Први официјални македонски Хип Хоп награди

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Ме јебеше нетот, ке аплаудирам утре ;)

едит: го имам целиот батл, 13 минути е.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ама днс освоија :). Само што имаше настап Арената после тоа затоа си се збунил :)
Да денес со другар убао разговаравме за настапот на Арена и продукција- наградата ... малку сум се збунил извинете :helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Легијата 4 награди хахах најдобри се нема шо :aplauz::aplauz:. Можам да претпоставам каква беше атмосферата но сепак ако некој има клипчина нека постира!!
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Клипови мора да има, само што немаше настапи, него само БЕТЛ со битбоксов...Тоа беше целото шоу на вечерта, ајде ШМИКИ турај клиповите...:helou:

Ме јебеше нетот, ке аплаудирам утре ;)

едит: го имам целиот батл, 13 минути е.
Ајде бре ! Утре е веќе :wink:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Хаха, уште бре не е утре. Нема врска, стрпете се :)P) до утре ке биде, џуш-буш иам фрки нешо. Важно ке биде. :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Освен Шмики па ни никој др не видов на јутуб да поставил ... а кога ќе иде тоа на тв или идело више ... неам поим или сум пропуштил или ЌЕ пропуштам :toe:
А Сакам и Вреди да го видам тоа повторно !!!
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Освен Шмики па ни никој др не видов на јутуб да поставил ... а кога ќе иде тоа на тв или идело више ... неам поим или сум пропуштил или ЌЕ пропуштам :toe:
А Сакам и Вреди да го видам тоа повторно !!!
Би требало да известат од ХИПХОП Магазин, нели иде на МРТВ и би требало да има известување, пошто ко што имам јас инфо, нема да биде од обичен карактер емисијата, него ќе се направи во склоп на документарец, така да , не си испуштил, и кога ќе бидам јас од Алек информиран, одма и ти ќе бидеш од моја страна известен :wink:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Хаха, уште бре не е утре. Нема врска, стрпете се :)P) до утре ке биде, џуш-буш иам фрки нешо. Важно ке биде. :)
леиии
шо напраи со клиповиве,до сеа кртот ќе поминеше кај сите дома и у живо ќе слушаа...:)
се зезам,кога можеш-тогаш :wink:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Ја неам нет дома, а коа се ставам на форум сум од друг ком. односно кај девојка ми, така да, до приквечер ако не стави БИЛО КОЈ клип , ќе пробам после на У ЕС БЕ да зеам од кај мене од дома, па ќе турам да видите нешто ...Поздрав:wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Би требало да известат од ХИПХОП Магазин, нели иде на МРТВ и би требало да има известување, пошто ко што имам јас инфо, нема да биде од обичен карактер емисијата, него ќе се направи во склоп на документарец, така да , не си испуштил, и кога ќе бидам јас од Алек информиран, одма и ти ќе бидеш од моја страна известен :wink:
Епа добро тогаш , Фала :smir:
во исчекување
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
За 5 минути ќе имате шанса да видите со понизок квалитет што поточно се случуваше во Кастро на доделување на првите МАКЕДОНСКИ ХИПХОП награди:helou:


П.С Попушти бас за целосна сатисфакција! Поздрав:smir:


П.С Попушти бас за целосна сатисфакција! Поздрав:smir:

Тражили сте , гледајте...

Ама толку се, логички, пола Кастро е било исполнето од номинираните, па за друго ти сметај. Инаку некаа стаат видеа да видиме што се случувало.
Изволте видео...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Го видов на ФБ најпрвин беше поставено ... остаив коментарче ( Прв :pipi:) хаха
и ќе повторам. Одлично!
Перформанс , шоу ... принуден беше талентот до израз на двајцата но сепак мој фаворит крт. Посебно што му дава предност е и способноста за битбоксот кој го создава со диафрагмата ( Мислам :toe:) ( над грлото ) :helou:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Го видов на ФБ најпрвин беше поставено ... остаив коментарче ( Прв :pipi:) хаха
и ќе повторам. Одлично!
Перформанс , шоу ... принуден беше талентот до израз на двајцата но сепак мој фаворит крт. Посебно што му дава предност е и способноста за битбоксот кој го создава со диафрагмата ( Мислам :toe:) ( над грлото ) :helou:
Фала братко, како и да е...Дијафрагма и усна хармониа во светот можат само јас и уште 2 ! Значи зборам за профи Битбоксери...А другите техники и така и така се застапени. Јас нудам нешто ексклузивно и несекојдневно во Битбоксот , по тоа сум и претпознатлив и Јуник! Фала ти на поддршка !:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Вечерва (среда) во 22:30 на емисијата T-Grad на Телма TV ќе се репризира прилогот за првите Македонски Хип Хоп награди, кои се оддржаа во декември.
За сите оние кои нема да бидат во можност да го проследат, истиот прилог ќе оди и во сабота од 19.15 на истата ТВ станица, според најавите на Телма.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Хип хоп магазин на МТВ1 во недела навечер

Конечно дојде време да ви презентираме поцелосно видео од Македонските Хип Хоп Награди, кои се одржаа кон крајот на декември во Кастро. Екипата на Хип Хоп Магазин го евидентираше настанот, и ќе бидете во можност да го погледнете. Поради временско ограничување на емисијата (пола саат), нема да бидат прикажани настапите на СВП и Легијата, кои ќе ги оставиме за некоја наредна прилика. Сепак, и нив ќе бидете во можност да ги видите како добитници на наградите, а од настапувачите ќе ги погледнете ХипХоплетика, Брејк А Лег, Арена Рекордс екипа, како и битбокс дуелот помеѓу Огнен и Кртот.

Поради обврските што ги имаше Алек, емисијата овој пат ја водеше Профо.
Терминот е недела навечер на МТВ 1 (на прва), времето е 1 часот (или 1:30) по полноќ. Тоа зависи од програмската шема на телевизијата;) на која поради либералните ставови што ги имаме кон животот и кои ги практикуваме внатре во МТВ, најочигледно дека нешто и пречи.

Исто така, ве известуваме дека во сабота од 19:45 часот на Телма ТВ во емисијата Т-Град ќе можете да погледнете прилог за истото случување (според најавите од таа ТВ станица).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom