисти шпекулации.И Буфон самиот е иритиран од тие пишувања“

ЛИНК
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Агентот на Џиџи Буфон, ги отфрли шпекулациите што се појавија низ медиумите во Англија, дека ова лето можно е Буфон да се пресели во Манчестер Сити.

„Нема шанси Буфон да го напушти Јувентус за Сити.Тие пишувања се чисти шпекулации.И Буфон самиот е иритиран од тие пишувања“

ЛИНК
Сити веќе поседува одличен голман,шпекулациите никако не престануваат
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
A Meло е во право за неговата изјава:

I think the team should be supported until the last second especially in difficult times.I like my teammates we need to feel the support of the entire stadium.I wanted to encourage the stands to support the team, but part of the public gave us against. "
„Јас мислам дека тимот треба да биде поддржан се до последната секунда, посебно во тешките периоди. Ми се допаѓаат моите соиграчи, и нас ни треба поддршката од целиот стадион.Јас сакав да ја поттикнам публиката да го поддржат тимот, но дел од таа публика почна да не исвиркува“
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
A Meло е во право за неговата изјава:

„Јас мислам дека тимот треба да биде поддржан се до последната секунда, посебно во тешките периоди. Ми се допаѓаат моите соиграчи, и нас ни треба поддршката од целиот стадион.Јас сакав да ја поттикнам публиката да го поддржат тимот, но дел од таа публика почна да не исвиркува“
тој е тој што ќе им каже на навивачите на Јуве како треба?! Јувентус има традиција,навивачите на Јуве имаат видено многу шампионски состави и трофеи,за жал играчи како овој(Кантава) не можат да го продолжат тој континуитет
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom