Обложување на нет

Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Se kladam za prv pat na bet-at-home, e sea dali nekoj znae kade mozam da vidam do kade sum so bonusot, do sea kolku pari imam svrteno, za da mozam da podigam???
Na bet365 pokazuvase na akauntot so parite... a na ova ne mozam da se snajdam nikako...
На bet-at-home нема такво за покажување уште колку пари треба да свртиш, сам ќе си рачунаш. Ќе отидеш на My betting account, и ќе си рачунаш колку ливчиња си уплатил со над два коефициент, ќе си ги собираш уплатените суми и тоа е тоа.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
hmmmmmmmmmmm.............

tolko li e tesko da se objasni i razbere toa kako odi bonusot..... eve vi primer niz brojki za da se svati ako se saka a ne sekoj vtor post da bide "a kako da go obrabotam bonusot?"

primer ja zemam mojata kladilnica na koja se kladam bet365.com

Staviv od mastercard 20eu na acountot i dobiv bonus 20 EU....
T.E. veke mi stanaa 40 evra so taa razlika sto dokolku sakam vednas da gi povlecam mozam da povlecam samo 20 a drugite mozam da gi povlecam otkako ke obrabotam 120 EU vo kladenje t.e. da gi obratam parite 3 pati....

bonusot go racuna nad koeficient 1.50 na bet365.com
1 opklada: ........ vs ......... tip 2 (2.10) vlozeno 4 eu
otkako ke ja napravite prvata opklada na accountot ke vi stoi vaka:
- deka saldoto vi e 36 EU (bidejki uplativ za 4 EU)
- deka ako sakate da povlecete pari mozete najmnogu 16 EU (zasto samo 16 se vasi bidejki ne vi se obraboteni 120 eu)
- bonusot za obrabotka 116 EU (znaci bez razlika dali si ja fatil utakmicata ili ne veke 4 EU si obrabotil)

da pretpostavime deka natprevarot e dobien. otkako ke zavrsi natprevarot i sme go pogodile saldoto ke stoi vaka:
- 4 eu * 2.10 = 8.40 + 36 = 44.40 EU
- od tie ke vidite deka saldoto e 44.40 od koi (24.40 mozeme da gi podigneme i deka 20 EU se bonus)

2. opklada saldo 44.40
.......... vs ........... tip X (3.00) uplata 2.40 EU
otkako ke ja napravite ovaa opklada na saldoto ke vi stoi vaka:
- total balance (vkupno sredstva) 42 EU (44.40-2.40=42)
- Withdrawable Balance 22 EU (bidejki samo 22 EU se vasi)
- Bonus 20 EU
- i za obrabotka na bonusot 113.60 EU (116-2.40=113.60)

da pretpostavime deka i ovoj par e dobiten:
2.40 eu * 3.00 = 7.20 + 42 = 49.20 EU
- od tie ke vidite deka saldoto e 49.20 od koi (29.20 mozeme da gi podigneme i deka 20 EU se bonus)
- total balance (vkupno sredstva) 49.20 EU
- Withdrawable Balance 29.20 EU (bidejki samo 29.20 EU se vasi)
- Bonus 20 EU
- i za obrabotka na bonusot 113.60 EU (116-2.40=113.60)

I se taka ke terate se dodeka ovie 113.60 ne stanat 0 (nula) a koga ke stanat nula togas kolku ke vi pisuva vo TOTAL BALANCE tolku ke imate i vo Withdrawable Balance sto znaci deka kolku imate na smetka tolku ke mozete da podignete. Bonusot ke se minusira samo dokolku imate odigrano utakmici nad 1.50 koeficient. Dokolku imate uplateno livce od 4 natprevari so slednive koeficienti: 1.35 , 1.25 , 1.40 , 1.15 tie vkupno imaat nad 1.50 no nema da vi smeta minus od bonusot zosto praviloto e jasno: Mora barem eden natprevar da bide nad 1.50 koef za da moze bonusot da go racuna.

E sega za podiganje na prai za tie sto imaat podigano:

Koga ja srediv cela procedura i site potrebni dokumenti sakav da izvadam 30 eu da vidam dali stigaat. No na stranata na na Withdraw go imam sledniov red:

Amount you wish to withdraw EUR (min 125.00 EUR)

Moze li nekoj da pojasni sto znaci ovaa. Zosto pogore na istata strana go imam ovaa:

"Bank wires to UK banks are free of charge.

For all Non-UK transfers, bet365 will pay for one free bank wire withdrawal every 28 days. For any additional withdrawals, bet365 will deduct £12* for a standard bank wire and £15* for an urgent bank wire. Please contact us to arrange for an urgent bank wire."

Znaci li toa deka min e 125 EU za podiganje

KLadilnicata e bet365.com... baram odgovor od licnosti so vakvo iskustvo sto imale....Pozdrav
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Доколку парите ги повлекуваш на moneybookers немаш таму минимум лимит за повлекување а доколку сакаш да повлечеш на банкарска сметка тогаш имаш лимит.
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
А на bet365.com колку е мах уплата\исплата??
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Абе не оти ми треба ама ми интериесира, оти на bwin е 2000$ мисалм така нешто..
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Релативна работа е максимумот на bet365

The maximum stake available for a selection can be seen by clicking 'Bet Max' on your betslip after making a selection. To request a larger bet, increase the Stake/To Win value and click 'Place Bet'. The amount by which this figure exceeds Bet Max will be referred to a Trader.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Слушнав дека на Betadria ја имало за кладење Македонија 2 лига .

Дали знае некој дали е тоа вистина ?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ај некој од тие што се кладат на Бет 365 да каже дали знае каде може да се види колку пари сум повлекол во последните неколку дена.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Слушнав дека на Betadria ја имало за кладење Македонија 2 лига .

Дали знае некој дали е тоа вистина ?
Да вистина е, минатиот викенд имаше македонска втора лига, но имаше само една утакмица, веројатно постепено ќе го зголемуваат бројот на утакмици од втората наша лига.

--- надополнето ---

Ај некој од тие што се кладат на Бет 365 да каже дали знае каде може да се види колку пари сум повлекол во последните неколку дена.
Одиш во History, тоа е горе во менито, кога ќе ти се отвори прозорчето, во Filter History ќе одбереш Withdrawals, и селектирај си од кој датум до кој да ти ја покаже сумата на парите што си ги повлекол.

А зашто повлекуваш толку често пари? Обично кога ќе ти се соберат доволно тогаш се повлекуваат, пример еднаш до два пати месечно.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Да вистина е, минатиот викенд имаше македонска втора лига, но имаше само една утакмица, веројатно постепено ќе го зголемуваат бројот на утакмици од втората наша лига.

--- надополнето ---



Одиш во History, тоа е горе во менито, кога ќе ти се отвори прозорчето, во Filter History ќе одбереш Withdrawals, и селектирај си од кој датум до кој да ти ја покаже сумата на парите што си ги повлекол.

А зашто повлекуваш толку често пари? Обично кога ќе ти се соберат доволно тогаш се повлекуваат, пример еднаш до два пати месечно.
Многу добар викенд испадна па како што факам така ги вадам парите. И вчера фатив па планирам да си ги извадам и тие. Несакам да ми стојат така у баланс за да не ги уплатам:). Си имам почетна банка со нејзе си играм а се што ќе фатам си вадам. Само што сега гледам дека на картичка парите и овие што се од тука извадени не се поклопуваат. Баш ќе идам да прашам колку е процентот банката што го зима. Дали знаеш Бет365 дали зима нешто?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Многу добар викенд испадна па како што факам така ги вадам парите. И вчера фатив па планирам да си ги извадам и тие. Несакам да ми стојат така у баланс за да не ги уплатам:). Си имам почетна банка со нејзе си играм а се што ќе фатам си вадам. Само што сега гледам дека на картичка парите и овие што се од тука извадени не се поклопуваат. Баш ќе идам да прашам колку е процентот банката што го зима. Дали знаеш Бет365 дали зима нешто?
Знам дека Betadria не зима, за Bet365 не сум сигурен, ама мислам дека и они не зимаат, до банката ќе да е. Тутунска не зима, но има други кои зимаат провизија.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
На Betadria има Македонија 2 лига , но само еден натпревар

Ohrid Lote - Vlaznimi Trim Lum

добар е коефициентот за 1 ( 1,40 ) па кој има рачун нека си ја пише на тикет :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Дечки се клади некој во живо??? Некој совети или начини на игра што ги практикувате? Системи или комбинации што ви носат пари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom