Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Со среќа нека му е на Карваљо :toe: И на Балак,Деко и Џо Кол :(
Фала им за се што направија за Челзи :(
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Одбраната ке биде Ешли-Тери-Иванович-Босингва,а за засилување освен Рамирес не очекувам ништо :S
 
F

fantomX

Гостин
Магла пак ме покрива, мириса на неволја......пееше едно време Тоше.

Од некни ги видов само головите и ми навастуваат сезона токму таква каква што гледам низ оваа магла која ја има моментално. Буквално сум засрамен од тоа што едни просечњаци ко Ернандез и Валенсија постигнаа голови против Челзи, а од друга гледна точка, Калу со голот покажа дека тој ќе биди лидер на импотентниот напад на Челзи сезонава. Секако, некои под лидер помислија 30+ гола сезонава, но тоа ќе бидат околу 20ина. Што мислам друго? Запрепастен сум. Кое фајде од најголемото засилување, според извршниот копук на Челзи ова, Есиен? Ретко кога се осмелувам да коментирам негледан натпревар, но четврт пораз во низа, против Манчестер Јунајтед со три примени гола е катастрофа пиздаливи матер ваша крвопијачка, дебили едни од самопрогласени ѕвезди!
Или можеби грешам, Јунајтед беше надигран комплетно, само немавме среќа? :kesa:

Рамиреш, на моето неколкудневно “крстосување“ по вонохридските плажи од Парк до Свети Наум, сретнав еден србин кој неколку години живеел во Лисабон и е фан на Бенфика. Го разбрав следново, во кратки црти - Рамиреш е помлада но и полоша верзија на Есиен. За кое такво бре ми треба помлада а полоша верзија на Есиен? Копуци гомнарски; од Фроде, преку Гурлеј и Арнесен до Анчелоти. Да, и до свињата дебела. Можеби не е тој кој ги скаутира играчите, ама сигурен сум дека можи да запри трансфер на играч ако не го сака.

Карваљо, па шо не беше работава за Тери? Или можеби знај Мурињо шо е квалитет, а шо парадер. Лајно.
Догледање и за најталтентираниот играч кој настапил за Челзи неколку години наназад - Деко.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Голгетерот на Челси и најдобриот стрелец во Премиер Лигата за минатата година, Дидие Дрогба призна дека шампионите не се наоѓаат во најдобра форма на една недела пред почетокот на новото првенство.

Вчера сините беа поразени од Манчестер Јунајтед со 1-3 во првиот сезонски натпревар за Комјунити Шилдс, овој пораз беше четврти во низа, доколку ги додадеме трите последни подготвителни натпревари.

„Дуелот против Јунајтед покажа дека не сме спремни. Јасно е дека треба да ја подобриме играта ако сакаме да стартуваме како минатата година“, кажа репрезентативецот на Брегот на слоновата коска.

„Многу од играчите тренираат околу 10 дена. Нема шанси за толку кратко време да се влезе во оптимална форма и да се биде спремен за натпреварување во Премиер Лигата. Верувам дека за 2-3 недели ќе бидеме во топ форма“, дополни тој.

„Одморот не беше долг за некои играчи, а при таква ситуација ќе треба извесно време со цел да бидат подобро на физички план. Јас самиот знам дека не сум спремен. Против Јунајтед немавме енергија, но се надевам дека наскоро ќе изгледаме како што треба“, заврши Дидие Дрогба.


Треба уште тренинг уште...додека не почне сезоната нема да бидам толку активен ..поздрав!
 
F

fantomX

Гостин
Грујо за chairman, под итно ни треба преродба во 100 чекори :tv:
Надградена и проширена до крајни граници.

Можеби, ако „случајно“ не реши да си оди на крајов на сезонава ко Сточ за да игра негде редовно, со оглед на тоа дека Какута има договор до следното лето.

А за преносот појма немам, никој не знае, na FB немаат никакви информации а на главниот сајт имаат банер за ПЛ. Фантомикс им прати меил пред едно 10 дена на редакцијата, не знам дали му вратиле :S
Нема ништо, племе нивно аматерско.

Според Фергусон главни фаворити сме биле за титулата, и за победа на утешниот натпревар....
Сме.

Попесимистички настроени фанови од вас во форумот нема.....секогаш кога ќе отворам фан клуб челзи очекувам да прочитам нешто квалитетно ..и секогаш читам само песимистички постови од фантом X и давор..и како тоа дрогба немал талент,тери бил неталентиран копач,калу идиот,ањелка неписмен.....па какви фанови сте вие бе??...дајте луѓе живнете малце вие сте шампиони на англија и две години со ред освојувачи на фа купот..овие години на челзи се и скоро најтрофејни во историјата на клубот...вие не навивате за колчестер..сепак се работи за англиските шампиони..!
Шо треба бре да пишам кога „најдобриот дефанзивец у свет“ паѓа ко најголем аматер на најобична финта во вторта минута против Милито? Што треба бре да пишам кога истиот тој цреп изигра една страшно катастрофална партија во осминафинале на СП, директен кривец за два од четирите примени гола? Можеби партнерот во одбраната не му чинеше, не беше способен да покрива за неговите грешки, исто ко обајснувањата зошто Руни не блеснал - не играле играчите за тој да дава голој? Читам овде и примен гол од Јунајтед сега е негова грешка, веројатно за првиот се прај муабет.
Тери е гомно. Гомно скапано. Но не го окривувам него, клубот е крив шо го толерира, а и навивачите шо го возвишуваат.
Дрогба е коњ, но коњ со педигре, дава голој. Нема потреба од претерување, кој разбрал разбрал, кој не, јебига.
Анелка? Единствениот проблем е што е главен плејмејкер на Челзи, шо за мене е понижувачки. Не гледам шо е проблемот околу него.

Шампиони на Англија со еден поен зад сакатиот Манчестер Јунајтед и со појќе примени голој на стандардната одбрана на шампионов отколку уште посакатата одбрана на Јунајтед. ФА Куп освоен со победа над само две премиерлигашки екипи - Стоке и Астон Вила.
Сето тоа со екипа која нема перспектива. В ред.

Ама нема перспектива ко шо реков. Шо да прам тогаш, да пеам?
Јас како ваков, ги презирам некои англиски „горди вредности“ и Челзи се вклопува тука како англиски (островски) клуб со сериозно „континентално влијание“ во секој поглед.
А во натпреварувачкиот континентален поглед (ЛШ), Челзи е на пониско ниво и од почетоците на походот, со Клаудио Раниери. Но Тери и натаму е најдобар дефанзивец во светот, па нема шо да „берам гајле“ вероватно. :toe:

Не знам што е проблемот со навивачиве наши, ама очигледно не си ги креваат надежите многу, за доколку не дај Боже изгубеме, нив да им биде поблаг ударот, со пониски очекувања. Епа извинете, ама јас од мојот тим, секогаш, секогаш ќе очекувам победа, без разлика дали излегуваме со 11 регуларни првотимци, или 3тиот состав, со желба за победа, и МекЕран, Какута, Хачинсон, Борини и остали младинци, очекувам победа. Нека ме тресни утре посилно мене ако изгубиме, ама јас до 90та па ако треба и до 130 минута ќе навивам со цело срце, без разлика дали губиме, и дали е пријателска, супер куп, куп, решавчка за титула, ЛШ или било што.
Глупо е да имаш пониски очекувања ако имаш основа за повисоки. А малку погоре во истиов пост објаснив зошто Челзи (со тоа и ние навивачите) нема основа за високи очекувања.
Хачинсон ојде јабана ко Ледли Кинг, завршувањето на акциите од страна на Борини е се полошо од час во час, од минута во минута.

Манчестер Јунајтед- Челзи: 2-1. Стрелци Овен 2, Малуда 1. Немојте да речете дека не ви кажав. :)
Барем немаше да боли ова со Овен да се случеше, вака не можам да се помирам како едни зелки ко Ернандез и Валенсија дале голој.

Sega napagajte ne mene i fantomX zosto go nie plukame Teri, samo e prasanje vreme koa ke sfatite deka e debil kolku i da e dobar kapiten..
Slaba odbrana, ivanovich sekoja cest kako igra, kalu isto ko da go nema a i ne zabelezuvam golemi promeni vo stilot na igra za razlika od minata sezona..
sry za latinica ne sum doma..
Не е дебил, само „најдобар во светот“ од навивачите и очиглдно од самиот клуб го прави таков. Барем во моите очи.
Капело да го елиминира од репрезентација, иако се соменевам дека и то ќе смени нешто.

И преиспитајте се за кој клуб навивате сите овдека
За Челзи. Не и за Џон Тери, извини, ама и тој е минлива работа. Многу брзо минлива работа. Се плашам дека и Лампард полека е за таа „категорија“.


Pirlo, 31, said: “Chelsea have the strongest team in Europe this year, stronger than Real Madrid and Barcelona.
“In fact, they can win the Treble, including the European Cup.”

:pehar::pehar::pehar: :back:
Секако дека можи. Ако дојди тој ќе бидиме јаки колку Барселона и Реал заедно. :vozbud:

--- надополнето ---



--- надополнето ---

Околу очекувањата, еве на пример се појавува едно „докторче на науки“, еден феноменален мозок, едно прекрасно чувство за перцепција.....
Ееееееееее вие ќе гледате што имате кабелска, а ние со ти-хоум? Ќе свириме.. сварно страшна работа. Еееееј да не може ниту една телевизија да ги откупи правата. СТРАШНО!
Иначе нормално дека Манчестер ќе бидат шампиони, оваа сезона не верувам дека повторно ќе им ја ПОКЛОНАТ титулата на челзи :)
....но јас не можам да му „помогнам“ во неговиот „докторат“ пошто немам основа на која би се повикал. :toe:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Голема благорадност за Рикардо Карваљо за се она што го даде за Челзи. Остави зад себе доста добри моменти кои вредат да бидат запомнети.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Баш заради плукање кон клубот прекинав да пишувам на фан клубов. И не колега фантомски, не твоето. Твоето е издржано.
Мислам дека е време за мало резиме на периодов. На кратко, Челзи е во најголемата криза од доаѓањето на Роман. Џо, Белети, Балак, Деко, Карваљо во аут. Бенајун и Калас (???) ин. Планираме да освоиме трофеј сезонава? Не со овој тим. Па и Рамирес јадниот да дојт, вака не ојме нигде.
Ме радува што Челзи се врти кон младинците и школата. Ме растревожува што тоа го чини нагло и насила. Поарно Какута две години на позајмица, да се доиспукат Лампард, па после менувај ги една сезона за да се воигра тимот. Дрогба - Стариџ исто, Брума - Тери такуѓере. Генерациска смена, како кај Јунајтед и Барселона.
И Кенион замина после долго време, Арнесен си го ладит курот ко и обично, а Анчелоти не гледам да креват тревога која и тоа како е потребна.
Абрамович сакат титула во ЛШ. Челзи не е спремен да му го пружит то задоволство со овој состав. Како што ми стојат работите, преку таквото му е на Роман одамна. И со платите, и со принцојте шо шпацирет на утакмици, и со дрвата недоделкани кои се носени во клубот како следни „Зидани, Дел Пиеровци, Фердинандовци“ и тако даље.
Уште 20 дена до крај на преодниот рок, а абер неаме од оправање работа. Со пласман во топ три во ПЛ и четвртфинале во ЛШ, сезоната ќе ни е премија. Секако, под услов да останит овој тим, оваа атмосфера, оваа бедотија.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Рамиреш и Андре Луиз ...и нема што да се бара повеќе од трансфер пазарот.
 
A

Auditore

Гостин
Баш заради плукање кон клубот прекинав да пишувам на фан клубов. И не колега фантомски, не твоето. Твоето е издржано.
Мислам дека е време за мало резиме на периодов. На кратко, Челзи е во најголемата криза од доаѓањето на Роман. Џо, Белети, Балак, Деко, Карваљо во аут. Бенајун и Калас (???) ин. Планираме да освоиме трофеј сезонава? Не со овој тим. Па и Рамирес јадниот да дојт, вака не ојме нигде.
Ме радува што Челзи се врти кон младинците и школата. Ме растревожува што тоа го чини нагло и насила. Поарно Какута две години на позајмица, да се доиспукат Лампард, па после менувај ги една сезона за да се воигра тимот. Дрогба - Стариџ исто, Брума - Тери такуѓере. Генерациска смена, како кај Јунајтед и Барселона.
И Кенион замина после долго време, Арнесен си го ладит курот ко и обично, а Анчелоти не гледам да креват тревога која и тоа како е потребна.
Абрамович сакат титула во ЛШ. Челзи не е спремен да му го пружит то задоволство со овој состав. Како што ми стојат работите, преку таквото му е на Роман одамна. И со платите, и со принцојте шо шпацирет на утакмици, и со дрвата недоделкани кои се носени во клубот како следни „Зидани, Дел Пиеровци, Фердинандовци“ и тако даље.
Уште 20 дена до крај на преодниот рок, а абер неаме од оправање работа. Со пласман во топ три во ПЛ и четвртфинале во ЛШ, сезоната ќе ни е премија. Секако, под услов да останит овој тим, оваа атмосфера, оваа бедотија.
Озбилен си, со овој тим ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom