One односно Космофон НЕ ФАЛА !

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
7. Неограничено = 3000 минути !!
Мислам дека тоа е најдобрата "неограничена" понуда во Македонија :)
кај другите неограниченото го комбинираат со политика на незнам какво фер користење и те ограничуваат на 1000 минути :)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас се префрлив од космофон на вип со задржување на бројот и супер е... супер е........ супер ееееееееее...... Кога и да ставам кредит, ми доага дупло бонус....:vozbud::vozbud::vozbud:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Користам Family500 на Космофон...
"неограниченото" содржи 1000мин, а не 3000.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Исти к*р сите се.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.514
Поени од реакции
4.295
Браво за темата...Неодамна моиве ми купија мов мобилен...за една недела се расипа нешто па го однесовме на сервис бидејќи има гаранција...И онака објаснувам што поточно му беше на мобилниот и тие одма се нафрлаат: да не го намокри, да не го удри? Сигурно ти е намокрен, ти имало паднато од земја, а нема врска...Мобилниот до ден денес не е готов :mad:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Браво за темата...Неодамна моиве ми купија мов мобилен...за една недела се расипа нешто па го однесовме на сервис бидејќи има гаранција...И онака објаснувам што поточно му беше на мобилниот и тие одма се нафрлаат: да не го намокри, да не го удри? Сигурно ти е намокрен, ти имало паднато од земја, а нема врска...Мобилниот до ден денес не е готов :mad:
Sto ima veze pa toa so ovaa tema pa uste vikas i bravo ??
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Искрено спојувањето е максимално разочарувачки.
Очекував повеќе ама односот е тотално непрофесионален и далеку од добар.
1. Нељубезни оператори на контакт центарот
-Не знаат ништо да објаснат како што треба се вртат од околу и на крај ништо
2. Тарифни модели кои се далеку од добри (проверете сами на сајтот да не филозофирам)
3. Деловност на ниво 0. За една најобична промена на сопственост се чека дури 30 дена (еднаш една операторка вели за 7 дена, друга кога ќе одлучиме, трета за 10 и сл...) стварно е чудо како сеуште има луѓе кои не виделе подобар однос.
4. Boom TV e невидена катастрофа. Нема снимање, сликата не е во висока дефиниција. Ако се спореди со МАКС ТВ на Телеком е нула ! (не го бранам телеком но за споредба може и 3 страни да напишам) ДА НЕ СЕ ЗАФРКНЕТЕ НЕ ЗЕМАЈТЕ BOOM TV !!!
5. Нема никакви поволности за бизнис корисници. На пример со Бизнис Тим 1000 (претплата 1000 денари + 18%ддв цена на минута 5.5 денари кон Космофон, а 7,5 кон други мрежи и 100 МБ интернет !).. плус 0 денари кон еден Ало број !, А со one тарифните модели за 4 бизнис броја се плаќа 4х299денари = 1196 + 18% ддв = 1411 денари за 5.6 денари минута кон сите мрежи (нема вклучен интернет, нема бесплатни разговори кон 1 ало број и слично).. страшно !!
6.Фиксната понуда е неверојатна ! Фикс бизнис е 699 денари претплата (+18%ДДВ) и 300 денари вклучени во претплатата ! Подобра понуда беше ало 599 (600 бесплатни минути и плус 0.5 денари кон Ало броеви)... Катастрофа искрено речено со ваква понуда нема иднина.
7. Неограничено = 3000 минути !!

совет: НЕ БРЗАЈТЕ СО ПРОМЕНА НА ТАРИФНИТЕ МОДЕЛИ НА КОСМОФОН СО ОНИЕ НА ОNE ! Прочитајте подетално !!

ПОДАЛЕКУ ОД ONE ОДНОСНО КОСМОФОН !! Не велам дека ВИП или Т-мобајл се поефтини или подобри но ови е се катастрофа невидена !!!
Можеш слободно да го посетиш линков http://one.mk/default.aspx?SectionID=132
и самиот да се увериш пред било какви факти да кажуваш тука!!!!!
Во моментов компанијата "ONE"-Slovenija Telekom води убедливо со најдобри понуду.Само кој се информира навреме!!!!!!!
И секаде го има тоа "НЕОГРАНИЧЕНО"(3000 min)само што компанијата ова си го кажува на поштен начин а не другите компании ги преќутуваат оние "неограничени " разговори и воспоставување на повик(koe тука го нема)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
1. Нељубезни оператори на контакт центарот
-Не знаат ништо да објаснат како што треба се вртат од околу и на крај ништо
Мене шефицата во еден салон на О-не! ме убедуваше дека беспотребно сум изреволтиран затоа што 1Gb всушност имал 100MB (што туку барам јас 1000 па и + 24 МB) и ми вика ај убаво размисли па после буни се :ija:
Вработениот што беше до неа и вика остај го ке му објаснам јас подобро тешко дека те сфати :kesa:

И ми вика после од кога ја испрати, лелеее упм со кој луѓе работам јас, дечко извини ама шефицава нема везе од техника и технологија:tapp:

Бате беља иди тогаш продавај обувки у ГТЦ.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Можеш слободно да го посетиш линков http://one.mk/default.aspx?SectionID=132
и самиот да се увериш пред било какви факти да кажуваш тука!!!!!
Во моментов компанијата "ONE"-Slovenija Telekom води убедливо со најдобри понуду.Само кој се информира навреме!!!!!!!
И секаде го има тоа "НЕОГРАНИЧЕНО"(3000 min)само што компанијата ова си го кажува на поштен начин а не другите компании ги преќутуваат оние "неограничени " разговори и воспоставување на повик(koe тука го нема)

ОВА НЕ Е МОЕ МИСЛЕЊЕ!:toe:
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Не ми се врува колку народов е заблуден. Другар ми има фирма. Инаку користи Бизнис Тим 1000 и сметката кога беше Космофон му беше со месечна претплата од 1000 ден. + ддв за 4 броеви плус 3000 минути кон 1 Ало број. Се беше во ред и башка 100 МБ вклучени во претплатата.
Со новите тарифни планови него му излегува дека месечната претплата ПО БРОЈ е 299 денари (за 4 броја минимум) тоа излегува 1196денари (+18% ДДВ) и притоа има време за разговор вкупно 200*4 = 800 денари !!!!!!!!!!!
НЕМА 100 МБ гратис, нема 3000 минути кон 1 Ало број па сега сами проценете која е подобра понуда, онаа на Бизнис Тим или на Оне.

Договорот му е уште година и после нејќе да чуе за Оне. ОНЕ е едно ОНЕ СРАЊЕ. Барем ВИП е подобро или Т-мобиле од скапаниот ОНЕ. 3Г мрежата е катастрофа, а во базните станици на Космофон е ставена НАЈНЕКВАЛИТЕТНА ОПРЕМА !
За ваше инфо т-мобиле користи опрема на Ериксон (од самиоот старт) а Космофон (од сиот шкарт собран на едно место)
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Идете и видете на сајтот www.one.mk и после споредете сами. Нема никакви поволности. Ни во family ни во ниеден друг тарифен модел. Така да народот рекол. „Ако имат овци ќе има и џемпери“
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Мене шефицата во еден салон на О-не! ме убедуваше дека беспотребно сум изреволтиран затоа што 1Gb всушност имал 100MB (што туку барам јас 1000 па и + 24 МB) и ми вика ај убаво размисли па после буни се :ija:
Вработениот што беше до неа и вика остај го ке му објаснам јас подобро тешко дека те сфати :kesa:

И ми вика после од кога ја испрати, лелеее упм со кој луѓе работам јас, дечко извини ама шефицава нема везе од техника и технологија:tapp:

Бате беља иди тогаш продавај обувки у ГТЦ.
Да можам би го вовел за основно прашање на интервју за работа: Колку е 2 на 10 (два на десетта)? Се кладам дека повеќе од пола од IT продавачиве ќе паднат :smir:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
добро бе зошто ги укинаа минутите и мб зоштооооооооооооо

ем немаат квалитетна мрежа и техника па уште и да ги укинат :nenene:

а баш планирав од кај нив да земам телефони на претплата ама излезе дека сите 3 оператори се ѓубре

СРАМ ДА МУ Е
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Јас сум на Космофон Family 1000. Имам уште една година од договорот и се надевам дека ни на крај памет не им е да ми ги скинат 100МВ што ги имам бесплатни. Тоа е веќе нарушување на условите на договорот. Ај баш ќе видам месецов, па ќе известам. Иако според тоа што некој го пиша на форумов, условите остануваат исти до истекот на договорот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom