Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Спартанците имале цели одреди на хомосекцуалци - читај малце историја.
Колку што знам јас во невозможните битки обично ги праќале тие што имаат машки деца, што значи ја исполниле репродуктивната должност.
Хомосексуалците не можат да ја исполнат таа должност, што значи нема потреба од нив.
Во Теба имало хомосексуални одреди.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Колку што знам јас во невозможните битки обично ги праќале тие што имаат машки деца, што значи ја исполниле репродуктивната должност.
Хомосексуалците не можат да ја исполнат таа должност, што значи нема потреба од нив.
Во Теба имало хомосексуални одреди.
Немало бе ни еден педер во Спарта, само Тебанците имале.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе која Грција, какви историски линкој ми постираш кон нешто шо не постои ?
Ко ќе збораш за античкиот период во денешна Грција, збораш за градој-држави, полиси,значи збораш за најмалце 5-6 држави.Прво то расчисти го после педерството.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Излезе дека хомосексуалниот брак е нешто застарено тоа те здоболе тебе па почна со дрва и камења.
Во недостаток на аргументи луѓето се свртуваат кон навреди :toe:.
Не бе срце,баш е добро да излезе дека постои од секогаш,кога низ 20 страни се тепаш дека е дело на американците или европејците,новина на денешницата :icon_lol:
Лични мислења се изразуваат на профил или пп,а ако вистината ја доживуваш како навреда,тоа не е мој проблем.
 
P

Princ

Гостин
Деца, дали знаете дека на темава дискутираме за геј парада во скопје, а не за хомосексуалноста како појава? Тоа можете да го направите на темава или на оваа, ама тука немојте. Вратете се на темата.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Напишано од 1love Mzt
Vidovme vo Beograd gay paradata.. .Se sobraa delije,grobari i ne se odrza... Se nadevam i kaj nas ke bide isto zaso nemozam da gledam pederi kako mi setaat na plostad -.-'

Гледам почнаа да ги апсат, кај и да е закон им спремаат да ги укинат.
Koj apasat be sto da ukinat ?

Можеш да читаш и Хари Потер, ама ќе правиш тоа што нема другите да ги повреди телесно или материјално. Тоа право никој не ти го дал. ОК?
Abe idi ti pleskaj se vo dupeto do deka seuste mozis a jas kji si teram po moja volja i kje si tepam pedercijna kaj i da sretnam !
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Деца, дали знаете дека на темава дискутираме за геј парада во скопје, а не за хомосексуалноста како појава? Тоа можете да го направите на темава или на оваа, ама тука немојте. Вратете се на темата.
Toa e и иронијата. Хомосексуалноста како појава овде е толку минимална да се регистрира што неможе да се дефинира. Зад монитор се јаки, но кога треба да се собират, бунат, протестираат, да потпишуват петиции никаде ги нема. Еве, решија да се соберат, но незнаат што е протест, и мислат е синоним за парада. Со протест (најцивилизирано-модерен е мирниот) се бараат права доколку со парада се покажува гордоста кон сексуалната табу ориентација. Па плачат дека дискриминираме кога не им даваме да посвојуват.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе нека се дружат луѓето :vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Сега што ќе биде парада, протест или игранка?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Може да заборавите на заканите, клиповите со “прекрасната“ содржина и да продолжите со нормална дискусија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom