Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Тоа нема да биде парада... туку општа туча. Лично не подржувам а ако има нешто ке идам да факам сеир... :baeh:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сепак во извештајот ни пишеше дека не ги сакаме гејојте, еве и нас шанса со тоа што нема да ги гаѓаме на улица да придонесиме за евро интеграциите на земјава.:pos:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Јас ставам 500 денари дека попрво ќе се откаже. Сепак нема хомосексуалци во земјава, барем бројката не им е нешто посебна за да се тресе гора дека се родил глушец, башка не знам колку на Фуере (наводно он ќе ги поддржел, ќе излегол на парада заедно со нив, во каква облека ќе биде облечен сеуште не се знае) му се ризикува во таква толпа.
Ама ќе видиме.
Е арно де, јас ќе одам на пардата иако сум стрејт.
Едноставно ги поддржувам во тоа да бидат она што се и да не треба да се срамат или кријат.

И така, јавете се вие шо ќе ги тепате, да знам на кого да пратам полиција :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Во Македонија геј популацијата е еден чоек - Коче
Така да излезеноста на гејојте би била или 100% или 0%
Или Коче ќе пропарадира или нема.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
А зашо е потребно вакво нешто? Хетеросексуалците побарале некад да се шетаат ко нудисти на плоштад и да праат оргии? Не, епа ондак зашо полу голи двоцевки да ни шетаат на плоштад?
Мислам немам ништо против хомосексуалците секој си има право на сексуална ориентација ок али би присуствувала едино на контра протест - сепак е невкусно.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Е арно де, јас ќе одам на пардата иако сум стрејт.
Едноставно ги поддржувам во тоа да бидат она што се и да не треба да се срамат или кријат.

И така, јавете се вие шо ќе ги тепате, да знам на кого да пратам полиција :)
и што е финтата да покаже дека е геј на надорот?
ако не се срами од тоа што е луѓето што го знаат него ним ќе им каже дека е геј и то..нема потреба сите да знаеме...попрво не не интересира :XD:
 
P

Princ

Гостин
Едноставно ги поддржувам во тоа да бидат она што се
За ова те поддржувам. Секој нека си е тоа што е. Дали морам јас да знам ко случаен минувач тој ден на плоштад за оној во пинк гаќички дека е хомосексуалец - не морам. И тој не знае за моите високи девојки со долга коса.

и да не треба да се срамат или кријат.
Е тука не се согласувам. Сексуалниот живот е интима. Со кого се онаквуваш, како се онаквуваш, кога последен пат се имаш онаквувано, што преферираш... треба да биде токму нешто за криење.
И така, јавете се вие шо ќе ги тепате, да знам на кого да пратам полиција :)
Никој од овие нема да тепа тој ден, ако се тепа воопшто.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Не ги поддржувам,ама нек си прават што сакаат.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Јас ставам 1000 евра дека темава ќе оди над 500 поста а 500 евра дека ќе забега над 1000 поста...
Еден пост во минута....машала...
Штета само што ја/го нема Леди-квир...хехехе

Он топик...:toe:...
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
ај бе нека си искочат нека се покажат кој се :pos2:
иначе не сум за никако а најгадно е тоа шо мислам дека некаде случнав дека парадава е подржана од Ерван Фуере
сите се буљаши срамота се накотија многу ретардирани идиоти ма не само контра протест туку нешто по опасно боље нека не искачаат и нека идат да се лечат само у таква парада би ги прател ако тргнат на пат до некоја ментална установа не би ги закачал :pos2:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Зошто би парадирале по Скопје..или кое било друго место...со која цел???

99% од населението во Македонија е straight па не праиме straight парада или нешто слично...Бог да чува и да брани:pop:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Колку плитки луѓе газат по земјата на нашата татковина.Кој сте па вие извини молим вас да ги тепате???Се сеќавам гледав клип на youtube во Србија на геј-парада,мислам какви сељаци,дебили,шупаци,незнам ни како да ги наречам,земале жена ја тегнат ја шамараат,ја кубат ја измлатија сиротата,а зашто?Тоа може да е вашата сестра,брат или некој роднина.И тие се луѓе!И ве молам не мешајте гревови,религии,и секакви глупости извадени од нафталин.Ова е 21 век,време каде можеш да го изразиш своето мислење и својата сексуална припадност,јесте да у МКД времето е запрено во времето на Илинденско востание,али тоа е тоа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Тоа што се педери и не ги сакам би го баталил можда, ама кога ќе се види кој ги собира (види фотос на анкетата) би дал некој камен, атер за органзацијата. :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Секој си одлучува за себе и не мислам да се мешам во нечија интима, не се замарам со тоа. Геј парадите мислам дека немаат смисла, не ја гледам поентата. Дали сакаат да се чувствуваат ко на модна писта, да се во центарот на вниманието? Како и да е, не би излегол на таква парада, но не би бил ниту толку против. Едноставно нивна работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom