Помош за нови играчи

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ај дека ми даде некој лебченце.Ми останаа уште 14 да скинам за новите мисии утре со правата плата му ги вракам xD.Ај многу го молам :) Gorjanlol
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај дека ми даде некој лебченце.Ми останаа уште 14 да скинам за новите мисии утре со правата плата му ги вракам xD.Ај многу го молам :) Gorjanlol
И тука те има бе? xD и тебе вчера те почастив со 20 љеба хехе

п.с ако ми донираат од единица - за мене, ќе ти пратам од мојот, вака имам точно да си покријам 450 здравје :smir:
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
И тука те има бе? xD и тебе вчера те почастив со 20 љеба хехе

п.с ако ми донираат од единица - за мене, ќе ти пратам од мојот, вака имам точно да си покријам 450 здравје :smir:
кој си ти :P.Мислам дека скоро на сите им ги вратив со денешната плата xD.Ако не сум ти ги вратил вчерашните кажи ми утре ке ти ги вратам не останувам дужен xD.Незнам ни ја кај се нафатив да ги правам мисииве кога неможам да издржам финансиски :P
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Имате утре време до 12, значи и утре можете да се тепате... не мора баш денес да ја извршите.
Не лупајте злато за џабе. :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Знам сеа кој си ^^.:pos:Ми се чини дека само пола ти вратив од тоа што ми даде ако не грешам :P:)Во текот на наредниве денови целиот долг ке биде исплатен:pos:
Како Гејлада станав дужен :pos::pos::pos:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нема потреба да ми вратиш ништо :) инаку ДедаНое ми е никот таму
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
моментално отидов до бразил (ради мисијата) и сеуште не ми дава дека сум во јузна америка.... помош?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Види да не си отишол во некоја колонија на Бразил (Јужна Африка, Шпанија, итн... ).
Ако си сигурен дека си во оригинална Бразилска територија, тогаш мора да е некој баг, пиши тикет до aдмините.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Сега се регистрирав, ако може некој да ми прати леб.. :)
Ник: tomi.mkd
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Зашо аватарот не ми го прифакаа никако .. пробав 100 пати со 100 различни .. и ако има некој дареж
лив ке сака некој да помогне со некое лепче ?
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Зашо аватарот не ми го прифакаа никако .. пробав 100 пати со 100 различни .. и ако има некој дареж
лив ке сака некој да помогне со некое лепче ?
Ќе ти се смени не се секирај.И мене така ме зезаше 2-3 дена па после немаше никаков проблем дај ми ник да ти пратам некое лепче ама после зж сеа излагам
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Ќе ти се смени не се секирај.И мене така ме зезаше 2-3 дена па после немаше никаков проблем дај ми ник да ти пратам некое лепче ама после зж сеа излагам
Marko Todorov

Благодарам однапред :)

--- надополнето ---

а ако може некој да ми разјасни некои работи .. гледам можеш да учествуваш во борби за туги змеји како е тоа можно ?? и кој ги објавува ти е битки кој одлучува кого ке нападнеме , колку борба е потребно за да се осови територија ?? ... до кој левел треба да се стигне за да се почне со свои бизниси да се пишува во весници и слично ?
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Marko Todorov

Благодарам однапред :)

--- надополнето ---

а ако може некој да ми разјасни некои работи .. гледам можеш да учествуваш во борби за туги змеји како е тоа можно ?? и кој ги објавува ти е битки кој одлучува кого ке нападнеме , колку борба е потребно за да се осови територија ?? ... до кој левел треба да се стигне за да се почне со свои бизниси да се пишува во весници и слично ?
Можеш да се бориш за други земји зошто тие се наши пријатели т.е сојузници.Исто така и тие се борат за нас.Територија се добива кога ке се освојат 8 круни.А борбите ги земјата преку изгласување на непријател.рано ти е за венсик и компанија сеуште :)
И ете ти лепче од мене :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom