Груевски: Нема напредок во преговорите за името

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Брејкинг њуз!

Јас чув дека вето како Букурешконо нема да има!
ЧуФ дека сепак ќе има притисок врз Грицја и ќе започнеме преговори заедно со Исланд, во март.

А ако ме лажеле мене и јас ве лажам вас.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А јас чув од про-сдсовски новинари дека се подготвува терен за влошување на позицијата на Македонија, за сметка на нови барања од албанците, каде се очекува да 'закочи' работава.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Сега опозиционерите се молат и стискаат палци да не ни дадат датум за преговори, хаха, какви лешинари човече. Замисли, цела стратегија за да се вратиш на власт, да ти се базира на минирање на национални интереси и поттикнување на неуспех на сопствената држава.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мирка, бе, Мирко бе, Миленко, да го по-Миленкува малку... Гелевски за нив, САМО ГЕЛЕВСКИ!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
А јас чув од про-сдсовски новинари дека се подготвува терен за влошување на позицијата на Македонија, за сметка на нови барања од албанците, каде се очекува да 'закочи' работава.
Можеби затоа Али и Бранета се дружеа во Мала Речица... договараа нов концепт...
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Јас па разбрав дека Грците ги кикнале од трасата за јужниот тек на гасоводот и дека ќе поминува низ Македонија. Ако биде така нашава преговарачка позиција ќе биде многу појака.



Долниот крак место низ Грција ќе проаѓа низ Македонија и Албанија. Дај боже да е вистина.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
После овакви дејанија портив Македонија да не се свати целта треба или да си идиот или продадена душа на Грците.

Ние треба или со Америка или со Русија да се врзиме, Европа за многу кратко време ќе се распадне, таа е без идентитет.
Ajde airlija... od koga be vaka?!!!
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Можеби затоа Али и Бранета се дружеа во Мала Речица... договараа нов концепт...
Дури и да се дружел Аљи со Бране, не дека тие самите сакаат, пошто тие се 3-4 рака на добивка.
Ако некој решил да се смени името, ни ти, ни Мирка, ни протести, ни Александар и Букефал, нема да го спречите тоа.

Изгледа некој не сака да се смени името, или некој измислува такви глупости за да владее со народецов. Да не испадне дека Груевски го сака тоа повеќе од некои други.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Nema da se tolku ludi valjda!
Не се луди, они се болно- амбициозни.

Дури и да се дружел Аљи со Бране, не дека тие самите сакаат, пошто тие се 3-4 рака на добивка.
Ако некој решил да се смени името, ни ти, ни Мирка, ни протести, ни Александар и Букефал, нема да го спречите тоа.

Изгледа некој не сака да се смени името, или некој измислува такви глупости за да владее со народецов. Да не испадне дека Груевски го сака тоа повеќе од некои други.
После крајот или затворањето на овој наметнат проблем ќе ги престроиме кој, каде, која рака, со кого. Сега ги престројуваме според моментално завземените позиции
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Алал да и е на Мирка, каде и да гостува секогаш ја гледам и ми ги полни срцето и ушите со мед и млеко...:pos2: Не шала настрана женава партал ги праи сите и вмро и сдсм, ама се тоа што го зборува е вистина...Инаку да и некни ја гледав кога беше гостинка на Миленко Шоу:toe::vozbud::smir:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јас па разбрав дека Грците ги кикнале од трасата за јужниот тек на гасоводот и дека ќе поминува низ Македонија. Ако биде така нашава преговарачка позиција ќе биде многу појака.



Долниот крак место низ Грција ќе проаѓа низ Македонија и Албанија. Дај боже да е вистина.

Ова со гасоводот може интересно да испадне освен тоа Македонија и Албанија се каде каде поприродни дестинации...отколку да се петљат околку Гејовите...А и онака финансиски се гола вода така да ценам дека транспортот низ Македонија и Албанија би бил каде каде поевтин и пократок...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Алал да и е на Мирка, каде и да гостува секогаш ја гледам и ми ги полни срцето и ушите со мед и млеко...:pos2: Не шала настрана женава партал ги праи сите и вмро и сдсм, ама се тоа што го зборува е вистина...Инаку да и некни ја гледав кога беше гостинка на Миленко Шоу:toe::vozbud::smir:
Sindrom za pisi propalo drzava(opstestvo) - Mirka sinonim za nezavisna i progresivna intelektualna misla... :nenene::nenene::tapp::tapp:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Алал да и е на Мирка, каде и да гостува секогаш ја гледам и ми ги полни срцето и ушите со мед и млеко...:pos2: Не шала настрана женава партал ги праи сите и вмро и сдсм, ама се тоа што го зборува е вистина...Инаку да и некни ја гледав кога беше гостинка на Миленко Шоу:toe::vozbud::smir:
А јас дури и ќе речам во твое име секако: "Алал да им е на ЛАТАС, МИЛЕНКО (ГЛУПЕРКОВСКИ), ЈАНКО, МИРКА, ТОМИЌ, БУБМАРКАТА (УБА АМА СЕЉАНКА И НЕ САКАМ ТАКВИ) идр..."

Квалитет, а не заебанција.

Од мое име, ќе им го пуштам само Гелевски. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom