NBA сезона 2009/2010

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
сеуште си стојам на тезата дека оваа година Орландо има шампионски тим, може и од ЛА Лакерси подобар... али ќе видиме со Коби никогаш не се знае и не го задевај, ќе се изгориш :pipi:
само да прашам ако играат Орландо - ЛА финале ЛА има предност на домашен терен нели?
Мислам дека Орландо би имал предност поради подобриот скор во регуларната сезона!
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Не се глеа меѓусебен скор туку цел регуларен дел:smir:.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Доколку финалето е ЛАЛ: Меџик предност има Орландо поради подобриот пласман во регуларниот дел.ЛАЛ имаше подобар пласнам но на крај кога реши да го одмара Коби со 3-4 порази во серија Орландо изби на втората позиција во севкупниот пласман а ЛАЛ беа трети...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ќе ја има ли на МТВ утакмицава и од колку саат пишете?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
конечно Картер на Тв, ќе ми прснат очиве од овие стримови :)

Па им го нема Кралот Рондо упс, мислев Кралот Џејмс више :pos: . И ја едвај чекам да го видам Винсанити у плеј оф-ов. Орландо ми се фаворити, пошо моиве не влегоја :(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.895
Поени од реакции
8.756
Па им го нема Кралот Рондо упс, мислев Кралот Џејмс више :pos: . И ја едвај чекам да го видам Винсанити у плеј оф-ов. Орландо ми се фаворити, пошо моиве не влегоја :(
вечерва немој да се изненадите доколку видите дуел меѓу Картер и Гарнет, без разлика што играат на различни позиции овие двајца секогаш си се чувале еден со друг, но сега овде е Хауард па така да тој и Гарнет би било поинтересно и пореално, а Винс и Пол ќе се "јадат" :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Најинтересен дуел според мене ќе е Нелсон vs Рондо. Или како oki_man шо би рекол "OoOoO MaMa" :motor:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.895
Поени од реакции
8.756
абе највеќе ме фаќа страв од овој Ален да не се распуца...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Зверки се Бостон има чистка на им направат на Орландо :)
Браво!!!
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Толку и од Орландо, ќе завршат како Кливленд, божем беа непобедливи ама Бостон е Бостон, единствен конкурент на Лејкерси за шамионскиот прстен :toe:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Честитки Бостон, Орландо ја изгуби предноста на домашен терен. 6 дена одмор не му дојде баш најдобро на Орландо.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
абе највеќе ме фаќа страв од овој Ален да не се распуца...
И тоа што викаш :tv:

Него Хауард ептен слабо,уствари не беше он толку слаб,колку што беше добра одбрана на него.

Очекувам да ги згазиме 4-1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom