Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Конечно искочи мултиплеер кракот, и можеме да играме онлајн!
Само следете ги инструкциите, и за неколку минути веќе ќе можете да влезете во игра! Да започнеме ..

1. Инструкции за инсталирање на кракот:
1) Симнете ги потребните фајлови, тука.
2) Кога ке ги спуштите, ќе ви бара password за да влезете во фајлот. Имам и password за вас :) -> Пасвордот е [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]„[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]zens0red“.
3) Екстрактирајте ги фајловите во Modern Warfare 2 директориумот.

За да можете да играте
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Modern Warfare 2 Multiplayer, како што знаете ви треба Steam инсталирано. Па доколку немате, следети ги инструкцииве, a доколку имате, прескокнете ги следниве инструкции:

2.Инструкции за инсталирање на Steam:
1) Симнете го Steam од тука.
2) Инстралирајте го и направете акаунт.
3) Логирајте се.


3.Инструкции за менување на никот:
За
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Modern Warfare 2 Multiplayer да работи како што треба, и за да можеме да играме, треба да го смениме никот во следнава форма. Никот од двете страни на името треба да има празно место (Space). Еве тоа како изгледа: Пример, @ Ficiani @. Значи, мора да има некој симбол од страните на името, и притоа истиот да е оделен со Space. Јас ги препорачувам „мајмунчињава“, најфенси се :)

4.Инструкции за правилно менување на никот:
1) Отворете Steam.
2) Логирајте се.
3) Во горниот десен агол ке видите "File".
4) Ќе го притиснете "File", потоа "Settings", и ќе ви се отвори прозорче.
5) Овде ќе го смените никот, како што наведов горе со празните места.
6) Ќе стиснете „ОК“.

5.Инструкции за влегување во игра:
1) Ќе ја стартувате играта од iw4mp.exe (кое претходно го заменивте со горенаведениот фајл кој треба да се спушти).
2) Стискате на "Play Game"
3) Ке ви се отворат повеќе опции. Изберете "Find Game".
4) Изберете кој game mode сакате да го играте.
5) Ќе ве однесе автоматски во лоби-то, и почекајте неколку секунди додека хостот ја стартува играта.

Играјте!


Ова е тестирано од мене, и работи 100%! Со среќа!
[/FONT]
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Ова го поштувам. Секоја чест пријателе, и едно големо браво за тие што го направиле фиксот. Ајде сега заминав да играм.:vozbud:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Па тоа мајсторе :) Сеа имате и крак за ова така да то е то поздрав:helou:
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Кракот, како што читав на гарена изгледа веќе не работи, така некои кажуваа.

Исто така и имало update на стеам, колку е ова вистина, незнам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кракот, како што читав на гарена изгледа веќе не работи, така некои кажуваа.

Исто така и имало update на стеам, колку е ова вистина, незнам.
Еве јас и Тон не можеме да влеземе веќе...ако го средиле :D

Пак работи. Хел јеа!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Играв мултиплеерот околу 2-3 саати .. И први импресии..

Гејмплејот е одличен, све е добро осмислено, одлични мапи.. Не е многу тешко, а и killstreak rewards се ептен јаки.. Се е топ во играта, само мала забелешка.. Некои мапи се многу големи, па луѓето тешко се наоѓаат меѓусебе, во TDM mode-от има максимум 12 играчи во сервер, така да 12 играчи на голема мапа и не иде баш.. Се на се, одлично е, и задоволен сум..

@ марко414 .. Ја не приметив нишо..Т.е. неможеше да стиснам find game, али требало да се почека додека стимот да се уклучи.. Можеш да провериш со притискање шифт+таб, и ако не си конектиран, не ги пишува пријателите, ако си, ги пишува.
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Едвај чекам да ја пробам играва посебно мултиплеер, но имам лошо искуство со steam од counter strike, инаку modern warfare 1 ја играв преку xfire и беше ok
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Се е ок, само еден проблем, не можеме со другари да се најдеме, Стеамот (на кој се разбира неам ни една игра) ми вика мора да купам игра за да ми даде да адднувам friеnds. Чаре?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Се е ок, само еден проблем, не можеме со другари да се најдеме, Стеамот (на кој се разбира неам ни една игра) ми вика мора да купам игра за да ми даде да адднувам friеnds. Чаре?
Во исто време со другарот стиснете на "Find Game". Исто така во исто време стиснете го и game mode-от што сакате да го играте. Ќе се паднете ваљда :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
џабе пробавме, нејќе :(
Ботови :devil3:

Јас и Тон се најдовме 3/4 пати вчера, со спамирање на Find Game и Express Team Deathmatch модот.
Јбг...шта чеш, а и да се паднете, може во различен тим ќе ве стави.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Кај мене не наоѓа ниеден играч, нешти ди STEAM от е, или кај сите е така????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom