Арена...

Статус
Затворена за нови мислења.

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
искрено нешто ке ви пишам.Не сум голфер ,дури нити сум стапнал на голф терен ,ама сум чул за Тајгер Вудс...Е сега,не сум ни по транс ,клабинг и слични заебанции ,а сум бил неколку пати ,онака да видам дали ке ми се допадне и не ми се допаднало...Муабетот со Тајгер ми е ,ако тие ваши диџеи беа толку популарни сигурно ке имав чуено за нив пред да дојдат тука или стварно се популарни ама целава транс сцена е изгледа невлијателна во светски рамки или е влијателна само со екстази и разни други дроги :smir:
Не играм кантер 5 години па ги знам најдобрите плеери повеќе од шо ги знам најдобрите блузери, џезери, растафари. Дали тоа значи дека џез, блуз, реге сцената е невлијателна у "светски рамки"?
Неам никад у живот седнато да глеам фудбал, па знам повеќе фудбалери одколку хаус DJ-и. Дали тоа значи дека хаус-от е невлијателна музика у светски рамки?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
И што сега секој викенд ќе пука српско?Баш јако беше колосеум преку улица ми е сега неам намера да идам на српско
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Aбе Аца Лукас гостува во четврток во Арена како што слушнав точно е ова?
Па другиот ден во Гранд.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Абе ајде иделе на гратиси,па нека не пуштаат гратиси бе,нека се стегне како Аволон и крај,жално е сепак инаку истиот газда е на Колосеум т.е. веќе на Арена така да не држи вода...се збори дека сака да го задржи истото име со тоа што отвори нешто како клуб за останатите што беа журкаџии а до тогаш идеме на Шако и Аца Лукас :cug:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Башка најсмешно е што СКРОЗ ИСТИТЕ ФАЦИ се у диското пак.
Тrue True True :tapp:
може да свртите по фејсбук ке видите колку убаво си поминуваат "фацичките" во арена... оние истите што уживаа во подеднакво досадниот хип хоп рнб....
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309

Погледом пуца у мене...на левој страни кошуље :tapp:

Вака нешто ќе е :)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
стнавме нај ТУРБОSHIT град,во цел балкан:tapp:......па толку турбоshit не се пушта и пее во дискотеки во Сараево и Белград,
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Не играм кантер 5 години па ги знам најдобрите плеери повеќе од шо ги знам најдобрите блузери, џезери, растафари. Дали тоа значи дека џез, блуз, реге сцената е невлијателна у "светски рамки"?
Неам никад у живот седнато да глеам фудбал, па знам повеќе фудбалери одколку хаус DJ-и. Дали тоа значи дека хаус-от е невлијателна музика у светски рамки?
Да, ама ти си паметно момче па си слушаш даб степ и џангл ;)
Сабота Капан Ан фнучко доаѓа Рахмани

Абе ајде иделе на гратиси,па нека не пуштаат гратиси бе,нека се стегне како Аволон и крај,жално е сепак инаку истиот газда е на Колосеум т.е. веќе на Арена така да не држи вода...се збори дека сака да го задржи истото име со тоа што отвори нешто како клуб за останатите што беа журкаџии а до тогаш идеме на Шако и Аца Лукас :cug:
Да ти кажам дека тиражите на карти и гратиси не се сменети? Дека се потполно истите а картите се продаваат као алва? Џабе го тресеме у ладна вода, си се слуша таа музика у скопјево премногу
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Јас мислам дека треба да го земете во предвид фактот дека живееме на балканот, каде што таквата музика е карактеристична, плус толку време сме живело во Југослсавија со Лепа Брена и шо ти знам кој друг и нормално е дека многу повеќе луѓе слушаат таква музика и многу повеќе пијат на неа. Па сега ако сте газда на колосеум и имате можност да заработите екстра паричка размислете што би направиле...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да, ама ти си паметно момче па си слушаш даб степ и џангл ;)
Сабота Капан Ан фнучко доаѓа Рахмани
Знам знам :) И ме чуди шо цената на картата си е иста ко секад :)
Си резервирав место у први борбени редови xD Ќе ѕенѕаме ј00 <3
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Не играм кантер 5 години па ги знам најдобрите плеери повеќе од шо ги знам најдобрите блузери, џезери, растафари. Дали тоа значи дека џез, блуз, реге сцената е невлијателна у "светски рамки"?
Неам никад у живот седнато да глеам фудбал, па знам повеќе фудбалери одколку хаус DJ-и. Дали тоа значи дека хаус-от е невлијателна музика у светски рамки?
Па, баш така му доаѓа!
Фактичка состојба на терен...хаусот едвај преживува...чим незнам кој беше ,во погорните постови спомна некој,на многу јак светски диџеј во Ск карта била 150 денари и пак било полупразно
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
4ти Ноември Гоца тржан :)
Карти на врата 200, после 1 300 :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Па, баш така му доаѓа!
Фактичка состојба на терен...хаусот едвај преживува...чим незнам кој беше ,во погорните постови спомна некој,на многу јак светски диџеј во Ск карта била 150 денари и пак било полупразно
Незнам шо драпаш ташаци пријателе.
Врска немотија ти е муабетов.
Скилот/славата/значајноста на DJ-от у светски рамки нема ама баш никаква врска со неписменоста и неинформираноста на македонската публика.
У скопје Tech Itch да дое нема да напуни клубче со 200 души, али тоа не го мења фактот дека е еден од најдобрите ДнБ артисти кој постојат.
Не мешај баби и жаби :)
Македонската публика се навикна одамна, и сеуште очекува се да и се сервира на послужавник, сака да и изџвакаш и да и плукнеш у уста, само да голтне. Сака да види реклама на А1 и дупли флаер со се за DJ-от, сака и цена помала од 400 денари за да присуствува на настанот, без разлика за кој DJ станува збор..
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
4ти Ноември Гоца тржан :)
Карти на врата 200, после 1 300 :)

Ќе ве замолам да не ја мешате Гоца Тржан со турбофолк.. значи однапред кажувам.. дека знам ќе се јави некој паметен што ќе одлепи дека Гоца Тржан е Турбо Фолк и ќе треба да му се измочам у фаца од смеење.. :pos2:

бтњ на флаеров пишуе 06ти, а ти друже си пишал 4ти..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom