Обложување на нет

Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Ако има некој подизано пари нека каже дали е добро директно или да се префрлат на moneybookers па после на сметка да се прикрие од каде се :):) ИТНО
Јас имам директно подигано, разликата е во тоа што преку moneybookers мислам дека не ти зимаат провизја, директно ти зимаат некоја мала провизија мислам.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Јас имам директно подигано, разликата е во тоа што преку moneybookers мислам дека не ти зимаат провизја, директно ти зимаат некоја мала провизија мислам.
Обратно е , од MB ти земаат провизија а од кладилница е фри !
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Јас директно повлекувам и нема провизија.А како е со закониве појма неам.
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
не е е битно колку покасно ке стигнат битно е дали ке се прикрие од каде стигнуваат
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Имал некој проблеми со данок при подигање на пари од картица/банка, или пак проблеми со изворот на парите или др проблеми во врска со подигањето пари добиени преку спортските обложувалници. :smir:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Имал некој проблеми со данок при подигање на пари од картица/банка, или пак проблеми со изворот на парите или др проблеми во врска со подигањето пари добиени преку спортските обложувалници. :smir:
до сега не сум имал никакви проблеми со тоа а се кладем прилично долго време онлине.Слободно фурајте и немајте гајле

поздрав
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Кои се условите кои мора да ги исполни френдот за на него и на мене да ни додадат по 25Е на сметка? Кога одам таму Reffer a friend потполнувам се како што треба, се регистрира потоа пријателот вложува пари, му го даваат тој 100% бонус, но еве што стои кај refferal progress, а некако не ми е јасно тоа што го пишува во Terms and Conditions:



П.С. Се кладам на бет365!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Aj некој што знае нека ми каже

Се кладам на бет365 внесов пари преко moneybokers сега ако сакам да ги извадам мора на moneybokers или па може и на трансакциона?
И нека ја каже постапката како да го направам тоа.
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Withdrawal methods
Bank Transfer, Cheque, Click2Pay, Credit Card, Debit Card, InstaDebit, Moneybookers, NETeller

ова се начините на исплата
најверојатно treba da идеш на тоа withdrawal
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
да да на withdraw треба да идеш али не сум сигурен дека можеш на картица да ги повлечеш , јас сум повлекувал во банка на девизна сметка..пошто кај нас знаат банките да одбиваат на картица од обложувалници онлине
 

Kajgana Shop

На врв Bottom