Обложување на нет

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Еве почна и првата on-line кладилница на македонски јазик betadria.com можеби и кај нас некогаш ќе стане популарен овој вид на кладење :)
nemozam da se registriram stalno mi kazuva deka imam Погрешен број!
na slikata a ustvari go vnesuam Brojot sto e na slikata
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
nemozam da se registriram stalno mi kazuva deka imam Погрешен број!
na slikata a ustvari go vnesuam Brojot sto e na slikata
Не знам зашто така ти прави, јас вчера се регистрирав, уплатив веќе неколку ливчиња. Што знам, пробај покасно.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Зафкава нешто страната не можам да се регистирам.

Има ли некој што уплатил некој тикет како оди добри ли се квоти и останато?И преку што се префрлаат парите дали преку трансакциона сметка?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Зафкава нешто страната не можам да се регистирам.

Има ли некој што уплатил некој тикет како оди добри ли се квоти и останато?И преку што се префрлаат парите дали преку трансакциона сметка?
Стандардно како и останатите on-line кладилници е, јас имам уплатено. Парите се префрлаат преку картичка. Јас имам Visa electron од тутунска. Се имам кладено на Bet365 i bet-at-home, и ова е слично, само што е на македонски.
А не знам што зафркава, јас кога се регистрирав беше ок, не знам што им е сега.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Бвин ви е најдобро сум се кладел неколку пати од кај брат ми
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки се има ли некој регистрирано оваа македонската онлајн кладилница, betadria.com? Ако се има некој нека кажи од кои банки примаат картички? Поздрав. :helou:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Дечки се има ли некој регистрирано оваа македонската онлајн кладилница, betadria.com? Ако се има некој нека кажи од кои банки примаат картички? Поздрав. :helou:
Според тоа што пишува, Visa i Master од сите банки мислам, не е битна банката вајда. Јас со Visa Electron се кладам.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
decki me interesira kako se vrsi isplatata? dali direkno ti gi prefrlaat na kartica ili treba da odes od banka da gi povleces?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
decki me interesira kako se vrsi isplatata? dali direkno ti gi prefrlaat na kartica ili treba da odes od banka da gi povleces?
Може и така и така вајда. Ако се кладиш со картица ќе ти стигнат на картица. Пример мене од тутунска ми се јавуваат и ми викаат имате прилив од 200 евра пример, од таму и таму дали да ви ги префрлиме во денари. И јас и викам, да, и за три дена ги имаш на картица. Вајда и со другите банки е слично.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Значи може и со Мастеркард од Охридска банка???А колку е почетната сума која треба да ја уплатам???И дали може после да ги префрлам на картица??
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Значи може и со Мастеркард од Охридска банка???А колку е почетната сума која треба да ја уплатам???И дали може после да ги префрлам на картица??
Извади си од тутнска и користи си ја само за тоа . Идеш со лична карта , вадиш дебитна , и за една недела готова ти е . И да ги префлаш на картица , стигаат за 2-3 работни денови
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Да, најдобро ти е како што рече Мартин, да си извадиш од тутунска и таа да ти биде само за кладење. И онака бесплатно е вадењето, нема ништо да те кошта а ќе ти биде посигурно.
Инаку сигурно може и со Мастеркард од Охридска, и можеш да ги префрлиш на картица.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
Може и така и така вајда. Ако се кладиш со картица ќе ти стигнат на картица. Пример мене од тутунска ми се јавуваат и ми викаат имате прилив од 200 евра пример, од таму и таму дали да ви ги префрлиме во денари. И јас и викам, да, и за три дена ги имаш на картица. Вајда и со другите банки е слично.
znaci nema da ima problem vo toa dali e zakonski da se kladis na net ili ne. poso se zbori deka vo mk e zabraneto, ama valjda koga ima kladilnica na makedonski ne bi trebalo da ima problem
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
znaci nema da ima problem vo toa dali e zakonski da se kladis na net ili ne. poso se zbori deka vo mk e zabraneto, ama valjda koga ima kladilnica na makedonski ne bi trebalo da ima problem
Во Македонија е забрането Македонец да организира on-line обложување, значи да отвори ваква интернет кладилница. Ова е странска кладилница само има верзија на македонски јазик, значи тука е се ок.
А мислам дека не е забрането да се обложуваш преку нет, што сакаш можеш да правиш со твоите пари, кога може покер да се игра онлајн зошто да не се кладиш. Многу луѓе играле и играат преку интернет, така да нема гајле, функционира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom