TAKSIRAT BOOM! FESTIVAL

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
Си купив карта во Саботата од Кастм паб и сеа едвај чекам. Туку распоредот не ми е по мерка, Moonsрell први ги стаиле:nenene:[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot][/FONT]
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Сепак овој Таксират ќе го рипнам... 600 денари за Гуано само не ми се даваат искрено -.-
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Boom Taksirat Festival пополека стигнува до главната фестивалска вечер, закажана за 5-ти декември во Метрополис Арена. Честа да ја отворат главната вечер на Boom Taksirat Festival ќе има португалскиот метал бенд Moonspell во 19 часот, како втори изведувачи на бината ќе се појават хрватскиот хип хоп состав Елементал во 20:20, по нив следува настапот на Џулиет Луис и нејзиниот бенд кој е предвиден да започне во 21:30, за во 22:50 на сцената да излезат добрите познаници на скопската публика Хладо Пиво кој ќе го најават настапот на Гуано Ејсп во 00:15.

За колуминација на вечерта и лудилото да трае до утринските часови ќе се погрижи Кирил Џајковски со неговиот десетчлен Dream Team, настапот на оваа интересна формација е закажан за во 1:40 и ќе трае до утринските часови.

превземено од mmm.com.mk
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
decki dane znae nekoj kaj mozam da najdam karta od 500 ? :S ne e za mene ja si iam ali me interesira dali nekoj moze da mi najde karta od 500 .. nekoj dan prodava i slicno..
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Не верувам да најдеш некаде од 500...освен од некој што планирал да оди и се откажал.
Денес купив јас од Југотон, 600 се.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.471
Поени од реакции
2.105
Мунспел се добро бендче, али ќе да не се доволно блеки за мене:))) Ма ќе дадам 12 евра али само ако Гуано не ми ја свират Lords of the Boards, ќе се изнервирам до макссссс:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.774
Литиум Рекордс @ Facebook напиша:
Останаа уште 1000 билети за Бум Таксират фестивал, картите од утре да се продаваат по цена од 700 денари.

Воедно да ве информираме дека на главната вечер Boom Taksirat Festival ќе има најсофистицирана опрема за регистрирање на билетите или просто кажано ќе има баркод читачи на кој ќе мора да помине секој билет. Овој метод на идентификација прв пат се употребува во нашата земја со што спречува секој обид за фалсификување на билетите.

Вратите на метрополис арена в сабота ќе се отворат во 18 часот

Распоредот на Бендови изгледа овака

Moonspell 19:00 – 20:00
Elemental 20:20 – 21:05
Juliette Lewis 21:30 – 22:25
Hladno Pivo 22:50 – 23:50
Guano Apes 00:15 – 01:20
Kiril 1:40 – 3 : ……

Boom Taksirat Frstival имаше одличен почеток, скопјани покажаа дека се жедни за добра музика. До сега на фестивалот продефилираа, Тб Трачери, Beda Expres, Noi54, Deliquent Habitz, Zea, Фист, Култур Шок, Ај Кју, и други. Фестивалот до сега го посетија шест илјади гледачи.
Хеппа може да се ојде некаде 11 саат :) Додуша може и порано, ама да се седи до 11 во кафанчето за при-парти на пифце за шеесче :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
знае некој што пари ке се картите сега??? 600 или повеќе???
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не верувам да најдеш некаде од 500...освен од некој што планирал да оди и се откажал.
Денес купив јас од Југотон, 600 се.
Чаирчанец...600 денари е 6 пива у кафиќ! Ефтино е.
Сепак овој Таксират ќе го рипнам... 600 денари за Гуано само не ми се даваат искрено -.-
За дечкото над мене:
Абер немам, никој не пишал... :(
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Сепак овој Таксират ќе го рипнам... 600 денари за Гуано само не ми се даваат искрено -.-
па на кое друго место(било во МК или во Европа) ќе слушнеш 3 бенда и еден ДЏ за 500 ден??????????
колку за илустрација:
Underworld 1000
Armin 500
Bob S-1000
не ги разбирам луѓево во СК или во МК даваат пари за турбоshit пејачи од Педерана Гранда по 300/500 ден, а ОВОЈ ФЕСТИВАЛ им нуди 5 изведувачи за 10 евра и 10 саати журка/свирка и МНОГУ ИМ БИЛО:uvo:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
па на кое друго место(било во МК или во Европа) ќе слушнеш 3 бенда и еден ДЏ за 500 ден??????????
колку за илустрација:
Underworld 1000
Armin 500
Bob S-1000
не ги разбирам луѓево во СК или во МК даваат пари за турбоshit пејачи од Педерана Гранда по 300/500 ден, а ОВОЈ ФЕСТИВАЛ им нуди 5 изведувачи за 10 евра и 10 саати журка/свирка и МНОГУ ИМ БИЛО:uvo:
Брат така испадна да не се замарам а воедно и да немам доволно кеш за карта да купам дека сите пати ми отидоа на спортска (тоа е јбг) И како што кажав... За Гуано само не ми се оди и дава 600 денари, Мунспел се тапа, Кирил ми е досаден, Хладно Пиво не ги слушам и останатите нека ми се фатат за ташациве. Иначе по твојов пример, за Аца Лукас не би дал ни 10 денари да отидам на негов концерт.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Брат така испадна да не се замарам а воедно и да немам доволно кеш за карта да купам дека сите пати ми отидоа на спортска (тоа е јбг) И како што кажав... За Гуано само не ми се оди и дава 600 денари, Мунспел се тапа, Кирил ми е досаден, Хладно Пиво не ги слушам и останатите нека ми се фатат за ташациве. Иначе по твојов пример, за Аца Лукас не би дал ни 10 денари да отидам на негов концерт.
-тоа Е СОСЕМА ОПРАВДАНО
-а што музика преферираш со оглед на тоа што од метал,рок,панк и електронско не си задоволен!!!!!!
-ти си знаеш:toe:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
уште неполни два дена Мунспеллллллллллллллллл и Гуано Ејпсссссс :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom