Обложување на нет

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ја се кладам долго време на bet365 , и ако може некој да ми каже како се праи акаунт на бетадриа и кој се условите за правење на истиот . tnx однапред
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Не е за овде прашањево, ама мислам дека мојте да ми помогните.

Дали може од bestpoker88.com да се префрлит пари на акаунт од betadria.com? Или пак, од bestpoker88.com на moneybookers.com?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Дечки се клади некој во живо??? Некој совети или начини на игра што ги практикувате? Системи или комбинации што ви носат пари?
Многу интересно е кладењето во живо, но многу пари се губат, така сум изгубил многу пари. Особено на тенис, а и на фудбал:) инаку некој посебен совет нема.

--- надополнето ---

Ја се кладам долго време на bet365 , и ако може некој да ми каже како се праи акаунт на бетадриа и кој се условите за правење на истиот . tnx однапред
Многу лесно, одиш на Betadria.com и горе десно ќе видиш РЕГИСТРИРАЈ СЕ, кликаш, ги следиш упатствата и тоа е тоа. Многу едноставно е, нема да згрешиш.

--- надополнето ---

Не е за овде прашањево, ама мислам дека мојте да ми помогните.

Дали може од bestpoker88.com да се префрлит пари на акаунт од betadria.com? Или пак, од bestpoker88.com на moneybookers.com?
Мислам дека не можеш да ги префрлиш од bestpoker88.com на betadria.com, но можеш од bestpoker88.com на moneybookers.com па од moneybookers.com на betadria.com.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
браќа мене ми треба васата помош.
имам дебитна картицка од комерцијална банка.
имам на неа 5000 денари.
имам направено е маил.
имам направено акунт на бетадриа
и сега како да отворам сметка?
како да отворам акунт на мониброокс ?
фала однапред
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
браќа мене ми треба васата помош.
имам дебитна картицка од комерцијална банка.
имам на неа 5000 денари.
имам направено е маил.
имам направено акунт на бетадриа
и сега како да отворам сметка?
како да отворам акунт на мониброокс ?
фала однапред
Мислам дека можеш и без манибукерс, зависи каква ти е картичката. Пробај прво директно. Тука имаш упатство http://24bet.mk/betadria.html
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Имам картичка од тутунска банка виса, е сеа како можам да ги префралм парите дирекно, без манибукерс?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Имам картичка од тутунска банка виса, е сеа како можам да ги префралм парите дирекно, без манибукерс?
Не знам на која кладилница сакаш да играш, но кај местото за уплата ги внесуваш бараните податоци од картичката, ја наведуваш сумата која сакаш да ја уплатиш, пример 10 евра, и толку.
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
А треба да одам в банка да ми отворат International Bank Account Number?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не. Треба да појдеш до банката за да ти го дадат IBAN.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Е па тое то IBAN (International Bank Account Number)
Да, ама не треба да ти отворат, треба само да го побараш и ќе ти го дадат. Тоа е број за плаќање со странство, значи само одиш во банката, кажуваш дека ти треба IBAN тие ти го даваат и толку. 2 минути работа.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Има некоја онлајн кладилница која прима уплати од PayPal?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
А која има најголем избор на игри за обложување. Мислам на најразлични игри и типови, како што има во спортлајф.
Комбинирани типови како 1-1&3+ , 1&2+пп , 1&3+ и остало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom