TAKSIRAT BOOM! FESTIVAL

T

Tetro

Гостин
Moonspeel беа закон,
Elemental ми се досадни онака,
Julli направи најдобра атмосфера, (најенергична беше)
Hladno pivo беа тапа (по петти пат ги гледав),
Guano Apes (застарена група, истрошена Сандра, немаше енергија за пеење),
за Кирчо наш веќе си одев дома (а да останев ќе беше по којзнае кој пат).
 

Зуљфи

~~~МУДРЕЦ~~~
Член од
24 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
отидов и бешое супер особено на хладно пибо. се надевам ке има и трбусен плес следна година..
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да бе, Кискин го запознав вчера.... :))))

Стратосферично добро беше. Абер немав која е Џулиет Луис, Гуано Ејпс знаев дека постојат, исто како и Хладно Пиво, ама дека сум им некој фан - јок. Сепак, знаев дека енергијата на фестивалов ќе е супер - и не се излажав.

И дури и во шутка се најдов... случајно ме турнаа, па се изнервирав, влегов внатре, летаа луѓе преку мене...додека не го разбрав концептот на тоа прекрасно дружење-шуткање, и пријателски напуштив :)))
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Moonspeel беа закон,
Elemental ми се досадни онака,
Julli направи најдобра атмосфера, (најенергична беше)
Hladno pivo беа тапа (по петти пат ги гледав),
Guano Apes (застарена група, истрошена Сандра, немаше енергија за пеење),
за Кирчо наш веќе си одев дома (а да останев ќе беше по којзнае кој пат).
....типично underground-fuck the others:smir:
се на се добра вечер,изведувачите го дадоа својот максимум,публиката на истиот начин возврати,пиво во изобилство:vozbud:(КОНЕЧНО СКОПСКО ДА ПИЈАМ за 50-че после пиволенд:),добро е што не се најдоа некои КРЕТЕНИ/ЛОПОВИ да ги испокрадат јакните,
п.с. БРАВО за девојката која се соблече само по прслук:vozbud: т.е. секоја и чест за храброста:D
 
T

Tetro

Гостин
и не ја сваќам занесеноста на металец со долга коса, и длабоки чизми, црни фармерки ,,,,,,, кој ужива во ХладноПиво, ???????:kesa:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Одличен помин имав синоќа! Се шмекнав со Џулиет Луис и Сандра Гуано и завршивме у Холидеј Ин у тројка! ;) беше оргазмично! Добар Таксират! Таксират ни е фестивал со шмек. И треба да го негуваме. Да живее Таксират! :wink:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
^треба да се продожли да се негува традицијата на Таксират сепак ЕДИНСТВЕН фестивал е во Македонија,а воедно и во регионов во зимски период
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
и не ја сваќам занесеноста на металец со долга коса, и длабоки чизми, црни фармерки ,,,,,,, кој ужива во ХладноПиво, ???????:kesa:
Хмм не разбирам зошто треба да има некоја поделба? Се што е добро вреди да се слуша без разлика дали е метал, панк, рок...Цело мое друштво се шуткавме на Хладно Пиво дури и им ги знајме песните...
Иначе Moonspell звучеа ненормално добро и жалосно беше што свиреа толку кратко. Некој рече дека само на Вампириа имало добра атмосфера...јас колку што забележав сите околу мене ги знаеа песните а на Scorpion Flower пееја сите. Најслаби беа Елементал стварно не се вклопуваа во атмосферата која патем беше одлична и да Таксират е одличен настан за да се видиш со многу пријатели
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Првата гужва у wc-то стана на Елементал,
Кој ги испуштил Мунспел.... цел живот нека му е криво и
кое беше типчето на Џулиет Луис со прстот вака: :bip:?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
После настапот на Виклајски у Кастро во мај, до душа и немав присуствувано на такво нешто досега. Убавина!
Премногу народ! Многу мочковци во веце и солидни цени на пијалаците, освен водата - чаша 50 денари бе!

Moonspell, не беа мој фазон, али добар настап, Smert ја напиша сет листата па ќе ги симнам песните, 2-3 ме бендисаа баш.

Елементал, прекрасно! До душа, подобри се во живо отколку низ песните :) Останав без гласни жици и јас на нив, убавина, милина, најубава работа, најмногу бев за нив и Гуано.

Џулиет Луис, ко што спомнав тамо, незнам ниедна песна од неа, али ме фасцинираше, баш женска верзија на Џејмс Браун, таква харизма, опасен настап, најдобро шоу имаше на неа. Можеби не пее толку добро колку што знае да одглуми и да направи спектакл.

Хладно Пиво, е тука веќе беше кулминацијата. Најбрзиот дел од вечерта, премногу пеење, скокање, шуткање, и маица си земав, може нема да се стесни после првото перење :icon_lol:

Guano Apes!!!!!!!!! Што да кажам повеќе освен дека се мрднав, со нив почнав и растев со нивната музика, најголем ќеф ми направија!

Ги запознав тамо Серпико, Шмекерот и Дарк Кинг, нажалост на кратко, али здравје ќе има прилика за дружење.

И пак, здравје, се гледаме догодина, се надевам Limp Bizkit/Korn/Deftones ќе дојдат па таман да си земам оклоп со мене и да искршам неколку радници! :icon_cool

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дајте бе некој видео матријал од Кирил да не има ?

Да видам шо атмосфера напрај.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Јас бев разочаран од овогодишниов Таксират. Само Moonspell ми оставија добар впечаток.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
И мене не ми беше нешто посебно овој Таксират...изглеа ми фалеа Суперхикс :) Лани си поминав најбоље од сите Таксирати до сега...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.110
Поени од реакции
5.863
1. At Tragic Heights ???
2. Night Eternal
3. Finisterra
4. Opium
5. Scorpion Flower
6. Nocturna
7. Vampiria
8. Luna
9. Alma Mater
10. Full Moon Madness

Колку што се сеќавам оваа беше сетлистата, поправете ме ако грешам.
Кога барав видеа на YouTube од настапот на Moonspell, најдов видео на кое ја свират Southern Deathstyle (видеото е погрешно именувано како Finisterra). Знаев дека сум заборавил нешто... А за редоследот не знам, нека поправи некој ако се сеќава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom