Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Редно беше мислам.

И за одбранава нешто. Наместо Легротаље кој е постар и делумно "поискусен" да го советува и да го “учи“ Киелини ситуацијата треба да е обратна. во последните минути скоро ако не и сите топки ги исфрли.

Гросо треба шут да вежба, како за слободниот така и за последниов удар кој ем не стигна до голот ем не идеше ни натаму.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Ајде..., преживеваме.... уффффффффффф
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ајде нека ние честито победата и како што напоменав на предходните страници дека ке биде тешко така и испадна сепак не е битно со кој резултат и покрај победата мислам дека морат да се сменит чиро ништо не се променило ( покрај паузата од две недели )во нашава игра
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ууууф конечно!:vozbud: Поподолго време и ние да осетиме победа:vozbud:...Киелини закон еден од најдобрите дефанзивци со светот е сигуно:vozbud:...Дали приметивте дека ово Батега што зборуваше овие Секо и Блан како мали деца го гледаа:haha:Треба да учат од него!:vozbud:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
очекувано тежок натпревар ... конечно освоени 3 бода,со доста среќа ... конечно тргна работата со вистинската формација,со повеќе работа и вистинско селектирање на играчите би можело да се спаси сезоната
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ајде честито каква таква победа е, али да ви кажам искрено сакав уште еден кикс не иде вака со Ферара треба да се смени, а Касерес колку и да е добар сепак е меѓу топ 5 најглупи играчи во моментов!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
честито, мораше да се добие мечов на Тардини иако домашните имаат солидна сезона засеа..
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Среќна нова година и се најдобро на сите!!!! ко шо е редот....

Ако денешниов натпревар некого не го убеди дека Чиркава ама баш врска нема од тактика, позиции, измени....тогаш тој е послеп и од него!!!! ова беше факинк ембересинг.... јас да бев на негово место после ваков натпревар одма дома си заминував и немаше да се занимавам со фудбал никогаш повеќе!!! колку само му олесна кога Касерес доби црвен картон... си рече сега ѓе се браниме а во тоа најмногу ме бидува...:kesa::kesa::kesa:

под итна и скратена постапка да се смени... друго решение нема!
поздраФ:salut:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Задоволен сум од резултатот, ама од играта никако. Пак таа ебана глупа игра без идеја и без никаква организираност, никој не си го знае местото , често мигрираат на туѓи позиции и тотално безопасни по голот. Куртон број 33 нема да го коментирам ќе треба мајка му да ја спомнувам.

Факт е дека Бетега си отиде разочаран и факт е дека Ферара мора да се смени и да се стави како тренер на копиљаците.

Како и да е фино е да се осети вкусот на победата после некое време, па се надевам и на победа против Милан каде играме без Касерес.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Задоволен сум од резултатот, ама од играта никако. Пак таа ебана глупа игра без идеја и без никаква организираност, никој не си го знае местото , често мигрираат на туѓи позиции и тотално безопасни по голот. Куртон број 33 нема да го коментирам ќе треба мајка му да ја спомнувам.

Факт е дека Бетега си отиде разочаран и факт е дека Ферара мора да се смени и да се стави како тренер на копиљаците.

Како и да е фино е да се осети вкусот на победата после некое време, па се надевам и на победа против Милан каде играме без Касерес.
Нема да коментирам ништо само ќе кажам поголем глупак во тимот од него нема:tapp:...Батега добро виде што и како се надевам на брза реакција од негова страна:vozbud: Смена на тренер треба и ни треба некое засилување:vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Добро е, победа. Конечно и ние цвсто да се браниме, тешко се пробиваше одбраната денеска поготово по овој притисок во 90тите минути. Браво за Келини највисока оцента добива на овој меч, само каква самодоверба во Мело, браво и за тоа и за борбеноста на Касерес.

Амаури изигра добро, си ја заврши задачата за денес и мислам дека треба да добие висока оценка, и имаше еден изглумен фаул кој ни вредеше многу :).
Се на се малку повеке тренинг на Манингер за излегување на топки и очекување на нов тренер, со тоа би заиграла локомотивата на Јуве.
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
2
Имавме среќа,но битно забележавме прва победа во 2010!!!Ме радуваат победите на ЈУВЕ какви и да се,само да продолжат со победи...играта не вреди да се коментира за нигде никаде,ЛЕГРО дрво!!!затоа и гледам дека 33 најнапаѓан е!!!Мене едно прашање ме мачи веќе подолг период,на тој што ќе ми го одговори пари му давам,АМАУРИ која позиција ја игра и до кога ќе пости???нема некој повеќе што ме нервира од него,лани секоја чест,али оваа година со легро за рака!!! Мело гледам дека се труди,ама да ги дружи нив двајца,ништо повеќе!!!Касерес е едноставно ѕвер и покрај црвениот,после киелини најдобар беше(според мене),диего одигра солидно,и другите горе долу беа ок,остсуството на киелини беше причината што губевме,вистински командант во одбраната,кинески ѕид:))))) како само му одлепе на фабио дали слушнавте :))

Поздрав до сите лојални ЈУВЕНТИНИ!!!поздрав до КИКО од JUVE WHF среќна нова!!! Forza JUVE се надевам дека ќе се радуваме почесто оваа година!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нека ни е честита победава на убаво ни тргна во Серија А годинава со победа.

Љегротаље треба да се продаде и да се ангажира некој друг на негово место,шо е дрво дрво е. има солидни утакмици не викам не ..ама таков играч во Јуве не треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom