Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Имам приметено во пресконференциите на Анчелоти, дека тој, после секој натпревар им дава по слободен ден, без разлика дали наредниот натпревар е за 2 дена или за 12 дена. Ако истото е случај и денеска, јас стварно не знам што да мислам, гледаме дека во згуснат распоред слабо играат, а со Интер играме во вторник. Од друга страна, Интер не е најфизичката екипа на светов, ни пак најбрзата, за „ѕверојве“ евентуално да имаат проблем со преопуштање.
Веројатно Анчелоти најубо си ја знај работата, ама се сомневам дека е добро целосен одмор да им дај утре на пример, со оглед на тоа кога, против кого и за што е следниот дуел. :toe:

И Венгер истото го прави, освен после мечот со Манчестер :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Демек би го фатил, а?
Абе дај Боже Есиен да се врати што побрзо, тогаш Паркер не ни имал можност и позиција за шут.
Зар само јас гледам како Џон Оби Микел дебилно се движи, или уште попрецизно, воопшто не се движи? Балак што е тешко забележлив со неговата улога гледам дека прај нешто, а Микел кога и да го видам е ко закопан в земја. :raz:
Срамота да се спомнува името Микел..Јас незнам феноменот Мурињо што виде во него ем на Манчестер ем на Норвежаните им опрчивме пари..гавол ипол испадна...Него што правиме со Лампард од утакмица во утакмица тоне едноставно дали тоа парите му удрија во глава или годините појма немам..
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
само колку ни фали есиен, микел одигра добар натревар со интер така да за два месеци може да одигра уште еден добар натпревар и толку од него, незнам што видовте во малуда вчера јас видов само дека вест хем немаше десен бек или одбраната им беше по таа страна катастрофа ,за мене дечкото е по глуп и до микел замена за робен ццц, кога ке ми текне каков играч во челси беше робен и сега е уште подобар ми се плаче.
добро е што во овој натпревар имавме одбрана на ниво и според мене балак е најдобриот моментално среден играч во челси .
за со интер место фереира би го ставил жирков а место малуда со 4 во средината би го играл деко и мислам дека можеме да постигнеме успех.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Срамота да се спомнува името Микел..Јас незнам феноменот Мурињо што виде во него ем на Манчестер ем на Норвежаните им опрчивме пари..гавол ипол испадна...Него што правиме со Лампард од утакмица во утакмица тоне едноставно дали тоа парите му удрија во глава или годините појма немам..
незнам кај видовте дека тоне,против сити тој изигра супер,епа сеа улогота во формацијата е таква,повеќе од него се бара да биде копач наместо плејмејкер
 
В

Вори

Гостин
Не знам дали само јас гледам,ама мене Микел ми е солиден.
Човекот сече топки,впрочем и тоа му е улогата,да им ја умртвува играта на противниците.Не можете од него да очекувате да дрибла,да дава добри топки,или да направи продор како Есиен што го прави тоа.
Мене ми е сасвим океј чоекот,јесте да не го сакате вие ама ај..:tv:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Не знам дали само јас гледам,ама мене Микел ми е солиден.
Човекот сече топки,впрочем и тоа му е улогата,да им ја умртвува играта на противниците.Не можете од него да очекувате да дрибла,да дава добри топки,или да направи продор како Есиен што го прави тоа.
Мене ми е сасвим океј чоекот,јесте да не го сакате вие ама ај..:tv:
и јас така мислам
знам дека сите фанови имаат негативно мислење ама лично мислам дека
е одличен на онаа позиција што ја има,добро сега не е есиен и не многу брз ама пак има подобра техника од есиен
ова е само мое мислење:salut:
 
В

Вори

Гостин
Крај,краева има само 22 години.
Има многу време да напредува,се надевам дека ќе биде барем пола од она што беше Макелеле.
А,верујте дека без Микел одбраната би била понесигурна..

Значи за со Интер би одел вака:

----------------------------Трнбал---------------------------------

-------Иванович-------Алекс--------Тери-------------Жирков---------

-----------------------------Микел---------------------------------

-------------------Балак---------------------------Лампард---------


--------------Џо Кол-------------------------------------------Малуда

---------------------------------Дрогба-------------------------------------

Евентуално ако се врати Чех што чисто сумњам,па замена за килавиов на гол,и евентуално Фереира наместо Жирков,ако мисли дебелиов дека тоа би било подобро.

Анелка намерно го изоставив,зашто е камен последно време,а Кол го ставив затоа што е желен за игра,а и добро би ни дошло да видиме дел од неговите продори по десна страна..
Анелка е статичен и многу предвидлив,за разлика од Кол.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Давор и јас сум за таква формација евентуално ако не кол стариџ би го играл и така е премногу брз за одбраната на Интер или Калу само никако Ањелка,за оби микел не коментирам поголем дудук нема... Мурињо можеби е голем трењер али за наоѓање анти таленти исто така е голем ете Мунтари,Микел плус го Продаде Робен и Галас:tapp: никад нема да му простам за Робен таков играч злато вреди ама ај се нема ум изгледа....
 
F

fantomX

Гостин
U pravo si tuka...da,da apsolutno se soglasuvam...:toe:
Imas link da mi dades da go vidam presot?
Нема линк, воопшто разгледај ги сите пресконференции по натпреварите бар до Нова Година наназад, ќе сретниш многу пати.

1.Ne da gi falis,tuku da razberes deka i tie se luge
Па луѓе се, само нивната неделна плата да ја соберам, од сите, од Победа прам клуб кој ќе игра бар во групите на Европа Лига (после некоја година де....).
Колку права, толку и обврски. :toe:

И Венгер истото го прави, освен после мечот со Манчестер :)
Сега разбрав дека така треба, Венгер исто праел така. :turn:

само колку ни фали есиен, микел одигра добар натревар со интер така да за два месеци може да одигра уште еден добар натпревар и толку од него, незнам што видовте во малуда вчера јас видов само дека вест хем немаше десен бек или одбраната им беше по таа страна катастрофа ,за мене дечкото е по глуп и до микел замена за робен ццц, кога ке ми текне каков играч во челси беше робен и сега е уште подобар ми се плаче.
добро е што во овој натпревар имавме одбрана на ниво и според мене балак е најдобриот моментално среден играч во челси .
за со интер место фереира би го ставил жирков а место малуда со 4 во средината би го играл деко и мислам дека можеме да постигнеме успех.
Одиграл добар натпревар со Интер?! Со стоење на пет метри од играчот со топка, и поместување од место дур откако овај ќе ја додај до некого? Страшен читач на игра, нема шо. :jaj:
Малуда, па човекот е ринтач, не е ѕвезда. Мурињо очигледно „малку“ промаши со него, откако очигледно беше дека Робен по секоја цена сака во Реал. Дека е просечен за Челзи крилен играч, е. Ама дека е поглуп од Микел, не е, ретко кој е таков.

незнам кај видовте дека тоне,против сити тој изигра супер,епа сеа улогота во формацијата е таква,повеќе од него се бара да биде копач наместо плејмејкер
Баш сега има појќе слобода, не во дијамантот. И пак не е Лампард кој шо бил. Сепак, 32 години има, не можиме и да очекуваме појќе од него.

Крај,краева има само 22 години.
Има многу време да напредува,се надевам дека ќе биде барем пола од она што беше Макелеле.
А,верујте дека без Микел одбраната би била понесигурна..

Значи за со Интер би одел вака:

----------------------------Трнбал---------------------------------

-------Иванович-------Алекс--------Тери-------------Жирков---------

-----------------------------Микел---------------------------------

-------------------Балак---------------------------Лампард---------


--------------Џо Кол-------------------------------------------Малуда

---------------------------------Дрогба-------------------------------------

Евентуално ако се врати Чех што чисто сумњам,па замена за килавиов на гол,и евентуално Фереира наместо Жирков,ако мисли дебелиов дека тоа би било подобро.

Анелка намерно го изоставив,зашто е камен последно време,а Кол го ставив затоа што е желен за игра,а и добро би ни дошло да видиме дел од неговите продори по десна страна..
Анелка е статичен и многу предвидлив,за разлика од Кол.
Без Микел нормално е дека ќе е понесигурна одбраната, пошто втор за тоа место е Матич мометално. Имал само 22 години, а што прајме со фактот дека 5 години е во Челзи? Да не е малку? Можеби клупска легенда ќе го прајме? Дури и home-grown играч ни е, според новите правила.... :kesa:
Јас не барам пола од Макелеле, пошто тој ги нема клучните две предиспоиции за Макелеле - правовременост и читање на игра. Јас го барав максималниот Оби Микел, кој дојде како плејмејкер од Лин; а Мурињо, Аврам и Сколари го ебаваа со „нов Макелеле“, само Анчелоти проба со некоја плејмејкерска улога за него, и не успеа. Со тоа доаѓам до фактот дека Микел е тежок камен.

Пак со крила, ахам, само напред. Ако Малуда има барем три успешни пробивања покрај Маикон - употреблив центаршут или дури и опасен шут на гол, ќе признаам дека е крилен играч од светска класа.
Шмуноло статичен, а Микел нов Макелеле, а? :vozbud:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ќе се собереме заедно да ја гледаме со Интер или слабо нешто прашав и пред некој ден али никој не пиша,или сите песимисти сте дека ќе отпаднеме:kesa:
 
В

Вори

Гостин
Фантом реков да биде барем пола во наредниве години од тоа што беше Макелеле,а не реков дека е таков.
Мене не ми е камен,не знам зошто.
Статичен е,ама човекот е ропач,тепач,умртвувач на игра..не можеш од него да бараш да дава голови или да биде као Есиен..едноставно таков е.

Иначе Џекси за кај мислиш да се собереме да глеаме?
За Скопје или ..?
 
F

fantomX

Гостин
Фантом реков да биде барем пола во наредниве години од тоа што беше Макелеле,а не реков дека е таков.
Мене не ми е камен,не знам зошто.
Статичен е,ама човекот е ропач,тепач,умртвувач на игра..не можеш од него да бараш да дава голови или да биде као Есиен..едноставно таков е.
Пола од Макелеле можи да игра во ПСЖ, пошто остарениот Макелеле = пола Макелеле игра таму. Друго, ко што реков само си пропуштил, Макелеле го красеше страшна правовременост. Оби Микел? Види снимка од вчерашниот гол на Паркер да ја видиш правовременоста на Оби Микел. Тоа е талент, тоа не се учи.
За тепач можиме Роби Севиџ да си го земиме ако игра уште, или Џое Бартон ако не е в затвор. Чевекот дојде како плејмејкер од Лин, да не се заебаваме, не давал голој.... Мурињо и Аврам пред се мамата нивна невидена, го упропастија, воглавно. После самиот тој и неговата недисциплина. Анчелоти проба некој плејмејкер од него со улогата последен во дијамантот, ама не бре брате, за тоа треба да е брз и спретен, осет за пас. И тоа го нема.
Ај да се вратиме на „макелеле-штвото“, ко што реков по којзнај кој пат, и досаден станувам аман, никаква правовременост, никаков осет. Има многу малку работа со оглед на тоа што Анчелоти сака напад, а кога ќе треба да го одработи и тоа малкуто, пак е само повремено успешен. Не го бидува така... :toe:
 
В

Вори

Гостин
Добро,ќе покаже времето.
Се надевам дека ќе видиш со тек на време,дека и не е така лош,како што го замислуваш..:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Добро,ќе покаже времето.
Се надевам дека ќе видиш со тек на време,дека и не е така лош,како што го замислуваш..:smir:
Абе никој не рече оти е лош. Само ни одблиску не е добар за да игра во Челзи. :toe:
 
В

Вори

Гостин
Тоа значи дека е лош,така да..

Туку што викаш ти,како би стартувал со Интер?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom