Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Ќе не ебат,не се занесуајте многу..утре ќе ни одржат лекција по модерен фудбал.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
11.135
Ќе не ебат,не се занесуајте многу..утре ќе ни одржат лекција по модерен фудбал.
За ебење, нема шанса брат, не знам што ти станало па вака да коментираш за твојот тим. Кога го видов составот, фалеа само 2-3ца првотимци, што значи дека ќе се во комплетен состав, е сега дека чех/дрогба се незаменливи, јбг, ама затоа другите ораат ко луди, да бидеме реални.
Во Манчестер на пример, ако фали незаменлив играч, неговата замена е светлосни години разлика од него, а не минимална, случај во Челзи. :)
Со Господ напред утре, и нека победи подобриот.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ќе не ебат,не се занесуајте многу..утре ќе ни одржат лекција по модерен фудбал.
Токму така.Не летајте..да бидеме реални...шансите да победиме според мене се 0!

--- надополнето ---

i deko si otide....
http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/08/07/2060454/official-fluminense-sign-deco-on-two-year-contract
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
64
Поени од реакции
3
ponekojpat neznam daliste za celzi ili ne ic poverejne imat naj jaki igraci vo anglija i pak samo kukate celzi ke zgazi utre
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
1.Што му е на Дрогба,зашто нема да игра,и до кога?
2.Кога се враќа Чех?
3.Кои се можните фудбалери да настапат утре?

...Пошто не сум во тек со настаниве.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
1.Што му е на Дрогба,зашто нема да игра,и до кога?
2.Кога се враќа Чех?
3.Кои се можните фудбалери да настапат утре?

...Пошто не сум во тек со настаниве.
1.Зш Дрогба да не игра ? Со Хамбург играше цели 45 мин...најверојатно и утре ке игра.
2.Анчелоти имаше изјавено дека би требало да биди фит за почетокот на новата сезона...
3.So for the Community Shield match this Sunday, Carlo has submitted the following side:
Hilario, Ferreira, Ivanovic, Terry, A.Cole, Mikel, Essien, Lampard, Malouda, Anelka, Kalou.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.648
Поени од реакции
43.453
A мене па ме интересира зошто шансите за победа ви се 0???

Видете сеа, најмногу се нериврам кога некој "плаче" пред игра, а после ако победи рипка највисоко.. Така да, сеа вие викате оти шансите ви се 0 са победа, па се надевам дека ако утре победите ќе нема никакви провокации.. Поздрав! See ya tomorrow/today...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
1.Зш Дрогба да не игра ? Со Хамбург играше цели 45 мин...најверојатно и утре ке игра.
2.Анчелоти имаше изјавено дека би требало да биди фит за почетокот на новата сезона...
3.So for the Community Shield match this Sunday, Carlo has submitted the following side:
Hilario, Ferreira, Ivanovic, Terry, A.Cole, Mikel, Essien, Lampard, Malouda, Anelka, Kalou.
Фала брат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Попесимистички настроени фанови од вас во форумот нема.....секогаш кога ќе отворам фан клуб челзи очекувам да прочитам нешто квалитетно ..и секогаш читам само песимистички постови од фантом X и давор..и како тоа дрогба немал талент,тери бил неталентиран копач,калу идиот,ањелка неписмен.....па какви фанови сте вие бе??...дајте луѓе живнете малце вие сте шампиони на англија и две години со ред освојувачи на фа купот..овие години на челзи се и скоро најтрофејни во историјата на клубот...вие не навивате за колчестер..сепак се работи за англиските шампиони..!
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Не знам што е проблемот со навивачиве наши, ама очигледно не си ги креваат надежите многу, за доколку не дај Боже изгубеме, нив да им биде поблаг ударот, со пониски очекувања. Епа извинете, ама јас од мојот тим, секогаш, секогаш ќе очекувам победа, без разлика дали излегуваме со 11 регуларни првотимци, или 3тиот состав, со желба за победа, и МекЕран, Какута, Хачинсон, Борини и остали младинци, очекувам победа. Нека ме тресни утре посилно мене ако изгубиме, ама јас до 90та па ако треба и до 130 минута ќе навивам со цело срце, без разлика дали губиме, и дали е пријателска, супер куп, куп, решавчка за титула, ЛШ или било што.

Инаку за тие кои не им е јасно зошто Дрогба нема да игра утре... ќе игра он, само нема да биде стартер. Според изворите, не се работи за повреда, веројатно за физички напор, или замор, но Дрогба дефинитивно ќе игра утре. И не заборавајте ja неговата статистика. Од 7 мечеви изиграни на Вембли има 6 гола. Поздрав, и немојте толку песимистични да бидете.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ај да ги исправам колегиве.


Не дека составот ни е катастрофа, туку најбитната алка - голманот ЈА НЕМАМЕ (пошо поарно без голман отколку Хиларио на голот)
Нани ќе го силува Фереира по таа страна.
А голгетерската импотентност на Калу и Анелка, ќе ја надокнади некој од средниот ред, така да овде нема шо многу да се грижиме
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Можеби и со малце среќа ќе победиме..... Можеби Бенајун ќе биде клучот за успехот :tapp:.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Со Среќа после...се надевам дека ке победиме ... :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
деко си замина, доаѓањето на рамиреш е неизвесно, големи загуби имаме во составот, како што гледам годинава треба да имаме огромна среќа со повредите и да поминеме добро сезонава.
очекувам карло да ги подготви младите играчи за сезонава оти наебавме на големо :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom