Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Отворете прво ерепублик и после линкот го пишете горе
пробајте така...
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Дечки го отвара четот вчера отакако го пуштија имаше некој проблеми но вечерта се среди!

ај гласајте ако не ви е тешко! клик тука

и ставајте се на чет да ги ребраме гејците :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Избришан е пост на Thedragon и gogZ, не мора да ја деформирате темата со вашите заебанции.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
зашо сите бегате од индинезија , јава :) (мислам тие шо беа скоро сите се преселија)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Абе 12 лвл сум, а уште не сум активен во никаква војска?
Дај кажувајте ајде, како да се приклучам и да ја бичам мапата.
 
С

Спенсер

Гостин
напушти работа, мај компани-РЕСИГН... и од партија исто... и купи си билет од маркет,и ке идеш Мај профајл- и под државата во која си,има ЧЕЈНЏ... клик на него,и ке си избереш која држава и која обаст...
 
С

Спенсер

Гостин
Видете нашите 'сојузници' - србите што пишуваат во коментарите на овој грчки артикал, кој стигна до прво место на интернешанал (поради ударната рекламација).

http://www.erepublik.com/en/article/from-greece-to-serbia-1026064/1/20
хах... ако се здружат гејциве и србите, е тек тогаш наебавме, од двете страни т.е. од трите со непријатели..:pos2::vozbud:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Jas sum vo Bolivija da vidite kolku si se slozni i si ja gradat drzavata...1 gold e 60 bob a za 3 manufacturig skill zemas 20 bob ama ti zema drzavata 3 bob i zatoa za 4 dena gold mene mi e super ao saka nekoj ke urgirame za drzavjanstvo samo ima eden problem imaat samo Q4 bolnica i se boris 4 pati a za nedela i pol ke ja instaliraat Q5 bolnicata pri kraj im e so izrabotka!!!!!:salut::salut::salut: VIVA LA REVOLUTIA!!!!!!
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
дечки следниот пат кога јас ке се борам во војна во која ке учествува србија ке се борам сигурно на спротивната страна а дотогаш мора да си ги подобриме односите со хрватите и со словенците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom