Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Се надевам дека бил на преглед пред да седне на клупата и дека гледа одлично со очите за разлика од Чиро.Луге дај уозбилете се малце не ни е до сеир 6то место сме остајте ги интерашиве :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ajде со среќа нека му е, не му судам додека не видам како ќе се покаже. На пресот добри зборови кажа, сега интересно ќе биде да видиме дали ќе ги прикаже и на теренот. Ми се допаѓа и варијантата за 3-4-1-2 формација која ја применувал во минатото, имаме соодветни играчи за таков распоред на теренот.

Како и да е, бетер од Чиро не може да биде, плус ако ништо друго, има искуство, така да... му посакувам успех и среќа, која богами многу ќе му треба. :точно:
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29

Кој му ја скршил на Секо раката бе ... :pos2:

П.с. Го учат брзото на 2:15 ... ајдееее
Изгледа тој бил задолжен за да му ја соопшти веста на Ферара.Може терале со Бетега и Блан лист-камен-ножици и овој изгубил ...
:)
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Изгледа тој бил задолжен за да му ја соопшти веста на Ферара.Може терале со Бетега и Блан лист-камен-ножици и овој изгубил ...
:)

И Балбоа наш по се изгледа не ги примил баш најдобро овие вести :pos2:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ферара (роки) се изнервирал рекол сеа ќе види тој Секо ќе ме мења мене хх
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
Со среќа нека му е на Zaccheroni...но со овој број на повредени играчи, ако успее во сабота/недела да го победи Лацио, има надеж...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Фала му на Чиро. Нема да плукам оти повеќе беше жртва на неискусртвото и го изедоја волците
2. Зак. Како шо кажав малку сум скептичен за типов. Според мене ферара беше подобра опција ама ошо е тука е ќе се воздржам од плукање и ќе му посакам среќа во новата работа
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
кој е тој е, само важно е во недела да извлече максимум, па зошто да не и победа...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
2. Зак. Како шо кажав малку сум скептичен за типов. Според мене ферара беше подобра опција ама ошо е тука е ќе се воздржам од плукање и ќе му посакам среќа во новата работа
Најпрво се исконтактирал Трапатони, и му било понудено да го преземе тренерското столче на Јуве. Трапатони одбил, и вчера Јуве стапиле во контакт со Бенитез и се обиделе да го ангажираат уште сега нудејќи му перманентен договор со иста плата како онаа што ја зема во Ливерпул, но Бенитез според најавите ќе биде достапен за Јуве дури по крајот на сезонава. Изборот паднал на Закерони и Гентиле. Бетега, Блан и Секо имале состанок после натпреварот со Интер, и се одлучило да го ангажираат Закерони поради неговото искуство во однос на Гентиле кој освен Италијанската У21 Репрезентација нема водено клуб,и веројатно не сакале да ризикуваат повторно со неискусен тренер, сепак сосема е различно да се водат клуб и Репрезентација.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641



Од лево: Бил Клинтон, Борис Елцин, Слобо Милошевич:pos2:. Фали чушката, најверојатно поради рачето не е во кадар.

Сите заедно: " Beware Lazio - Долазимо јачи него икат"
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Ај среќа да му посакаме, па може кќе направи нешо добро наредниве 4 месеци.
Остајте величење и плукање за после Јуни.
Без предвремени испади.

А тоа формацијата шо беше неколку десетина поста погоре(за против Лацио е така?) не ми се допаѓа. Гросо нека се тргне, спор е ко полжав,и нема сила ни една топка да нафрли. сите му идат до прва статива и тоа ко за У леј нафрлени.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Гледам скиснати фаци кај двајцава од страна што се :)

Ај среќа да му посакаме, па може кќе направи нешо добро наредниве 4 месеци.
Остајте величење и плукање за после Јуни.
Без предвремени испади.

А тоа формацијата шо беше неколку десетина поста погоре(за против Лацио е така?) не ми се допаѓа. Гросо нека се тргне, спор е ко полжав,и нема сила ни една топка да нафрли. сите му идат до прва статива и тоа ко за У леј нафрлени.

Верував дека Раниери ќе направи нешто,верував дека и Ферара ќе направи нешто.

А кажи ми како да верувам во Закерони дека ќе направи нешто,со оглед на тоа дека веќе имаме такви горчливи искуства со двајцава горе наведени?

Да имам надеж дека убави зборови кажал на пресот?

Не ме заебавате Закерони е!
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
убави зборови кажал на пресот и тоа е најава за тројна круна :tv:

и Раниери на првиот прес изјави дека планира да освои неколку титули со Јувентус :pos2:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71



Од лево: Бил Клинтон, Борис Елцин, Слобо Милошевич:pos2:. Фали чушката, најверојатно поради рачето не е во кадар.

Сите заедно: " Beware Lazio - Долазимо јачи него икат"

Честитки за новиот тренер на Јувентус...прославениот Алберто Ѕакерони - Ѕак...е овој ќе успее да ги дозакопат.

п.с Вчера во еден пост напишав дека Ѕакерони не му посакувам да му се случи на најголемите непријатели....хахахаха, сега се сложувам со фановите на Јубе дека моментално ја имаат наглупата управа која го водела клубот.

го замислувам сега Ѕак на пресконференција после едно реми со Лацио, како насмеан се фали дека ете после долго време јуве освоил бод...целиот е смешка...Интер го закопа пред неколку сезони , Торино успеа да го преселет во Серија Б, и замислете повторно некој се сетил да му дадет шанса...
П.С И од Ѕак имало некој полош- моменталната управа на Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom