Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Грујо за chairman, под итно ни треба преродба во 100 чекори :tv:
 
В

Вори

Гостин
2-1....не бе Анчелоти не ни требаат засилувања,јаки сме и вака.
Све пријателските ги изгубивме освен таа со Палас,кој е послаб од Вардар.

Сега игравме скоро со прв тим,така да не ќе може да се ваѓа дека младите биле и остали срања.

Исто така сеа ми притекнува на муабетот од Фантом за Тери.
Донекаде беше во право..кинезот го измести поштено.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не можи вака...треба све од корен да се смени...
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Ја чуваше глата...шо да прај...:tv:
Mа само Жирков е крив за голот друг никој, јас да се ослободам од топката па потоа ич к.. да не ме боле дали некој може да стигни и да ја спаси ситуацијата - со неколку збора Удави го соиграчот тој да биде крив
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Важно,Кристал П. ги победивме...:vozbud:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Барем оваа голманот не ни беше крив,како и да е да се молиме дека Чех ке се врати за на 8, Микел бил добар,незнам јаса ја гледав целава утакмица ,немаше еден пас навреме и една одземена топка,нели тој е деструктивец при контрите на Хамбург тој секогаш каснеше,инаку Кол грев ке е ако го продадеме,Жиркоф не е за таа позиција како и Брума,Какута под очекувањата, е сега мислам дека многу подобро ке е со Бане одколку со Карваљо во одбраната,можеби при голот Тери ја одби само до Кинезот а требаше подобро да одигра , но наместо Карваљо да покрие тој беше само гледач,Дрогба се гледа дека не е 100% спремен,како и да е овој натпревар светла точка беше Есиен трчаше насекаде ,асистираше дури и шпаги правеше :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шо се деси бе, сум заспал пред тв уше на почетокот и ништо не видов од утакмицава.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Сега се вратив од одмор и гледам само Кристал Палас сме ги победиле. За трансфериве очекувано. Ништо ново. Него за овој Рамирес има нешто официјално или не ?
 
В

Вори

Гостин
Според медиумиве утре задутре требало да го земеме..арно ама нема да се изненадам ако трансферот пропадне..
Па Меси да го купувавме,досега ќе го купевме,да му ебам мајката.
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
64
Поени од реакции
3
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Ајде со срека тогаш да видиме што ке показе..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom